Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Барказ Б1000-центровка карбуратор?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

    Трабантът също е ДКВ, ама друг модел. Заводът (в Айзенах) си е БМВ, заводът в Цвикау е бивш Хорх. Ауто Юнион не е баш Ауди, Ауди е само една от марките (и първия фалит). ДКВ, Хорх и разни други са равностойни с Ауди в Ауто Юнион.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

      То голяма история! Вартбург беше някакъв замък? А Трабант какво е?
      Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

      Коментар


      • От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

        В превод означава Спътник

        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Само заводите и локацията имат общо с БМВ, автомобилът като такъв е ДКВ.
          Съгласен, не съм казал друго. Но преди Вартбурга, там все пак са се правили модели на BMW и под съветска власт. В днешно време се прави Опел там. Общо към 120 години автомобилостроене имат в Айзенах, броено от първата моторна кола носеща името на замъка Вартбург.

          ПП: Приказката тръгна от показателя за разход, нищо чудно да са го видели от западните "конкуренти" - нещо за украшение, да мърда там. По BMW-тата има такова по таблата дори и в този век(и на дизели също, явно по някое време почва да го командва комп).
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            ...не съм казал друго...
            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            А Варгата се е "сделала" в бивши заводи на BMW, даже са били една фирма преди войната.
            На мен това ми прозвуча като друго.


            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            ПП: Приказката тръгна от показателя за разход, нищо чудно да са го видели от западните "конкуренти" - нещо за украшение, да мърда там. По BMW-тата има такова по таблата дори и в този век(и на дизели също, явно по някое време почва да го командва комп).
            Модата на тия "економайзери" тръгва от първата половина на '70-те - голямата петролна криза (ОПЕК, ембарго, Йом Кипур).
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

              Тази изгъзица с гасенето и паленето със съединител по семафорите/ престой я имаше само вартбурга. Економайзерът си е ,,екстра"(визуалноразсейваща) и ако не го гледаш, може да си правиш каквото искаш. И руснаците в миг направиха една клюса като пудовка. НСУто си е точно като варела, и двигателя но с разделно масло за горивото. ДКВто си е с ауди кръгчета.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                ...А Варгата се е "сделала" в бивши заводи на BMW, даже са били една фирма преди войната.
                Това хубаво, ама да бяха поприхванали нещо от BMW. Ако Варгата беше с R6 или V8 двутактов двигател, щеше да е забележителен автомобил.
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                  Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                  ДКВто си е с ауди кръгчета.
                  Кръгчетата не са Ауди, то е само едно от тях. При последния фалит (и влизането в "Голфсваген"), просто остава само тази марка на Ауто Юнион.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                    Да, кръгчетата са четирите бивши. А съм карал НСУто и ДКВто. Интересни коли и мотоциклети .
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      На мен това ми прозвуча като друго.
                      Ти го обясни коректно - соц. Вартбурга няма общо с БМВ, освен завода. А завода е същия правил някога(1898г) моторния файтон (кола) с името Вартбург, после BMW Dixi, след това 328, мотоциклетите BMW. След войната, до почването на двутактовата ера, продължава производството на старите модели на BMW, като по някое време има и промени по тях, включително марката става EMW. Въобще, има период на конфликт между оригиналните производители на BMW в Мюнхен и фабриките в Айзенах под съветски контрол.
                      Като всичко това не пречи да е имало почитатели на баварците и през съветската ера, и уреда да е по идея от там, разбира се, на по късен етап. Освен това означението с три цифри с 3хх, се твърди че също са наследство от баварската марка.

                      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                      Това хубаво, ама да бяха поприхванали нещо от BMW. Ако Варгата беше с R6 или V8 двутактов двигател, щеше да е забележителен автомобил.
                      Тя и така си е забележителен за времето и условията там.
                      Иначе преди да я почнат(двутактовата Варга), пак под съветска власт, са правили точно R6 мотори, за BMW/EMW 321, 340, 327 и пр.
                      Имат и два броя състезателни автомобили с V12 152ps. (Естествено били са за руснаците, запазени са до днес в западни музеи).
                      https://ru.m.wikipedia.org/wiki/Сокол_650
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                        То оригиналния двигател ако е наред на равно върви доста доволно.... особенно сравнен със колите от тази епоха, друг въпрос е колко ресурс има и колко гори.
                        0-

                        Коментар


                        • От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                          Бъркате. Има общо с моделите от преди войната-няколко патента в металолеенето и шасито, което всъщност е доразвитите на мерцедесово шаси. ДКВ леко са го барнали тук-там. Самоноските навлизат масово след войната заради по-ниската си цена. Да се сметне и изработи шаси изобщо не е толкова проста работа. Шасито на Вартбурга е ДКВ Монца.
                          Последно редактирано от santaclash; 08-02-18, 00:42.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                            Първоначално публикуван от badboy86 Преглед на мнение
                            Т ... и колко гори.
                            E aз се опитах да науча един такъв двигател да харчи малко и той умрЕ (блокира от лошо мазане).
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                              E aз се опитах да науча един такъв двигател да харчи малко и той умрЕ (блокира от лошо мазане).
                              Аз тръгнах по-другия път и му сложих АГУ с допълнително устройство подаващо масло към двигателя ! Изкара така около 70 000 км. и умря на 230 000 без да е отварян мотора !
                              Един човек в Мусагеница правеше електронни и нашето беше от него ! Бях го оставил в магазина в Красна поляна да го продават ! Минах преди 2 години да видя какво става и видях , че съдържателя е починал и магазина е затворен !

                              Коментар


                              • От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                                Като се скъса платното на бензиновата помпа става кошмар изсмуква бенза за секунди от резервоара.И никога не навивай студена свещ на топъл двигател щот после държиш прахосмукачката докато стругаря прави резба на втулката за свеща. Абе часовникарска машина

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X