Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблем със съединителя на т-25

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • проблем със съединителя на т-25

    здравейте проблемаа е следния след смяна на аксиален лагер палци и вилка на аксиалния лагер тракторчето не може да включи на скорост. включва единствено когато лагера се върти

  • #2
    От: проблем със съединителя на т-25

    Пробвай да сключиш на скорост при изгасен двигател. Не знам владимировеца как точно е, аз имам самоходно шаси и има блокировка на скоростите. Беше ми се случило да не включва, защото не можеше да освободи блокировката. Стана точно след смяна на съединител. Другото е да не са регулирани палците добре и да няма достатъчен ход педала за пълно отделяне. Но в този случай трябва да се чува хъркане на скоростите.

    Коментар


    • #3
      От: проблем със съединителя на т-25

      регулирай разстоянието от палците до аксиалния на 3мм и ще се оправи работата.
      При смяна на съединител се ползва дорник......и с него се нагласят палците.
      По принцип като се сменя съединител се ползва помощта на някой който знае какво прави... иначе резултата е .....сещаш се
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:cluch-5.jpg
Прегледи:1
Размер:82.0 КБ
ID:5780045
      Успех
      Последно редактирано от krumtenev; 31-01-18, 08:52.

      Коментар


      • #4
        От: проблем със съединителя на т-25

        ползвах дорник, палците ги регулирах на 3мм но хърка когато се опитам да включа на скорост. Включва нормално само когато се върти лагера

        Коментар


        • #5
          От: проблем със съединителя на т-25

          използвах дорник палците също регулирах на 3мм но оправия няма

          Коментар


          • #6
            От: проблем със съединителя на т-25

            http://tractor-t25.ru/silovaya_pered...gulirovka.html

            Коментар


            • #7
              От: проблем със съединителя на т-25

              Цитат:
              Если же зазор больше установленной нормы, то передачи будут включаться с трудом и шумом.

              Коментар


              • #8
                От: проблем със съединителя на т-25

                намали луфта на 2 мм и пробвай

                Коментар


                • #9
                  От: проблем със съединителя на т-25

                  Първоначално публикуван от pufa Преглед на мнение
                  ползвах дорник, палците ги регулирах на 3мм но хърка когато се опитам да включа на скорост. Включва нормално само когато се върти лагера
                  Ей това не мога да вдяна!?Няма как да изключиш съединителя и аксиалният лагер да не се върти.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • #10
                    От: проблем със съединителя на т-25

                    Що ми се върти в главата,че палците се регулират преди поставянето на притескателя ?
                    На някакво разстояние от равна повърхност,преди да е сложен претискателния диск.
                    Имаше нещо такова,и след това се регулират спрямо лагера.
                    Това на притескател,на който се регулират палците.
                    Започвам да забравям вече!
                    Последно редактирано от georgipetkov64; 31-01-18, 23:21.
                    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                    Киа спортаж2000тди 98г
                    Ауди А3 1.9ТДИ
                    Каравана Аdria 390Q

                    Коментар


                    • #11
                      От: проблем със съединителя на т-25

                      Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                      Ей това не мога да вдяна!?Няма как да изключиш съединителя и аксиалният лагер да не се върти.
                      включва нормално само когато палците опират в лагера при не натиснат педал

                      Коментар


                      • #12
                        От: проблем със съединителя на т-25

                        Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                        Ей това не мога да вдяна!?Няма как да изключиш съединителя и аксиалният лагер да не се върти.
                        Според мен човека казва, че съединителя започва да отделя правилно едва когато регулира палците така, че те да опират в лагера дори и при отпуснат съединител.
                        Което ако е така-според мен не достига хода на педала. То ход може да има, но да се губи докато се оберат всички луфтове по механизмите.
                        Ме знам Владимиреца има ли прозорче през което да се вижда какво се случва при палците и лагера, но ако има-разгадаването на загадката е песен.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #13
                          От: проблем със съединителя на т-25

                          има прозорче ....но вече се съмнявам че палците които ги е поставил са за друг модел трактор (може и аксиалния лагер да е за друг модел)
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sceplenie-traktora-t-25.jpg
Прегледи:1
Размер:140.7 КБ
ID:5780064
                          Хода на педала на съединителя пипал ли си го....?
                          Ако си го разбутал пробвай от него да му дадеш още ход
                          Последно редактирано от krumtenev; 01-02-18, 07:48.

                          Коментар


                          • #14
                            От: проблем със съединителя на т-25

                            А може и феродовия да е малkо крив или по дебеличък пробваи да тръгнеш няколко пъти .
                            ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

                            Коментар


                            • #15
                              От: проблем със съединителя на т-25

                              Няма разлика в съединителите на моделите Т-25 има разлика с скоростните кутии.При монтажа на съединителя може би е допусната грешка,но докато не се види само може да се гадае.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X