Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оцеляване в Родопите за западняци...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Оцеляване в Родопите за западняци...

    Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
    Само заебваш един фелюсипед некъде из Кормисошо и глей сеир.
    Ей, с тия велисопеди ш'са'знесат мечките у гръчко бре.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #92
      От: Оцеляване в Родопите за западняци...

      Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
      То при добро желание и на десет квадратни метра може. Нали не вярваме сериозно, че сървайвълистки предавания от този сорт гледат хора, които разбират нещо пребиваване сред природата? Все едно лекар да гледа "Откраднат живот"
      Нда, което ни води до откритото писмо на Коди Лъндин до Обама, по повод участието му в едно от предаванията на Едуард. Именно защото подобни циркаджилъци се гледат в голямата си част от хора които си нямат на идея за какво иде реч, и като попаднат в подобни ситуации - нищо чудно да се пробват да приложат част от нещата "научени" по талавизора. Апропо - това не е единственото "сървайвълистко" предаване снимано в България, една от сериите на Кралете на дивото (Kings of the wild) също е снимана в България, отново в Родопите. Ако не се лъжа - един от главните герои успява да издебне и простреля сръндак (!) с лък (!!!) - сръндака почти очевидно е упоен и вързан за дърво.

      Ако на някой тематиката наистина му интересна, бих си позволил да препоръчам няколко други поредици, които ИМХО доста повече се доближават до реалността и най-малкото не дават тъпи съвети в стил "ако стигнете до 20 метров водопад - скочете от него". Сървайвърмен с Лес Страуд, първите сезони на Дуал Сървайвал с Коди Лъндин и Дейв Кентърбъри, филмите на Рей Миърс. Попаднах на няколко серии от една поредица "Alone" - стори ми се доста реалистична, и много хардкор (някои от участниците изкарват по 2+ месеца и то в Британска Колумбия, вадят ги от предаването буквално на скелети). Сега върви едно предаване Бушкрафт Билд-Офф (май "Строеж сред пущинаците" го превеждат) - също ми се струва доста интересно. Но... във всичките горни предавания няма да видите ефектни трикове, катерене по лиани, скачане в пропасти, ръкопашна борба с родопски мечки и т.н., т.е. доста хора могат да ги намерят за скучновати...
      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

      Коментар


      • #93
        От: Оцеляване в Родопите за западняци...

        Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
        Да водиш мечка в Родопите е като да си носиш пясък в Сахара. В Кормисош мечки бол, той и за това е създаден, ама вицове и легенди....
        Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
        Няма мечка която да подкара стоково колело намерено на пътя. Техните колелета са лифтнати и тунинговани.
        Иначе историята винаги ме е развеселявала.
        ...
        Еее, ся заради вас няма да има втора серия !
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #94
          От: Оцеляване в Родопите за западняци...

          Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
          ...Коди Лъндин...
          Тоя не е ли един оцелявач, дето успешно поддържа (сървайвалявайки) 150 литра живо тегло, ама пък особено ефектно оди бос...
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #95
            От: Оцеляване в Родопите за западняци...

            Не знам за мечките и оцеляващите, но 30км за седем дена даже и таралежите го могат.
            Баща ми като млад преди да се премести в Русе е живял за известно време с родителите си в едно село Тервел, по средата между Разград и Шумен. Веднъж или два пъти в месеца са ходили до един от двата града на пазар. Пеш, за един ден отиване и връщане. Е, мишки и корени не са яли, носели са си торбички с храна и вода, а и мечки-велосипедисти не са срещали.

            Коментар


            • #96
              От: Оцеляване в Родопите за западняци...

              Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
              Не знам за мечките и оцеляващите, но 30км за седем дена даже и таралежите го могат.
              Поправка: безсрамно дебелите и прилично дърти таралежи.
              Младежта от 10 годишна взема разстоянието Бачковски манастир - Мугла за под 5 дена. Само по билните пътеки и с голяма доза мотане. Но е факт, че предпочитат кюфтета за вечеря и принцеси за закуска. Знам ли как ще се справят, ако са на охлюви?
              Може би това да е проблема на пича?
              Смел, като мишка и бърз, като охлюв...
              Дето се вика - ние сме това, което ядем?
              Последно редактирано от ezhko; 27-01-18, 13:17.

              Коментар


              • #97
                От: Оцеляване в Родопите за западняци...

                Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                "У Родопите бих почнал да бедствам единствено ако свърше ракията...."

                Нещо подобно прочетох някъде относно въпросния "филм".

                Ахахаха + 1000
                Като ония двамата, дето намираха американка в локва ))
                - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                Коментар


                • #98
                  От: Оцеляване в Родопите за западняци...

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  през 1981... още го нямаше Батето, даже.
                  А, Батето си беше там през сичките 70-те и началото на 80-те. От как се ожени за Людмила. Даже имаше виц на тази тема:
                  - Каква е разликата между бедния и богатия тъст?
                  - Бедният подарява на зетя телевизор, богатия - телевизия.

                  Относно мечката на колело - не знам. И аз съм я чувал, като хумореска. Обаче познавам хора от служителите на УБО в едно от татовите стопанства, които след като докарали реколтата от ябълки от полето при склада, отворили задната врата на камиона и от там изскача изплашен мечок, който някак е успял да се намъкне при щайгите. Докато мечо бягал към гората, изпразнили три пълнителя ПМ по него. После обаче, нито кръв намерили, нито кучетата кръвоследи хванали диря.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Оцеляване в Родопите за западняци...

                    Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                    Нещо ново?


                    Беър Грилс снима лятото на Мусала...
                    Синът ми работеше ваканцията си в един хотел в София, в който той беше отседнал с екипа си. И ми разправя: " Този ни побърка цяла вечер да се оплаква от климатика ... а уж оцелявал".

                    Коментар


                    • От: Оцеляване в Родопите за западняци...

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Тоя не е ли един оцелявач, дето успешно поддържа (сървайвалявайки) 150 литра живо тегло, ама пък особено ефектно оди бос...
                      Нямам впечатления да е чак 150 литра, но да явно за един и същи човек говорим
                      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                      Коментар


                      • От: Оцеляване в Родопите за западняци...

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        вЕрно ли?
                        Значи, 1981 г. по времето на Таатов (поклон - знаете...) беше изключително плодоносна за прослава на Народната ни република година. Имаше кръг от европейското по ски-алпийски дисциплини на Боровец, та Таато се бръкнА (бръкнА у хазната бездънна на Нашата рОдина, де) та построЙ кабинковия лифт там, дет не смогваме да го боядиШеме.
                        Есента на същата гОдина имаше Световно ловно изложение в Пловдив! Страшно, невероятно събитие от световна, вселенска направо, величина! Събраха се тука едни ми ти елитни ловци, йегермайстери и дийрхънтъри, мани-мани! ДошЕл и един германец, от ГеФеРето, поискал да отстреля мечка и плаща 40 000 бундесмарки (ихааааа!!) за това. Да, ама Таато (поклон-тряс...) в същото време завел по-така ВИП-гостите на лов на Кормисош и УБО-то категорично запретило да се мяркат каквито и да било ловци в радиус от ХХ километра! Ма нашите отговорни другарЕ, за да не изтърват четиридесето иляди бундес-дойчемарки, брЪже намерѝли решение - закарали германеца на Пампорово и уредили една бракувана мечка от Софийския Народен Цирк да му я докарат да я гръмне. Германецът малко се посмутил от асфалтовите алейки в Пампорово, но бързо му било обяснено, че в Народната Република всичките ни ловни полета са така благоустроени и всъщност тука е бъкано с диви, страшни и опасни мечки. Сложили го да чака на пусия и му казали, че сега гоначи ще подплашат и подкарат към него някоя мечка. В същото време стоварили около километър по-нагоре от специализирания за превоз на такива животни камион бракуваната мечка и я подгонили по асфалтовата алея в посока пусията на германеца. Нооооооооо, не предвидили появата на бай Пешо, домакина на близката почивна станция, който в същото време на велосипед щрапал по алейката, отивайки на работа... Като срещнал мечката бай Пешо фърлил велосипеда и бръже се изкатерил на едно дръво. Виждайки велосипед, мечката, бидейки такава от цирка, макар и вече бракувана, го яхнала и се спуснала надолу по алейката
                        Та може да си представите - залегнал напрегнато германският ловен турист и чака да се появи страшна и опасна родопска мечка. В този момент се задава и профучава покрай него... мечка на колело (велосипед).
                        Кой писател какво писал не знам, ама ... сила си...

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X