Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на джип - дебати

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Покупка на джип - дебати

    Здравейте. Регистрирах се преди няколко годни във форума и често "се отбивам" тук да прочета това-онова. Макар и не толкова активен, но все-пак съм склонен да се доверя на колектива тук, като потърся помощта Ви.. Ето и за какво иде реч:

    -вероятно ще си купя джип.. но с ограничен бюджет => около 4000 лв. Като дори ще гледам колата да е поне регистрирана, за да не надскачам много определения ми бюджет. Искам джипа да е до 100-коня, т.е. в малкия данък и предпочитам да е ДИЗЕЛ! Също държа да има климатик. Не ми трябва за някакъв тежък off-road или разни горски сложни изпълнения, дори някакъв "паркетен" вариант би ме устроил напълно!

    В краен случай бих приел и варианта бензин-газ, но предпочитам дизел. Знам, че критериите ми не са малко, нито бюджета е безграничен, но въпреки това - бих желал да получа някакви съвети именно между тези мои "маркери".

    Заглеждам варианта дизелов Freelander, мисля по-задните генерации на Pajero - но честно казано, раздутият дизайн и тежко изглеждащият силует на втория, някак не ми допадат толкова. Харесвам и Viatara, но за Grand Vitara 4К идват късичко, пък за по-старата версия с дизелов мотор - май рядкост са с климатик !?

    Като краен вариант обмислям и Daihatsu Terrios, но той пък ми се струва леко тесничък и малък, като за семеен джип ?

    Търся просто "купе на джип", като не държа на силните страни на колите 4х4. Дано ме разберете правилно и ударите по едно приятелско рамо!

  • #2
    От: Покупка на джип - дебати

    Неудачия.
    Жълта.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Покупка на джип - дебати

      С тези критерии - мисията невъзможна. Увеличи бюджета по 1,5 - 2 може и да се получи.
      Фиат Купе
      Опел Фронтера В
      Мицубиши Паджеро Пинин

      Коментар


      • #4
        От: Покупка на джип - дебати

        Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
        С тези критерии - мисията невъзможна. Увеличи бюджета по 1,5 - 2 може и да се получи.
        -Защо, посочените от мен модели вървят г/д около тези пари, че и под тях се намират. Аз инак бих бил много навит да мога да умножавам по х10 и х20.. и някой Range Rover, но.. всичко опира до определени приоритети..

        Коментар


        • #5
          От: Покупка на джип - дебати

          Премести и волана от другата страна, и ще имаш още по-широко полезрение.

          Коментар


          • #6
            От: Покупка на джип - дебати

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Неудачия.
            Жълта.
            Що бре ? Да вика силно "Пенчо".
            КИЯ В мобилето първата е 2700лв по тия изисквания.

            Коментар


            • #7
              От: Покупка на джип - дебати

              Предполагам му е необходима кола а не недвижима собственост.
              Ако си купи фрилендър , дали за тия пари ще му е читава вискомуфата и дали ще има пари примерно за водна помпа. Киата за тия пари дали ще и работи предното? Териос за тия пари дали ще е останал метал по шасито?
              За гуми няма да питам.
              Фиат Купе
              Опел Фронтера В
              Мицубиши Паджеро Пинин

              Коментар


              • #8
                От: Покупка на джип - дебати

                Към автора на темата : Някога имаше виц , че и с пет лева може да намериш за мандръсанье.Това , което ще добавиш за лечение после ще превиши таксата за , бе да си беше наебал нещо елитно
                Не те подтиквам към ръкоблудство , за тия пари нема копринени буби.
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • #9
                  От: Покупка на джип - дебати

                  Е, не ме разбирайте погрешно сега - аз определих бюджет около 4000 лв., но знам че ще ги подмина, неминуемо. Просто искам да е около тези пари, а не да прехвърля 6-бона, примерно..

                  Виското на Freelander-а и да не работи - не е болка, за мен. Пак повтарям и паркетник ще ми покрива критериите за "проходимост". Че дори и кардана да му е свален - все ми е тая.. Terios гледах за 3500, регистриран обслужен (каран в BG), не ми се видя ръждясал (а аз разбирам от ръжда, 9-та година съм с Опел), но малко.. малко малкичко ми се вижда, аз съм 100+ на кантара..

                  Коментар


                  • #10
                    От: Покупка на джип - дебати

                    Първоначално публикуван от DALGONSKi Преглед на мнение
                    -Защо, посочените от мен модели вървят г/д около тези пари, че и под тях се намират. .
                    О, намират се. Ама тия които се намират за тези пари ще ти искат минимум още толкова да се приведат в нормално състояние. И то не е сигурно дали е възможно това да стане.
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар


                    • #11
                      От: Покупка на джип - дебати

                      За малко пари ( а тия са малко) по принцип можеш да си купиш читава кола, но....:
                      1. Трабва да знаеш каква точно.
                      2. Много да и разбираш, за да си наясно какво да гледаш
                      3. Много търсене и обикаляне.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Покупка на джип - дебати

                        Кия
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Покупка на джип - дебати

                          Човека иска кола, която да изглежда като джип (написал го е) и не държи на джипова проходимост офроуд възможности и т.н. Хич не е невъзможно да си купи Фрийто, дето си е харесал. Избира такова с кофти муфа, сваля по тая причина яко цената, сваля кардана и прочие - има бая клипове в тубата на тая тема - и си джитка кола с предно, приличаща на "джип". Дизела в този случай е по-удачния вариант от бензина, подпира задния джам с клечка дорде е време и си свирка. До 4 бона спокойно може да го купи. После ше му мисли. Може да го прави, може и на части да го пусне, ма ше се изкефи на каквото иска.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Покупка на джип - дебати

                            Може да изпадне и некой Хюндай Галопър, но ще е нъ ръ бъ на бюджета.
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Покупка на джип - дебати

                              Ами аз по принцип посочих критериите, които определят покупката ми (евентуално), посочих и два варианта, които аз някак си "начертах". Ясно.. разбрах на къде биете, поне що се отнася до моя косвен избор..

                              Добре, предложете вие.. кажете нещо, което да обикалям и да търся.. ?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X