Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разход на Santa fe 2.2 crdi 2008г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разход на Santa fe 2.2 crdi 2008г.

    Здравейте!Карам въпросното санта фе вече 1 година.Разхода е ужасно много според мен-извънградско(магистрала)скорост макс 120-130 разход 9.5-9.6,градско разход 14-14.5.Засичам я само пълен пълен резервоар макар че същото си показва и на борда.

    Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk

  • #2
    От: Разход на Santa fe 2.2 crdi 2008г.

    С какво го ставняваш, че да е ужасен?

    Коментар


    • #3
      От: Разход на Santa fe 2.2 crdi 2008г.

      С всички познати които карат или са карали санта фе.С заводските данни които знам че са я лабораторни условия но са 6 извънградско 11 градско 8.5 среден.
      Последно редактирано от CarTest™; 30-01-18, 10:04.

      Коментар


      • #4
        От: Разход на Santa fe 2.2 crdi 2008г.

        Не си писал каква е скоростната кутия, приемам, че е автоматик.
        Моят опит (автоматик):
        1.Разход извънградско при мен е между 7.8-9l/100, в зависимост от това колко е натоварен автомобила, и дали е с климатик.
        2. Градското зависи от сезона, при мен в София е 11l през лятото и ок.13-13.5l през зимата.

        Коментар


        • #5
          От: Разход на Santa fe 2.2 crdi 2008г.

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          С какво го ставняваш, че да е ужасен?
          Със сметката на касата след зареждане.
          Секи иска по-малко, ама колкото - толкова.

          Ако си в София, вариант е да стискаш палци въздуха да е прашен и цял ден да се возиш за левче.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #6
            От: Разход на Santa fe 2.2 crdi 2008г.

            2.2 2009г автомат, градско в Пловдив около 11-11.5, на дълго с 1 човек и 3 жени с багаж - 8/100 при скорост 100-120

            Изпратено от моят MIX с помощта на Tapatalk

            Коментар


            • #7
              Re: Разход на Santa fe 2.2 crdi 2008г.

              Ръчна скоростна. Градско 9 извънградско 6. С автомата си си горе долу в нормите.

              Коментар


              • #8
                От: Разход на Santa fe 2.2 crdi 2008г.

                Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                Ръчна скоростна. Градско 9 извънградско 6. С автомата си си горе долу в нормите.
                Е да де, ама
                Първоначално публикуван от Crazy_hatteR Преглед на мнение
                2.2 2009г автомат, градско в Пловдив около 11-11.5, на дълго с 1 човек и 3 жени с багаж - 8/100 при скорост 100-120
                На мен, в качеството ми на читател, 15 градско за тая техника ми се виждат много, освен ако не се дърпа постоянно с Гагич.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #9
                  От: Разход на Santa fe 2.2 crdi 2008г.

                  Според мен не е чак толкова далеч от истината
                  https://www.spritmonitor.de/en/overv...08&powerunit=2

                  При скорост от над 100км/ч разхода обикновено скача ... да кажем с по около литър над средното (или там нормалното), особено за разните джиповидни автомобили.
                  За градско, ами много си зависи къде, маршрут, задръствания, ако е на къси разстояния, т.е. студен и т.н. та е доста разтегливо.

                  Не се изключва да има някъде нещо нередно, някой филтър запушен или нещо подобно.
                  Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                  И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                  вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Разход на Santa fe 2.2 crdi 2008г.

                    Мойто желязо е 2т. с петак 2.9 и разход сЕ е около 10. Сантасето е по-леко и с по-малък мотор, и ако колегата не го кара със заварен на пода педал, не виждам причина да харчи толкова ако всичко му е наред.

                    Колега, закарай го на майстор който разбира, да го погледне, а и нищо не спомена за обслужване през времето от както го ползваш.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #11
                      От: Разход на Santa fe 2.2 crdi 2008г.

                      Достатъчно е ЕГР-а да се е позацапъл и да не затваря добре... Всичко оказва влияние за разхода.

                      Изпратено от моят MIX с помощта на Tapatalk

                      Коментар


                      • #12
                        От: Разход на Santa fe 2.2 crdi 2008г.

                        Ако ЕГР-а се е позацапАл и не затваря добре, ще пуши като ударен самолет...
                        Разходът на СФ при 100, 120 и при 140 е коренно различен /говорим поддържане на постоянна скорост, а не да вдигнеш 120 на спускане, а останалото време да се кламбуцаш с 90.../
                        На их55-цата, която е 300кг по-тежка и е 6цил /3000сс при скорост 100 +/- 10 кмч разходът е 7-7л5/100, ама при постоянно 140 е 10/100, че и малко отгоре...
                        Градския разход /коментирано е 1000 пъти/ зависи от маршрута и стила на каране. При мен е около 14-15/100 /на их55!/, но ако си поставя за цел, лесно достигам 18-19/100
                        Разход 8/100 при тия /сравнително/ големи и високи автомобили може да се постигне само ако караш бос, а педалът е облицован със счупени стъкла.
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #13
                          От: Разход на Santa fe 2.2 crdi 2008г.

                          Тедо не мисля че сме на състезание по мерене... Не убеждавам никой колко ми е икономична Сатаната. С пълен резервоар до гърловината (80лт.) се прибрах от Одеса до Пловдив. Сложих 20лт. на Белозем, на 25км от Пловдив, защото по борд ми даваше, че няма да стигна до града. 80лт за 1000км. От това по точно засичане - здраве да е...

                          Изпратено от моят MIX с помощта на Tapatalk

                          Коментар


                          • #14
                            От: Разход на Santa fe 2.2 crdi 2008г.

                            Колеги колата е автомат,обслужена е преди 4000км като всичко е сменено с възможно най-доброто.Масло на двигателя,филтри,ремъци,масло на автомат датчик на колянов вал е сменен.Колата я закупих от джамбаз с махнат катализатор-това е единствената забележка.

                            Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk

                            Коментар


                            • #15
                              От: Разход на Santa fe 2.2 crdi 2008г.

                              Моята автоматик 2.2, Градско софия рядко съм имал 13, обикновено съм 14.5-15. Извънградско, ако случайно сляза под 9.5 съм щастлив Това със каране София -Велико Търново - 130 на магисрала, около 110-120 на първокласният. Това е мерено пълно/пълно, борда обикновено ми показва 1.2-1.5 по малко на 100. И аз мислех че е много, после намерих още 2-3ма дето казаха, че им е същото извън тия дето с ремарке, лодка, 11 човека, 15 куфара, туле и 3 колела до гърция и обратно им дава 6.5 на 100 със 120км в час.

                              Ето ти цялта ми разходна история: https://www.carspending.com/bg/vehic...undai-santa-fe
                              Най доброто ми постижение е последното зареждане което виждаш 8/100 извънградско. Бензиностанция в София - Благоевгра - Същата бензиностанция. 267км, от които 10км градско в Благоевград. Останалото е като пенсионер, 90км на околовръстното и 110 на магистралата и тангентата, ускорявах супер бавно и плавно и не съм минавал 2100-200 оборота сигурно. Сам бях в колата. Но този сценариий не мисля че някога ще се повтори. Ако случайно намериш как да гори по малко или откриеш проблем заради който ти е горяла колкото на мен в слух съм

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X