Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Привет и няколко въпроса за ОФА ДБ ТДС

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Привет и няколко въпроса за ОФА ДБ ТДС

    Привет на колегите в този раздел. Прясно прясно и малко случайно вчера се сдобих с фронтера 98ми набор, дълга база с 2.5тдс. Няма да изпадам в подробности, само ще кажа, че това ми е третият VM и съм запознат с характерните му особености, та коментарите за мотора, ако някой има такива, може да си ги преглътне, аз го харесвам

    На въпросите сега:
    1. От ляво на радиатора, като застане човек с лице към колата има гнезда за 3 релета. При мен едното липсва. За какво са и дали фабрично може да си липсва, въпреки факта, че има кабели до него? Липсващото е най-вътрешното към коша, утре мога и снимка да приложа, ако трябва.
    2. Какви масла в дифовете, че има разногласие по каталозите? Ако има ЛСД и ако няма? Още не съм проверявал дали има.
    3. Имобилайзера понякога не познава ключа, но след повторно подаване на контак се оправя. Знам, че е често срещан проблем, но не намерих конкретно решение с търсачката. Всякакви идеи са добре дошли
    4. Ако има колега с такава ще се радвам да сподели колко е голям резервоара и какъв разход да очаквам(имам основни идеи по въпроса с разхода, но друго е някой, който кара отдавна да сподели)
    5. Има ли нещо, което задължително да профилактирам ии проверя, което да е характерен проблем за модела?

    Това за сега и предварително благодаря на отзовалите се колеги!
    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

  • #2
    От: Привет и няколко въпроса за ОФА ДБ ТДС

    Ако я види някой модератор темата, да я закрива...180 преглеждания и нито едно мнение... Ще си търся решения и отговори по трудния начин
    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

    Коментар


    • #3
      От: Привет и няколко въпроса за ОФА ДБ ТДС

      Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
      Ако я види някой модератор темата, да я закрива...180 преглеждания и нито едно мнение... Ще си търся решения и отговори по трудния начин
      Не се сърди колега, за някои твои въпроси, има изписано цели теми, отдели повече време и ще намериш отговорите.

      Коментар


      • #4
        От: Привет и няколко въпроса за ОФА ДБ ТДС

        Намерих за някои от нещата още преди да пиша, но иформацията е стара и не винаги съвсем пълна. Не съм от вчера във форума и знам как се ползва търсачката

        Нямам лоши чувства към никой, разбира се, просто явно темата е излишна и питането ми също.

        Относно по-странните въпроси, които зададох, може поне да е от полза на някой:
        На ТДС-а релето, за което питах в началото си го няма по принцип. Намерих друга като моята, погледнах - пак го няма и си личи, че го е нямало отдавна.
        За имобилайзера - тия дни ще си правя нов ключ, като е съвсем възможно да е от него, а на мен така или иначе си ми трябва втори. Препоръчва се и почистване на двете релета намиращи се до това, за което попитах, по незнайни за мен причини. Също проблема го няма, когато сложа ключа и изчакам няколко секунди преди да завъртя на контакт. Като направя новия ключ ще споделя дали той е решил проблема.

        За маслата, квот' тако'а, местната масларница от която съм доволен - 80в90 на дифовете, както я дават по повечето каталози и сипвам тия дни.

        За останалите работи ще се самообразовам малко по малко.
        Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
        Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

        Коментар


        • #5
          От: Привет и няколко въпроса за ОФА ДБ ТДС

          Малкото каталози са прави 140 GL 5 LS.
          МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

          Коментар


          • #6
            От: Привет и няколко въпроса за ОФА ДБ ТДС

            Мерси за инфото за маслата. На мен също ми беше странно да наливам 80в90 в диф с ЛСД. Днес му сложих 75в140 ЛС, както си му е реда принципно.

            Направих втори ключ за контакта, странните маниери на имобилайзера все още ги има. Оп-ком казва "липса на сигнал от транспондера", а новия чип според ключаря(от който съм доволен и ми е правил ключове за 4 коли до сега) е с по-силно излъчване. Реално, когато завъртя ключа бавно в патрон проблема не се появява, възможно ли е това да е маниер на самия имобилайзер?

