Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ ( питане) за заден диференциал Терано 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ ( питане) за заден диференциал Терано 2

    Здравейте колеги. Имам следното питане относно задният диференциал на Терано 2. Моето Терано е 99г с обикновен диференциал, 2.4 бензин 116 к.с. Предлагат ми цял заден мост LSD от Маверик 95г. 2.4 бензин. Възможно ли е да имам несъответствия примерно като различно предавателно число, брой зъби, и т.н, или при всички бензинови са еднакви и да слагам смело.

  • #2
    От: Помощ ( питане) за заден диференциал Терано 2

    Всички бензинки са с 4.625 предавателно число. Всички 2.7TD (без интеркулер и компютър, с механична помпа) - също.

    Не ми е известно обаче да съществува Terrano 2 с обикновен диференциал. Винаги са с LSD отзад. Дифовете са 2 вида/размера, но и двата са LSD и с въпросното предавателно число 4.625.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Помощ ( питане) за заден диференциал Терано 2

      Благодаря за бързия отговор. Незнаех че всички са с LSD, явно моят не работи, защото само на заден мост ми боксува само едното колело

      Коментар


      • #4
        От: Помощ ( питане) за заден диференциал Терано 2

        LSD-то не е пълен блокаж, тъй че в общия случай се държи именно така - буксува едното. Разликата спрямо обикновен е че някакъв въртящ момент се предава и на другото, въпреки буксуването.

        Паркирай на подходящо равно място, изключи от скорост, вдигни едното задно колело и се опитай да го завъртиш с ръце. Ако е напълно в ред няма да успееш въобще, или ще успееш аха-аха преди насирането от напъване. Номинално иска 350-400Nm преди да превърти. Но понеже едва ли е в номинално състояние, най-вероятно ще успееш да го превъртиш с не чак толкова напъване. Работата е там че е почти сигурно че и другия мост, който ще вземеш, вероятно ще е в същото състояние. За да се докара до номинал се сменят пластини и пружинни шайби в самата касета, което обаче е скъпо удоволствие.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Помощ ( питане) за заден диференциал Терано 2

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Всички бензинки са с 4.625 предавателно число. Всички 2.7TD (без интеркулер и компютър, с механична помпа) - също.

          Не ми е известно обаче да съществува Terrano 2 с обикновен диференциал. Винаги са с LSD отзад. Дифовете са 2 вида/размера, но и двата са LSD и с въпросното предавателно число 4.625.
          Би трябвало обаче започвам да се съмнявам ,моето е 96г дъга база и имам чувството ,че съм с по бързи дифове .
          "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
          Кольо.

          Коментар


          • #6
            От: Помощ ( питане) за заден диференциал Терано 2

            Първоначално публикуван от superkey Преглед на мнение
            Здравейте колеги. Имам следното питане относно задният диференциал на Терано 2. Моето Терано е 99г с обикновен диференциал, 2.4 бензин 116 к.с. Предлагат ми цял заден мост LSD от Маверик 95г. 2.4 бензин. Възможно ли е да имам несъответствия примерно като различно предавателно число, брой зъби, и т.н, или при всички бензинови са еднакви и да слагам смело.
            Можеш ли да видиш на твоето на 5та скорост на 1000оборота с колко км.се движиш ,и при 120 км на 5 та на колко оборота е двигателя ?
            "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
            Кольо.

            Коментар


            • #7
              От: Помощ ( питане) за заден диференциал Терано 2

              Първоначално публикуван от hunter vl Преглед на мнение
              Можеш ли да видиш на твоето на 5та скорост на 1000оборота с колко км.се движиш ,и при 120 км на 5 та на колко оборота е двигателя ?
              И да гледа, нищо няма да види. Достатъчно е скоростомера да е с малко мръднала калибровка и ойде та се не видЕ. Те изначално не са твърде точни при тия скорости, а какво остава 20 години по-късно.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Помощ ( питане) за заден диференциал Терано 2

                Първоначално публикуван от hunter vl Преглед на мнение
                Би трябвало обаче започвам да се съмнявам ,моето е 96г дъга база и имам чувството ,че съм с по бързи дифове .
                Твоето с дългите фарове ли е, или с кръглите? Дай ми VIN и ще ти кажа какви са ти дифовете.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ ( питане) за заден диференциал Терано 2

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Твоето с дългите фарове ли е, или с кръглите? Дай ми VIN и ще ти кажа какви са ти дифовете.
                  С дългите .Пратих ти го по вайбър
                  "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
                  Кольо.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ ( питане) за заден диференциал Терано 2

                    Първоначално публикуван от hunter vl Преглед на мнение
                    С дългите .Пратих ти го по вайбър
                    Прати ми ти, ама това е Ford Maverick и нищо не мога да видя. Нито мога да кажа дали при мавериците има някакви разлики изобщо. Гледам нисански каталог по въпроса.

                    ПП: Видях на друго място. С 4.625 си. Маверици от тия години с продълговати фарове с други дифове няма.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ ( питане) за заден диференциал Терано 2

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Прати ми ти, ама това е Ford Maverick и нищо не мога да видя. Нито мога да кажа дали при мавериците има някакви разлики изобщо. Гледам нисански каталог по въпроса.

                      ПП: Видях на друго място. С 4.625 си. Маверици от тия години с продълговати фарове с други дифове няма.
                      Ще изчакам отговора на колегата ,не изключвам да са сменявани.
                      Благодаря ти .
                      "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
                      Кольо.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ ( питане) за заден диференциал Терано 2

                        Отказах се от другия диф. Вдигнах двете гуми на моя във въздуха, когато завъртя едното колело, другото се завърта във същата посока. След това свалих едното колело да стъпи и завъртях другото на ръка с не много голямо усилие, усещаше се съпротивление но не много голямо. Източих маслото което изобщо не ми хареса на цвят, тъмно и мътно. Излезе около 1.5л. Знам че му дават да събере 2.8л. Днес купих 3л 75w140 както прочетох в други теми sparky бе писал. Утре ще го сменя и ще видя дали ще има някаква промяна. Ще проверя и на 5-та със 100 с колко оборота съм и ще пиша за колегата. Но аз съм Терано с кръглия фар, незнам дали е от значение

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ ( питане) за заден диференциал Терано 2

                          Значи си с LSD, но просто е износено.

                          Маслото е нормално да е такова, ако на над 40-50000км.

                          Маслото освен че е хубаво да е 75W140, трябва да е и за LSD.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помощ ( питане) за заден диференциал Терано 2

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:oils-and-additives-fuchs-titan-sintopoid-ls-sae-75w-140-1-litre-f75w1401l.jpg
Прегледи:1
Размер:26.9 КБ
ID:5780600
                            такова взех, ако не е подходящо ще го върна не е проблем

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помощ ( питане) за заден диференциал Терано 2

                              По спецификации уж е подходящо, но нищо повече не мога да кажа.

                              Изпробваното във форума е Castrol Syntrax Limited Slip 75W140. Аз съм с такова и засега няма проблеми.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X