Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фронтера 2.3 tdi гасне в движение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Фронтера 2.3 tdi гасне в движение

    От два дена съм се хванал за главата -пущината гасне в движение. Първо се усеща как губи мощност,
    и след известно време съвсем изгасва. Явно не и стига гориво - като понапомпя на инжектора, около десетина
    минути да се повъртя около нея и много 'мамата' тръгва, върви 3-5 километра и пак същото. Смених горивен филтър
    пак същата работа. Питането ми е - на корпуса на горивния филтър има едно нещо, според мен клапан, до входящия щуцер, каква е неговата
    роля? Защото ако затваря входа на филтъра, възможно е да ми е електрически проблема, като загуби тоците и да кара
    докъдето има нафта във филтъра. При едно от спиранията развих горивния филтър и беше почти празен.

    Приемам всякакви мнения и съвети . . .
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180204_143624.jpg
Прегледи:1
Размер:387.5 КБ
ID:6142197
    Последно редактирано от batDancho; 04-02-18, 15:10.
    Степента на уважение е правопропорционална на калибъра на цевта и обратнопропорционална на разстоянието от нея.

  • #2
    От: Фронтера 2.3 tdi гасне в движение

    Диагностиката от разстояние е трудна,но за начало при следващо гаснене да се провери и отдушника на резервоара, може и подкачващата помпичка да "вкарва" въздух,проблем при сондата .....
    Щом изпразва филтъра - търсете между филтъра и резервоара проблема.Може да се убедите и ако монтирате "външен резервоар".

    Коментар


    • #3
      От: Фронтера 2.3 tdi гасне в движение

      Лошото е, че не го прави постоянно, а 'когато си иска' . . . а за този клапан можеш ли да ми кажеш нещо ?
      Степента на уважение е правопропорционална на калибъра на цевта и обратнопропорционална на разстоянието от нея.

      Коментар


      • #4
        От: Фронтера 2.3 tdi гасне в движение

        Не съм сигурен за кой клапан става дума ,но в корпуса за да работи подкачващата помпа има два клапана .

        Коментар


        • #5
          От: Фронтера 2.3 tdi гасне в движение

          Провери маркуча за входящата нафта на сондата на самия резервоар. Дърпа въздух от там най-вероятно
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #6
            От: Фронтера 2.3 tdi гасне в движение

            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
            Провери маркуча за входящата нафта на сондата на самия резервоар. Дърпа въздух от там най-вероятно
            Тя тази е много лесна проверка.Само трябва да се напълни толумбата до гърловината.
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #7
              От: Фронтера 2.3 tdi гасне в движение

              Не баш. Даже и да прежали 160 кинта и да напълни до горе, не тече. Обаче спокойно се напипва с ръка и може да се усети дали е хлабав. Мойта я карах 2-3 години така докато намеря проблема. П.П. Може да дърпа въздух и от подгревния елемент на филтъра. В средата има един кух болт, натяга се с шесторам 8-10 мм, не помня. Уплътнението му е същото като на филтъра.
              Последно редактирано от kuzdov; 07-02-18, 09:24.
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #8
                От: Фронтера 2.3 tdi гасне в движение

                Не дърпа въздух. Това, което установих, е че когато спре, инжектора ми е засмукан до долу и не мога да го помръдна.
                Когато се опитам да го изтегля нагоре, пак се връща надолу. След като поседи малко, охлабва. Според мен е запушване
                някъде по системата, с триста зора го прибрах, от понеделник ще почвам отзад напред да търся къде е тапата.
                Най-много се съмнявам в смукателния клапан на инжектора да не би да блокира на затворено положение.
                Степента на уважение е правопропорционална на калибъра на цевта и обратнопропорционална на разстоянието от нея.