            В няколко от австралийските форуми чета за проблем с някакъв (+) кабел, който отивал "някъде към кормилната колона" и който заменяли в оторизираните сервизи с нов директно от акумулатора. Някой да има предположения кой точно кабел е това, да не търся на сляпо?
            Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
            Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

            Коментар


            • #7
              От: Привет и няколко въпроса за ОФА ДБ ТДС

              Австрлийците не знаят че има коли който ползват нафта, те имат бензинови камиони.........Говорих навремето със един австралиец и един приятел му обясняваше какво е трабант, човека изслуша обяснението, помисли, и зададе странен въпрос,,,,,, Разбрах че сте си направили кола от картон.!?....Разбрах че сте и сложили мотор от малка лодка.!?...... Но защо за бога със въздушно охлаждане.!?
              МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

              Коментар


              • #8
                От: Привет и няколко въпроса за ОФА ДБ ТДС

                Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
                Австрлийците не знаят че има коли който ползват нафта, те имат бензинови камиони.........Говорих навремето със един австралиец и един приятел му обясняваше какво е трабант, човека изслуша обяснението, помисли, и зададе странен въпрос,,,,,, Разбрах че сте си направили кола от картон.!?....Разбрах че сте и сложили мотор от малка лодка.!?...... Но защо за бога със въздушно охлаждане.!?
                Масово ползват дизелови джипове за придвижване из пустоща от доста време насам. Дори е рядкост да се види бензинов джип. Може преди години да е било друго, но в момента предвид огромните разстояния се ползват масво дизели с монтирани по-големи или вторични резервоари. Не са хич необразовани в тая насока и имат съвсем адекватни решения на маса проблеми.
                Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                Коментар


                • #9
                  От: Привет и няколко въпроса за ОФА ДБ ТДС

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:484B6E01-9E55-46B9-A754-C6BF70689509.jpg
Прегледи:1
Размер:424.1 КБ
ID:5780171
                  МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                  Коментар


                  • #10
                    От: Привет и няколко въпроса за ОФА ДБ ТДС

                    Изместваме темата, но с образователна цел: https://www.4x4australia.com.au/revi...ar-4x4s-top-10

                    Всички са дизели. Пак да кажа, преди може и да са карали основнообензини, нямам представа, но от доста време насам тенденцията е дизелова.
                    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                    Коментар


                    • #11
                      От: Привет и няколко въпроса за ОФА ДБ ТДС

                      Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
                      [ATTACH=CONFIG]946484[/ATTACH]
                      Чакай, да, отплесваме се, но това на снимката е дизелово 7и не помня колко и му викат (трък) а другото е фронтерата ми
                      МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                      Коментар


                      • #12
                        От: Привет и няколко въпроса за ОФА ДБ ТДС

                        Има ли филтър на входящия в купето въздух фронтерата или не?
                        Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                        Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                        Коментар


                        • #13
                          От: Привет и няколко въпроса за ОФА ДБ ТДС

                          Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                          Има ли филтър на входящия в купето въздух фронтерата или не?
                          Фабрично няма, нито на Фронтера А, нито на B.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Привет и няколко въпроса за ОФА ДБ ТДС

                            Мерси!
                            Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                            Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                            Коментар


                            • #15
                              От: Привет и няколко въпроса за ОФА ДБ ТДС

                              Пак съм аз и пак с новичко питане. Тоя път говорим за ЕГР-а. Е ли проблем или не е да се затапи?

                              Не говорим за еко норми или подобни неща, интересува ме спрямо температурата на двигателя. Мнения в нета разнородни, но основното е, че се покачва температурата на изгорелите газове, от там и тази на турбината, съответно и на маслото. Имайки предвид факта, че огромна част от охлаждането на VM-a е свързана с маслото се чудя дали ще е толкова осезаемо ако го затапя. На Кичка нямах проблем, но там принципите са малко по-различни. Очаквам мнения, ако има особено от хора с направена манипулация. Основната причина да искам да го махна е осезаемото събуждане в ниските обороти и най-вече трупането на сажди във всмукателния тракт.
                              Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                              Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X