Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И на акумулатора Аспирина помагал !?!? това майтап ли е ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: И на акумулатора Аспирина помагал !?!? това майтап ли е ?

    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
    Добре де, ако трябва да съм по-сериозен, едно време имаше едни прахчета, по шест в комплект, които се сипваха в акумулатора да го поусвестват, та някой знае ли какво беше това, и как работи всъщност ?
    Бяха най-различни неща. В най-малко ментеливия случай беше ЕДТА ама все тая. Работеше на принципа на плацебото.

    Коментар


    • #47
      От: И на акумулатора Аспирина помагал !?!? това майтап ли е ?

      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
      Подгряване съм чувал да се прави на маслото-имаше разни съветски курници, които имаха удебелено място на картера-да насочиш там бензиновата лампа.
      .
      Това време беше 70-те години. В казармата имахме основно Зил 157, макар и бензинови зимата при голям студ нямаха палене. Но си имаха под картера място където се набутваше запалена бензинова лампа за подгряване на маслото. В онова време най модерните камиони бяха Зил 131 и Урал, но те бяха за офицерски фургони и специална техника. всичко останало беше грозни 157-ци. Но на офроуд бяха ненадминати. Те изнесоха и най тежката част при строежа на кабинката на Боровец.
      Това за аспирина е пълна измишльотина.

      Коментар


      • #48
        От: И на акумулатора Аспирина помагал !?!? това майтап ли е ?

        Като стана лаф за ЗИЛ 131, та се сетих за случай с неговия акумулатор. ЗИЛ-а, който карах, беше на около 1 000 км (получен от мен на 400 км чисто нов) с оригиналния акумулатор. Една сутрин в голям студ завъртам да паля и само "цък" и до там. Изглежда, че имаше някакво реле, което при спадане на напрежението на акумулатора не подаваше ток към стартера. По съвет на "старо куче" включих почти всички консуматори за около минута. След това ги гася, въртя и паля! Това съм го правил поне още 2-3 пъти след това със същия успех и то без аспирини, витамини и т. н.

        Коментар


        • #49
          От: И на акумулатора Аспирина помагал !?!? това майтап ли е ?

          Първоначално публикуван от kartechar Преглед на мнение
          Като стана лаф за ЗИЛ 131, та се сетих за случай с неговия акумулатор. ЗИЛ-а, който карах, беше на около 1 000 км (получен от мен на 400 км чисто нов) с оригиналния акумулатор. Една сутрин в голям студ завъртам да паля и само "цък" и до там. Изглежда, че имаше някакво реле, което при спадане на напрежението на акумулатора не подаваше ток към стартера. По съвет на "старо куче" включих почти всички консуматори за около минута. След това ги гася, въртя и паля! Това съм го правил поне още 2-3 пъти след това със същия успех и то без аспирини, витамини и т. н.
          На Ладите в книжката имаше такава инструкция. Там препоръката беше да се запалят фаровете, но за по-малко от минута. И ставаше.

          Коментар


          • #50
            От: И на акумулатора Аспирина помагал !?!? това майтап ли е ?

            На *болния* вега му предписвам лечение >смяна, с тази дръжка за вдигане ги произвеждат до 2012 г .Което води до мисълта че е приключил житейския си път,може да се ползва и функцията recond на ctec зарядно за възстановяване. Но едва ли ще доведе до нещо положително имайки предвид годините.
            Персонален поздрав за всички в народното събрание /Господ да ви убие,Аллах да ви вземе,Чумата да ви тръшне,Синовете ви зетьове да ви доведат.АМИН/

            Коментар


            • #51
              От: И на акумулатора Аспирина помагал !?!? това майтап ли е ?

              Първоначално публикуван от dodo_x Преглед на мнение
              На *болния* вега му предписвам лечение >смяна, с тази дръжка за вдигане ги произвеждат до 2012 г .Което води до мисълта че е приключил житейския си път,може да се ползва и функцията recond на ctec зарядно за възстановяване. Но едва ли ще доведе до нещо положително имайки предвид годините.
              Ха...това май е за мен . Вега-та си работи много добре , когато го топлих беше заради стартер ,който после беше отремонтиран. В петък имахме проблем със една от служебните коли и я сложих на зарядното. След нея си викам дай да пусна малко ток и на моя , точно за 15 минути дигна до 14,2 и го изключих. А джипа се кара само събота и неделя. И да акумулатора е над 5 години.
              На нас клиренс ни трябва , не скорост

              Коментар


              • #52
                От: И на акумулатора Аспирина помагал !?!? това майтап ли е ?

                Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                Само дето водата е с по ниска гъстота от електролита.
                "Недей с лошо",шофьорските бият даже ловно-рибарските.

                А за спорта -имаше едни кафяви "хапчета, бомбони" за мъртви акумулатори= (REBAT) се казваха (аз го четях-"реват" защото стигне ли се до там....)
                Някъде при руснаците гледах клипче как с батерия от винтоверт "събудиха" мъртвец и колата запали.
                Ако толкова съм Я загазил ,най добро е предложението на Кольо за "шарената сол" и мръвката с виното.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X