Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз в отбора на киа спортидж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • И аз в отбора на киа спортидж

    Здравейте колеги и аз съм горд собственик на киа спортидж 1996 година модел. Да ви разкажа за моите премеждия в кат, отидох в кат сутримта и оставих колата на едно момче където оправя документите по някое времи ми звънни и ми казва ела в кат че не ти се личи номерът на рамата, отивам аз и той ми показва снимка, че номерът е заличен с хиксове, почнах да чета къде другаде да го търся но никъде го няма няма дори тези последни 6ст цифри, та така леко шаштисан исках да ми дадат шкурка и се почна великото търкане колегите от кат ми помагаха и накрая излезе че колата е с фабрично заличен номер а този от талона излезе точно под заличения. Засега това са ми премеждията с моята кия като я постегна ще кача и снимки. Не ми дава да кача снимка с рамата.

  • #2
    От: И аз в отбора на киа спортидж

    Колега, какво ще рече "фабричо заличен номер", че и с шкурка се е показал? Иначе със здраве да си я караш. За всеки случай пусни един CO тест и смени виското, радиатора и термостата. И аз съм с нова киа и търся майстор за София, ама утвърден майстор по тия прехвалини автомобили. Успех!

    Коментар


    • #3
      От: И аз в отбора на киа спортидж

      Първоначално публикуван от Time2Burn Преглед на мнение
      Колега, какво ще рече "фабричо заличен номер", че и с шкурка се е показал? Иначе със здраве да си я караш. За всеки случай пусни един CO тест и смени виското, радиатора и термостата. И аз съм с нова киа и търся майстор за София, ама утвърден майстор по тия прехвалини автомобили. Успех!
      Защо да са прехвалени,ти какво очакваше?Няма как да стане джип за 3000лв./примерно/
      То сега се започва,ремъци,ролки,водна помпа,лифт,нови гуми...а колко други работи ще излязат?
      Ако е купена за 3000лв. прибавете още 2000лв. минимум и ще стане за каране,що годе.
      Това е мое лично мнение,може и да бъркам някъде!
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • #4
        От: И аз в отбора на киа спортидж

        Фабрично заличен значи че от завода са го сбъркали и са го заличили с едни доста симетрично идентични знаци наподобяващи латинско Х а се показа с шкурка защото за тези години има доста боя и шаде по рамата, а може ли пояснение какво означава СО тест, инъче благодаря на всички за хубавите пожелания. Да ви се връща и на вас също, много и без аварийни километри

        Коментар


        • #5
          От: И аз в отбора на киа спортидж

          СО тест е един от начините да се разбере има ли проблем в гарнитурата или пък пукнатина в главата. До колкото съм прочел, а и съм научил от познати, маздовите двигатели, които фабрично в нашите джипки, имат птоблеми с охлаждането и неверни показания на температурната индикация в арматурното табло, което често довежда до едни проблеми, които не смея да назовавам.
          А може ли пояснение, след като е сбъркан номера и е фабрично задраскан, как тогава КАТ го приемат за "верен"?

          Коментар


          • #6
            От: И аз в отбора на киа спортидж

            Честита придобивка колега! Желая безаварийни километри и много да те слуша! Не се бави със снимките
            Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

            Коментар


            • #7
              От: И аз в отбора на киа спортидж

              Маздовите двигатели нямат проблем с охлаждането,
              проблеми имат такива като мен,дето де слушат какво им се казва.
              Аз се научих по трудния начин,само слушайте какво ви казват колегите и не правете компромиси.
              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
              Киа спортаж2000тди 98г
              Ауди А3 1.9ТДИ
              Каравана Аdria 390Q

              Коментар


              • #8
                От: И аз в отбора на киа спортидж

                Първоначално публикуван от Time2Burn Преглед на мнение
                СО тест е един от начините да се разбере има ли проблем в гарнитурата или пък пукнатина в главата. До колкото съм прочел, а и съм научил от познати, маздовите двигатели, които фабрично в нашите джипки, имат птоблеми с охлаждането и неверни показания на температурната индикация в арматурното табло, което често довежда до едни проблеми, които не смея да назовавам.
                А може ли пояснение, след като е сбъркан номера и е фабрично задраскан, как тогава КАТ го приемат за "верен"?
                Под този фабрично заличения номер излезе номерът с буквите и цифрите демек оригиналният номер, КАТ го сравниха с евротабелката и големия талон и го зачетоха за верен.

