Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хижарското ми Диско - избор на лебедка и други

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Хижарското ми Диско - избор на лебедка и други

    Здравей, би ли премерил височината до предната и съответно до заднат арка на калника с новите гуми.
    Благодаря
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

    Коментар


    • #17
      От: Хижарското ми Диско - избор на лебедка и други

      Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
      Здравей, би ли премерил височината до предната и съответно до заднат арка на калника с новите гуми.
      Благодаря
      91,5 см. и отпред и отзад, като и двете се очаква да слегнат, тъй като отпред пружините са +100 кг., а още съм без броня и лебедка, а отзад възглавниците са малко по-надути от нужното и трябва да се калибрират.

      А гумите вече се доказаха и на "пудра", много съм доволен.

      Коментар


      • #18
        От: Хижарското ми Диско - избор на лебедка и други

        Тъйй... Има ли някой, който да е ревизирал въздушното окачване на Диско поради нежелание да минава на метални пружини?

        Предистория:
        - възглавниците са почти нови (на по-малко от година);
        - сензорите (потенциометрите) са сменени с нови OEM преди два месеца;
        - компресорът издаваше странен шум от време на време, онзи ден го издаде за последно.

        В момента колата е временно с метални пружини докато намеря решение на проблема. Преди да го свалим с Чоко, компресорът гореше бушон веднага след смяната му.

        Какви са намеренията ми - тъй като не желая да минавам на метални пружини, искам да направя нужното по SLS системата, така че да знам, че няма да ме предаде отново след месец-два-три. Готов съм да отварям компресора ежегодно и да сменям ремонтен комплект (уплътнения, пръстен на бутало и т.н.), но да знам, че имам работещо самонивелиращо се окачване, понеже не ходя на офроуд, а карам по черен път, возейки строително-ремонтни материали и провизии за хижа в гората.

        В много краен случай съм готов да си купя нов (ОЕМ) компресор, но първо бих дал всичко от себе си да подкарам моя, стига да не му е изгоряло моторчето. На заплата ще поръчам нов въздушен филтър за SLS-a, заедно с кабелите на дюзите и разни други дреболии.

        ПП: Мнения в стил "не ти трябва въздух" и "всички вече сме на пружини" са изцяло ненужни

        Коментар


        • #19
          От: Хижарското ми Диско - избор на лебедка и други

          Ако има нужда - имам ненужен компресор, но не знам дали работи. Аз съм на пружини, компресор не ми трябва.
          Не бързай ако искаш да стигнеш
          __________________________________
          Discovery II TD5 10P

          Коментар


          • #20
            От: Хижарското ми Диско - избор на лебедка и други

            Преди 7 години имах същия въпрос - ремонт на компресора. Пратиха ми предложение на лични. Препращам ти го на ЛС.
            Ако не стане, имам работещ. Още е на колата. Проба - на място.
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • #21
              От: Хижарското ми Диско - избор на лебедка и други

              Първоначално публикуван от Михаил Преглед на мнение
              Ако има нужда - имам ненужен компресор, но не знам дали работи. Аз съм на пружини, компресор не ми трябва.
              Мисля че бих се възползвал.

              На моя му е (буквално) опечен моторът:



              Виждат се окисления зад буталото, най-вероятно и сегментът му е бил разлуфтен. Това са две потенциални причини да започне да грее и лека-полека да се стигне до втората снимка - прегорелите пуканки са разтопени жици. Чак съм учуден колко "бой" е изял 30А-вият бушон преди той да сдаде багажа

              ПП: След няколко дни каране със сините пружини на Чоко, вече съм съвсем сигурен, че ще остана на въздух.

              Коментар


              • #22
                От: Хижарското ми Диско - избор на лебедка и други

                Какво им е на синичките ми пружинки.,нали не са жълти.
                878511557

                Коментар


                • #23
                  От: Хижарското ми Диско - избор на лебедка и други

                  Първоначално публикуван от Петър Велков
                  Мисля че бих се възползвал.