                Коментар


                • #9
                  От: Фронтера 2.3 tdi гасне в движение

                  А горивния филтър кога си сменял за последно?
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #10
                    От: Фронтера 2.3 tdi гасне в движение

                    Преди една седмица. Странно, закачих на входа на горивния филтър едно литрово шише с нафта, запалих,
                    за около половин минута дръпна 200-300 грама и след това спря да тегли от шишето. около 2-3 минути така,
                    после след рязко изфорсиране пак нафтата в шишето почна да намалява при работа на празен ход.
                    Днес ще му подам от шишето директно на ГНП, да видим какво ще стане.
                    Ако сложа филтър от друга марка, без инжектор, може ли да имам някакъв проблем ? Не мога да се отърся от мисълта
                    че клапаните на инжектора нещо ме ебават.
                    Степента на уважение е правопропорционална на калибъра на цевта и обратнопропорционална на разстоянието от нея.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Фронтера 2.3 tdi гасне в движение

                      Първоначално публикуван от batDancho Преглед на мнение
                      Ако сложа филтър от друга марка, без инжектор, може ли да имам някакъв проблем ? Не мога да се отърся от мисълта
                      че клапаните на инжектора нещо ме ебават.
                      Можете да си купите от филтрите които се ползваха при дизелаците на Фолксваген и са само с два накрайника 8мм (вход и изход).Преди филтъра се поставя подкачваща помпа тип "круша" за лесно обезвъздушаване. Крушата е най добре да е вертикално разположена. Има такива с изход под 90 градуса и са много удобни за монтаж.Освен това клапаните в "крушата" предпазват от изпразване на филтъра при пропуски след него.
                      Разходите за преправянето ще са около 40 лв.,но после си е "рахатлък".
                      Успех.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Фронтера 2.3 tdi гасне в движение

                        Темата и тук замръзна.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Фронтера 2.3 tdi гасне в движение

                          Замръзна, защото няколко дена чаках да ми доставят части. Купих си от колега корпуса с инжектора и го смених
                          Инжектора работи доста по-добре от моя. Подадох му нафта от едно шише на входа на горивния филтър и запалих.
                          Заработи, но за мое учудване от тръбичката за излишната нафта нищо не излиза, независимо на какви обороти
                          работи двигателя. За мен това не е нормално. При работеш двигател като почна да помпя на инжектора, излиза
                          от тръбата за излишна нафта нафта, иначе не. Довечера ще закача на входа на подкачващата помпа едно шише нафта
                          да видя при работеш двигател дали ще засмуче от него и да изкара на изхода, ако това стане, ще търся проблема по-назад.
                          Ако някой знае, да каже дали е нормално да не изкарва нафта през излишната, когато не е закачена подкачващата помпа ?
                          Степента на уважение е правопропорционална на калибъра на цевта и обратнопропорционална на разстоянието от нея.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Фронтера 2.3 tdi гасне в движение

                            Щуцера който излиза от нафтовата помпа към обратното е един болт 17мм.. От горе на него пише OUT свали го и го продухай.
                            МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                            Коментар


                            • #15
                              От: Фронтера 2.3 tdi гасне в движение

                              Благодаря на Лозан.
                              Сега за снощните ми изпълнения. Закачих два маркуча на подкачващата помпа и на тях едно пълно
                              и едно празно шише нафта. Запалих и за по-малко от една минута на празен ход прехвърли нафтата от едното в другото.
                              Позле закачих на входа маркуча от резервоара и нищо не изкара. откачих тръбата от резервоара и пробвах да засмуча с уста, нищо
                              След това реших, че с духане много неща в живота потръгват и почнах да надувам. На третия път избълбука и тръгна свободно.
                              Лошото е , че това дето запушваше сондата остана в резервоара. Сега питам как е най-лесно да развия голямата пластмасова гайка, която
                              е отгоре на резервоара, има ли някакъв специален чалъм или да я мъча, докато мръдне. Откакто е станал джип, не е пипана . . .
                              Степента на уважение е правопропорционална на калибъра на цевта и обратнопропорционална на разстоянието от нея.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X