Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разход на Santa fe 2.2 crdi 2008г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Re: Разход на Santa fe 2.2 crdi 2008г.

    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
    И аз мисля, че ако ще харчи толкова, по-добре голям бензин, барем ше върви, а и я има газовата алтернатива.
    Практиката показва, че ако дизелът харчи Х, съответния "голям бензин " харчи 40% отгоре при същото каране.
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #32
      От: Разход на Santa fe 2.2 crdi 2008г.

      Ето разхода от след Благоевград (Газпром) до Банско плюс едно качване до х. Тодорка на сл.
      ден...
      На катерене като го настъпиш, се хранят добре кончетата... На къси отсечки, докато им е студено - също...
      Прикачени файлове
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #33
        От: Re: Разход на Santa fe 2.2 crdi 2008г.

        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
        Практиката показва, че ако дизелът харчи Х, съответния "голям бензин " харчи 40% отгоре при същото каране.
        Така де, ама ако всичко е наред. Обаче ако всичко си е наред, и двулитров дизел харчи 15 градско и 10+ на дълго, за какво ти е ?!
        Със същият разход спокойно ще караш 3.0 бензин.

        P.S. Приятел преди десетина години имаше Паджеро 2 2.8 автомат, което със спокойно каране на градско (а и на дълго с лодка отзад) му харчеше 14. Купуваше си нафта по-тънко от някъде и беше доволен, но кранчето спря и почна да мрънка. Купи си пак същото, но 3.0 бензин, и докато му сложи газ го караше така. Еми харчеше му 14-15, само че вървеше за разлика от умрЕлата печка.
        ... нооо, пак почна да мрънка, че му харчи почти 20 газ, щото си събра една газова от некви останали боклуци в гаража, че не щеше да дава пара за ГИ.
        Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 04-02-18, 21:13.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #34
          Re: Разход на Santa fe 2.2 crdi 2008г.

          Понеже ходих на тест драйв на инфинити и покарах дизеловия вариант на мойто 3.0 6 так дизел 245 магарета.
          Мойте впечатления и тези по комп. Дизела си харчи 13 градско и 13 извънградско до 120, нагоре повече - като извънградско можеш малко да го свалиш до към 12 евентуално 11 - поне според компа.
          Добре набира, обаче след 130 става муден. Груба сметка за малкото време което можах да покарам - харчи повече, по мудно, по шумно - в сравнение с 3.7 бензин.
          Извода за мен - карай си бензина и не му мисли - така че Тедо не си много прав.

          Понеже много се интересувах от 5.0 380 кс и поразпитах - значи нещата като разход са малко на кантар между 3.7 и 5.0 - понеже 5.0 е много по разтоварен мотор извънградско ще харчи колкото 3.7.
          Градско, ще харчи около 2 литра отгоре.
          Последно редактирано от Daniel; 05-02-18, 07:24.

          Коментар


          • #35
            От: Разход на Santa fe 2.2 crdi 2008г.

            Първоначално публикуван от Kostadin_Andreev Преглед на мнение
            ... се засякох с един възрастен господин със същото санта фе... градско 10-11 извън градско 7-8.
            .....по борд съм на 10.2...
            ....Ще я напълня в Пловдив ........
            1, Нали се сещаш, че е нормално с възрастта да кара по-спокойно човека.
            2, В началото като си играх да засичам мойта , забелязах една почти постоянна разлика от литър-литър и малко на 100 км между показанията на БК и това на бензиностанцията
            и 3, И тогава ( като засичах ) и сега зареждам като светне лампата и догоре. Според мен при по-чести зареждания на по-малко количество е по-голяма ( доста ) грешката.
            Не казвам , че това е единствената причина за високия разход, но е възможно.
            На моят ( 2,2 155 кс РСК) в момента на БК пише нещо около 10 ( значи 11.5 ) , като не съм го нулирал от примерно 2000 км и карам около 40-50 км дневно 50/50 градско-ивънградско ( не магистрала).

            Коментар


            • #36
              От: Разход на Santa fe 2.2 crdi 2008г.

              Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
              1, Нали се сещаш, че е нормално с възрастта да кара по-спокойно човека.
              Не само:
              Първоначално публикуван от стар виц
              - Абе докторе, аз с жената, ... имам сили за веднъж на 3-4 дни. Що така?
              - Щото ЕГН-то. За възрастта ти е много добро постижение. Гледай да задържиш положението.
              - Ама те разправят наборите, ... любовницата по два пъти, жената веднъж - и така всеки ден.
              - И ти разправяй.

              Коментар


              • #37
                От: Разход на Santa fe 2.2 crdi 2008г.

                Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
                1, Нали се сещаш, че е нормално с възрастта да кара по-спокойно човека.
                2, В началото като си играх да засичам мойта , забелязах една почти постоянна разлика от литър-литър и малко на 100 км между показанията на БК и това на бензиностанцията
                и 3, И тогава ( като засичах ) и сега зареждам като светне лампата и догоре. Според мен при по-чести зареждания на по-малко количество е по-голяма ( доста ) грешката.
                Не казвам , че това е единствената причина за високия разход, но е възможно.
                На моят ( 2,2 155 кс РСК) в момента на БК пише нещо около 10 ( значи 11.5 ) , като не съм го нулирал от примерно 2000 км и карам около 40-50 км дневно 50/50 градско-ивънградско ( не магистрала).
                Ем такива са си явно, и моето и линк дадох преид няколко мнения с разхода средният ми е около 11.7 с 50/50 . Та нито са икономични, нито са динамични, но пък са евтини, големи, и с сравнително евтина поддръжка за голяма кола.

                Коментар


                • #38
                  От: Разход на Santa fe 2.2 crdi 2008г.

                  Ако имам сериозни притеснения за разхода на гориво щях да започна по веригата, изправност на двигател,скоростна кутия, състояние на спирачната система,гуми,гориво и накрая ще излезе ,че проблема е в кракът ми -защото другите проблеми интоитивнно ще усетя.
                  Сандък с тегло празен 1800 кг. много лесно ще докарам до 15-18 градско (къси дистанции) и над 10л. на дълъг път.
                  Има опция да се направи справка с друг автомобил от същия модел ,но 6.4,8.1,11л. (извънградско,комбиниран,градско) е далеко от истината.
                  Има множество проверки на различни марки и модели от DEKRA и нито един случай на пълно препокриване.
                  Икономичното управление също изисква професионализъм и с желание се постига.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Разход на Santa fe 2.2 crdi 2008г.

                    Ето мечтания разход - същия маршрут в обратната посока и "бонус " движение в колона почти през целия път... скорост между 60 и 90, предимно 80...
                    Прикачени файлове
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #40
                      От: Разход на Santa fe 2.2 crdi 2008г.

                      В момента, в който стъпих на по-широкия път и след това на магистралата, разходът започна уверено да се покачва и пред вкъщи си беше точно 10/100 , защото скоростта не падна под 130 на баирите, а на равното 140 рядко до 160...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #41
                        От: Разход на Santa fe 2.2 crdi 2008г.

                        Дали са икономични... според мен - да... Преди няколко години имах Гранд витара 1.9ddis (рено 130кс)... на същото темпо даваше същия разход.... като размери и комфорт... нищо общо!
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #42
                          От: Разход на Santa fe 2.2 crdi 2008г.

                          Значи моята е фейслифтовата от 2011 с 197 коня ,6 степенния автомат.Имам я от есента на миналата година.Градско в Пловдив зимата ми гореше 13.0,13,5 сега около 12,12.5 .Извънградско от 7,5 каране с 80-90 ,до 9,5 по магистрала с около 140 км.В началото много се филмирах и притесних.Все пак разходите по каталог са 5 и нещо извънградско и 8,9 градско.(Да се чуди човек как ги засичат.)Отделно и няколко мнения от онея дето не им качва никога над 10.Викам си ебаси къв таралясник взех .Ходих по сервизи,майстори и къде ли не...всичко и наред на колата. После чух няколко истински мнения,прочетох някой друг коментар и се успокоих.Това си е просто разхода на тея коли.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Разход на Santa fe 2.2 crdi 2008г.

                            2007 год с 150 кс и ръчни скорости излиза че харчи колко 2011 с автоматик, макар че над 12 не съм виждал да показва..., и освен това зависи от маслото и гумите

                            Коментар


                            • #44
                              От: Разход на Santa fe 2.2 crdi 2008г.

                              Да ви кажа най-зависи от това как се кара. Ако натискаш яко педала още преди турбото да е напълнило и да имаш реална тяга, разхода ще е много висок. Ако знаеш как да караш и не искаш да си пръв по светофарите ще е с 2 литра надолу. Така, че не е само до изправна кола или "митове и легендни" ами си е до шофьор. Имахме обща кола с брат ми. Аз като карам литър нагоре, той като кара литър надолу, даже се е случвало да не я гасим, слизам аз качва се той после се научих де.. ама отне едни 400-500 000 км.
                              no signature no problems

                              Коментар


                              • #45
                                От: Разход на Santa fe 2.2 crdi 2008г.

                                Даже разликата при внимателно каране може да е още по-голяма, примерно до около 30% надолу.
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X