                  На моя му е (буквално) опечен моторът:



                  Виждат се окисления зад буталото, най-вероятно и сегментът му е бил разлуфтен. Това са две потенциални причини да започне да грее и лека-полека да се стигне до втората снимка - прегорелите пуканки са разтопени жици. Чак съм учуден колко "бой" е изял 30А-вият бушон преди той да сдаде багажа

                  ПП: След няколко дни каране със сините пружини на Чоко, вече съм съвсем сигурен, че ще остана на въздух.
                  Занеси го някъде да го пренавият.
                  За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                  0878 79 20 61 Борис

                  Коментар


                  • #24
                    От: Хижарското ми Диско - избор на лебедка и други

                    Първоначално публикуван от Петър Велков Преглед на мнение
                    Мисля че бих се възползвал.

                    На моя му е (буквално) опечен моторът:



                    Виждат се окисления зад буталото, най-вероятно и сегментът му е бил разлуфтен. Това са две потенциални причини да започне да грее и лека-полека да се стигне до втората снимка - прегорелите пуканки са разтопени жици. Чак съм учуден колко "бой" е изял 30А-вият бушон преди той да сдаде багажа

                    ПП: След няколко дни каране със сините пружини на Чоко, вече съм съвсем сигурен, че ще остана на въздух.
                    Мога да го сваля другия уикенд и да го пратя на Чоко със сините кученца. За цена ще говорим след като вържете и тръгне.
                    Решете какво ще правите и кажете. Чоко ми има телефона.
                    Последно редактирано от Чавдар (V93); 19-02-18, 09:04.
                    Не бързай ако искаш да стигнеш
                    __________________________________
                    Discovery II TD5 10P

                    Коментар


                    • #25
                      От: Хижарското ми Диско - избор на лебедка и други

                      Първоначално публикуван от choko Преглед на мнение
                      Какво им е на синичките ми пружинки.,нали не са жълти.
                      Не са жълти, ама и много клякам с тях. Двама души на задната седалка, веригите, лопатата, два куфара с инструменти.... и не е за мен тая работа.

                      Първоначално публикуван от Михаил Преглед на мнение
                      Мога да го сваля другия уикенд и да го пратя на Чоко със сините кученца. За цена ще говорим след като вържете и тръгне.
                      Решете какво ще правите и кажете. Чоко ми има телефона.
                      Ще помисля тия дни дали не ми се взима направо нов и ще дам сигнал

                      Коментар


                      • #26
                        От: Хижарското ми Диско - избор на лебедка и други

                        Първоначално публикуван от Петър Велков Преглед на мнение
                        91,5 см. и отпред и отзад, като и двете се очаква да слегнат, тъй като отпред пружините са +100 кг., а още съм без броня и лебедка, а отзад възглавниците са малко по-надути от нужното и трябва да се калибрират.

                        А гумите вече се доказаха и на "пудра", много съм доволен.
                        Благодаря.
                        При мен предницата е около 91см (има монтирана лебедка), но задницата ми стои вирната - 95см...
                        I'm not Lost, I'm Discovering !

                        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                        Коментар


                        • #27
                          От: Хижарското ми Диско - избор на лебедка и други

                          След още един "викенд" на пружини - току-що поръчах нов компресор, въздушен филтър и щипки за възглавниците. Дойдат ли, веднага тичам при Чоко да си ми оправи колата

                          Покрай компресора си "викнах" и едни рамена за чистачки за Диско 1, понеже нито ми се поръчват оригинални чистачки, нито ми се сменят само пера.

                          ПП: Тия Duratrac-и ме правят див и щастлив, във възможно най-добрия смисъл.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Хижарското ми Диско - избор на лебедка и други

                            Ами, ето го:



                            Новичък и лъскав. Барабар с клапанния блок, пластмасовата им кутия и нов въздушен филтър.

                            Тия дни ще влизаме в бокса - има приготвени и 16 литра масла, всички филтри, термостат, антифриз и - за съжаление - тръгнало да си ходи каре на кардан.

                            Междувременно се "уредих" и с нови рамена за чистачки за Диско 1, че да чакам и за чистачки от Англия... няма да ми стигнат нервите.

                            И ако някой случайно има такава, но не гледа обявата за единични бройки гуми - търся си самотна Wrangler Duratrac 265/75/16 за резервна

                            Коментар


                            • #29
                              От: Хижарското ми Диско - избор на лебедка и други

                              Някой случайно да е правил конверсия от watts linkage към panhard rod?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X