                Коментар


                • #9
                  От: И аз в отбора на киа спортидж

                  Възможно е, не съм механик и нямам опит и наблюдения, но това, което съм чел и чул е, че точно маздовите и бензини и дизелови агрегати имат проблем с охлаждането и затова прегряват и пукат главите.

                  Коментар


                  • #10
                    От: И аз в отбора на киа спортидж

                    Говоря от личен опит,ако ти кажа че съм правил основен ремонт на двигателя.
                    Стигнах до там да набия втулки на цилиндрите,ама това е друга тема.
                    В момента имам три глави в гаража,и това е друга тема.
                    И пак си стоя на мнението,че Киата няма проблем с охлаждането!
                    При мен проблемите идват от другаде.
                    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                    Киа спортаж2000тди 98г
                    Ауди А3 1.9ТДИ
                    Каравана Аdria 390Q

                    Коментар


                    • #11
                      От: И аз в отбора на киа спортидж

                      Честито и от мен,много безаварийни километри пожелавам!!!Проблем с номера имаше и моя син вчера,на един форд-фокус който закупихме наскоро,внесен от Италия,само че с номера на двигателя!!!Най интересното беше че не се виждаше да е претърпял каквато и да е интервенция от пилене,шлайфане,пренабиване!!!Събраха се няколко умни глави от КАТ(комисия),гледаха,почесваха се и отсекоха че ще се обадят след 2-3 дни,та до вчера,когато се обадиха и казаха да отиде в КАТ да си я регистрира!!!Казали му че не е единственият с подобен проблем!!!Та толкова по темата!!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: И аз в отбора на киа спортидж

                        Първоначално публикуван от Time2Burn Преглед на мнение
                        Възможно е, не съм механик и нямам опит и наблюдения, но това, което съм чел и чул е, че точно маздовите и бензини и дизелови агрегати имат проблем с охлаждането и затова прегряват и пукат главите.
                        Явно се чете между редовете.
                        Кия Спортидж, бензин или дизел, НЯМА проблем с охладителната система. Има проблем с /не/обслужването от новия /и стария/ собственик!
                        Но това важи за всеки автомобил, къде повече, къде по-малко, но си важи.
                        Панайот Бърдарски
                        0887 60 77 22

                        Коментар


                        • #13
                          От: И аз в отбора на киа спортидж

                          Честито и много безаварийни километри. И слушай какво ти казват колегите.

                          Коментар


                          • #14
                            От: И аз в отбора на киа спортидж

                            Колата я постегнах вече дори за две седмици и навъртях 800 км но имам проблеми с нея неиска да пали на бензин и като я мъча гърми днес дори ми счупи филтърния капак има обикновенна газова на газ пали и върви но след 2500 об си вдига сама оборотите в движение като я обърна на бензин няма тези проблеми но няма и мощтност. Четох я с кламера и ми излезе маф купих нов смених го ефекта от беше че на празен ход започна да работи равномерно дюзите минаха ултразвук сменил съм гарнитури на колектора та незнам от какво се получава това моля помагайте

                            Коментар


                            • #15
                              От: И аз в отбора на киа спортидж

                              Намери и отиди при кадърен майстор,с писане няма да стане!
                              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                              Киа спортаж2000тди 98г
                              Ауди А3 1.9ТДИ
                              Каравана Аdria 390Q

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X