Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с хъбове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с хъбове

    Здравейте колеги искам да ви попитам някой има ли идея защо ми се разхлабват болтовете на хъбовете и какво да направя за да не ги изгубя😁

  • #2
    От: Проблем с хъбове

    Лепило за резба ти е решението.
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с хъбове

      Не знам как е на фронтерата, но на витарата хъбовете се хващат с болтове през конуси. Ако са предвидени конуси, а ги няма-разхлабването е сигурно. После следва късане на болтове, и гадно вадене на скъсаните части от хъба.

      Ма това за витара, за фронтера може да е съвсем различно. Просто давам насока за мислене.


      Иначе при разхлабване на винтови съединения обичайните заподозрени са
      -охлабени резби
      -разбити отвори на единия детайл
      -недостатъчно стягане на болтовете
      -несъосност на отворите на детайла и на резбовия отвор.

      Иначе казано-всичко което позволява на съединението да помръдва по малко детайл спрямо детайл.
      Оттам и малко по малко, малко по малко, и се разхлабва.

      П.П. Иди в сервиз дето знаят какво правят.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с хъбове

        Благодаря ви ще ги сваля и ще намажа болтовете с лепило.Има едно на Лок Тайд за рез

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с хъбове

          И да ги стегнеш равномерно.
          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с хъбове

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Не знам как е на фронтерата, но на витарата хъбовете се хващат с болтове през конуси. Ако са предвидени конуси, а ги няма-разхлабването е сигурно. После следва късане на болтове, и гадно вадене на скъсаните части от хъба.

            Ма това за витара, за фронтера може да е съвсем различно. Просто давам насока за мислене.


            Иначе при разхлабване на винтови съединения обичайните заподозрени са
            -охлабени резби
            -разбити отвори на единия детайл
            -недостатъчно стягане на болтовете
            -несъосност на отворите на детайла и на резбовия отвор.

            Иначе казано-всичко което позволява на съединението да помръдва по малко детайл спрямо детайл.
            Оттам и малко по малко, малко по малко, и се разхлабва.

            П.П. Иди в сервиз дето знаят какво правят.
            Коле,само китайските хъбове се разхлабват,щот резбите са........ и за това се мажат с лепило,отделно материала е некъв кетайски цам.За 15$ толкоз.Не е като да не съм трошил такива. Защо на Айсин не се разхлабват болтовете?

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с хъбове

              На фронтерата ги стягам нормално,без много усилие ,но винаги ги отвивам малко тегаво за профилактика!Да се отвият болтовете сами??!
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с хъбове

                и при мен след монтажа на ръчните, болтовете се разхлабваха. Навих им по малко тефлонова лента и оттогава няма проблем. Иначе с осигурител за резби, но по слаб на лепене, че ще се наложи развиване

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X