Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Жило преден капак

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Жило преден капак

    Колеги здравейте.
    Скъса ми се жилото на предния капак на лада нива 2121.
    Как да го отворя знам че било лесно обаче по темите никъде не пише с цел безопасност.

  • #2
    От: Жило преден капак

    Имаш ЛС.

    Коментар


    • #3
      От: Жило преден капак

      Провери да ли не е скъсан вътре в купето на ръчката, ако е с два броя клещи издърпваш жилото. Ако е в двигателното отделение, с права отверка през отворите на предният капак, промушваш внимателно без да късаш оплътнението и избутваш лоста. Най- добре първо да го видиш на отворен капак как работи /на някоя друга Нива/ за да не ръчкаш на посоки.
      Поради тази леснота в отварянето на предния капак, кражбата на акумулатора не е проблем!

      Коментар


      • #4
        От: Жило преден капак

        Благодаря на отзовалите се успях да го отворя сменено е вече.
        Измъкнах го през решетката и с клещи се издърпа и отвори.

        Коментар


        • #5
          От: Жило преден капак

          Колеги смених си жилото.
          Само че сега имам един проблем. Като дръпна жилото капака не изкача нагоре да се отвори ами трябва със ръката да го дръпна.
          И ако не бръкна да дръпна жилото и да дигна капака жилото се връща обратно а капака не изкача.
          Гледах чудих се да не би да е дълго жилото и да иска още малко да го изхвърли , но не е това.
          Не знам има ли някакъв механизъм.

          Коментар


          • #6
            От: Жило преден капак

            Смажи бравата и опъни хубаво жилото.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • #7
              От: Жило преден капак

              Куката от капака трябва да е във центъра на ключалката,ако не е при затваряне ще усетиш леко измстване на капака в ляво или дясно.Самата ключалка има два болта за закрепване и може да се мести ако е необходимо,ако е разкривена от ударно спускане на капака,трябва първо да се изправи със по-сериозни клещи.Самата ключалка си има изхвърлящ механизъм,който повдига капака при отключване.Най-често той се разкривява от удряне,смажи двата щифта на ключалката с масло и мазни леко със гресчица куката на капака.Ако всичко е регулирано и смазано,при спуснат капак със съвсем леко натискане трябва да заключи,и съответно отключването става със един пръст.При монтиране на ново жило,същото се вади от бронята и се смазва със двигателно масло,и всяка есен се накапва масълце по жилото до ключалката на капака.Ако пропуснеш да смажеш,от отворите на капака се стича вода,която влиза в бронята и при студ замръзва,след което се къса или жилото или ръчката в купето.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • #8
                От: Жило преден капак

                Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                Куката от капака трябва да е във центъра на ключалката,ако не е при затваряне ще усетиш леко измстване на капака в ляво или дясно.Самата ключалка има два болта за закрепване и може да се мести ако е необходимо,ако е разкривена от ударно спускане на капака,трябва първо да се изправи със по-сериозни клещи.Самата ключалка си има изхвърлящ механизъм,който повдига капака при отключване.Най-често той се разкривява от удряне,смажи двата щифта на ключалката с масло и мазни леко със гресчица куката на капака.Ако всичко е регулирано и смазано,при спуснат капак със съвсем леко натискане трябва да заключи,и съответно отключването става със един пръст.При монтиране на ново жило,същото се вади от бронята и се смазва със двигателно масло,и всяка есен се накапва масълце по жилото до ключалката на капака.Ако пропуснеш да смажеш,от отворите на капака се стича вода,която влиза в бронята и при студ замръзва,след което се къса или жилото или ръчката в купето.
                Благодаря ти много , изключително подробен ще проверя куката там е някъде проблема. За жилото съм го смазал преди да го сложа. Жилото го проверих опъва си както трябва обаче капака не се повдига трябва да държа ръчката и да дръпна капака а преди смяната на жилото не беше така. Мисля , че не беше защото жилото не връщаше както сега връща до края и е стояло все едно постоянно дръпнато от клеясалото. И капака като изляза и го дръпна той е свободен докато не го затворя. Че видя дали е криво ще смажа и центровам ако трябва дано е това.
                Благодаря още веднъж.

                Коментар


                • #9
                  От: Жило преден капак

                  Аз пък чак сега разбрах, че отварянето на капака с двете ръце едновременно не било патент на марката! Какво ли не съм разглобявал и сглобявал, но за това не се бях сетил. В Събота и аз ще пробвам да внедря тази неистинна екстра в моята!
                  Тази кола винаги може да ме изненада с нещо!!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Жило преден капак

                    Моя капак с един пръст се отваря,само няма да ви кажа с кой.
                    Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                    Коментар


                    • #11
                      От: Жило преден капак

                      Погледнах и жилото е опънато бравата играе смисъл от долу на куката има едно като пломба и леко се криви зъба.
                      Опитах да го изкривя или стисна обаче не стана. Май от там е проблема като се затвори куката отива по назад и не се изхвърля.
                      Или ще помисля нещо да го оправя или ще сменя целия механизъм .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Жило преден капак

                        Първоначално публикуван от sandro_pz Преглед на мнение
                        Погледнах и жилото е опънато бравата играе смисъл от долу на куката има едно като пломба и леко се криви зъба.
                        Опитах да го изкривя или стисна обаче не стана. Май от там е проблема като се затвори куката отива по назад и не се изхвърля.
                        Или ще помисля нещо да го оправя или ще сменя целия механизъм .
                        Това се случва като пуснеш капака от високо да си се заключва сам.
                        Смъкни механизъма и пробвай да обереш луфта като причукаш нитовете.Или си вземи нова,надали ще е повече от десетина лева.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Жило преден капак

                          Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                          Това се случва като пуснеш капака от високо да си се заключва сам.
                          Смъкни механизъма и пробвай да обереш луфта като причукаш нитовете.Или си вземи нова,надали ще е повече от десетина лева.
                          Аз така я взех. Ще видя ново да взема маи е 6 7 лв.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X