Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Замръзнал антифриз (Ендуро)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Замръзнал антифриз (Ендуро)

    Здравейте! Преди една година купих едно Ендуро и в радиатора имаше някакъв антифриз но си нямах и на представа колко вода и колко антифриз има. До сега мотора постоянно стоеше на открито и нямах проблеми. Но миналата седмица ходих да карам, когато се прибрах отново го сложих на същото открито място където си стои попринцип и нямах никакви притеснения. На другия ден го измих и се сетих да отворя капачката на радиатора и какво да видя, "антифриза" беше на камък. Изобщо не съм го палил защото съм чувал че при такъв случай се е пукала главата и когато поработи малко блокирва. Прибрах го на топло в къщата и сега незнам какво да правя. Та исках да попитам какво наистина става след като замръзне? И ще може ли да ми дадете някакви съвети какво да правя? Мотора е Бета рр450 2006. Благодаря предварително.

  • #2
    От: Замръзнал антифриз (Ендуро)

    Ако е от моторджийския специалния "антифриз" дето е само добавки без гликол и замръзва при 0 градуса, може да имаш нещо пукнато. Примерно блок. Ако е от истинските антифризи даже и да е много разреден обикновено само трябва да го стопиш и всичко ще е наред.

    Като го стопли капе ли отнякъде?

    Провери за вода в картера и в цилиндъра.

    Коментар


    • #3
      От: Замръзнал антифриз (Ендуро)

      Незнам предишният собственик какъв антифриз е слагал. А мотора сега е на селото ми и петък като си отида ще го видя и ще пиша.

      Коментар


      • #4
        От: Замръзнал антифриз (Ендуро)

        След като си сигурен, че мотора се е стоплил и всичко вече се е стопило и ако както е казал Ясен от никъде нищо не тече го запали и остави да поработи 5 минути. После виж маслото да не се е пресекло. Ако от никъде не протече, включително и през ауспуха, източи "антифриза" и налей антифриз g13 разреден за - 15С. Ако сложиш по-голяма концентрация в жегите може да прегрява.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #5
          От: Замръзнал антифриз (Ендуро)

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Ако е от моторджийския специалния "антифриз" дето е само добавки без гликол и замръзва при 0 градуса...
          Ти ме уби само с един шамар.
          На абсолютно всички моторджийски антифризи(които съм виждал-поне пет-шест марки) пише минимум -20С...

          ПП.Пет минути работа с "боза"....не бих рискувал.Запали го да поработи без да го форсираш, но периодически(през 20-30сек) вдигай щеката и наблюдавай какво се случва.При първи признаци на вода в маслото, веднага гаси.
          Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


          "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
          Джон Кенеди

          Коментар


          • #6
            От: Замръзнал антифриз (Ендуро)

            Ако е охлаждаща течност която се използва предимно при състезателните мотори , тя си замръзва като водата.
            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • #7
              От: Замръзнал антифриз (Ендуро)

              Гледай сега, ако е бета 2006 вероятно си е РФС двигател на КТМ, и да превърти перката на водната помпа в КТМ е 12-15лв. и се сменя за 2-5 минути. Вероятно е само вода или кръщаван антифриз, едва ли е състезателен....Споко тоя мотор и с боза върви и каквото му сложиш...знам няколко които на състезания губеха масло и доливаха вода и ги завършиха 40+км. за 5 мин. няма да му стане нищо, най много да измиеш лагерите повече ама те са ролкови- демек корави Такъв двигател замръзнал спукан не съм виждал, прегрял без вода и бяла кривка съм виждал няколко пъти и тогава даже не се предаде животното а гарнитурата на тиквата му е от дъртите клингеритови. Така че стопляй го точи му водата един антифриз и газ по горите
              Който оцелее ще закусва!

              Коментар


              • #8
                От: Замръзнал антифриз (Ендуро)

                Първоначално публикуван от БИЖО БИЖЕВ Преглед на мнение
                Гледай сега, ако е бета 2006 вероятно си е РФС двигател на КТМ, и да превърти перката на водната помпа в КТМ е 12-15лв. и се сменя за 2-5 минути. Вероятно е само вода или кръщаван антифриз, едва ли е състезателен....Споко тоя мотор и с боза върви и каквото му сложиш...знам няколко които на състезания губеха масло и доливаха вода и ги завършиха 40+км. за 5 мин. няма да му стане нищо, най много да измиеш лагерите повече ама те са ролкови- демек корави Такъв двигател замръзнал спукан не съм виждал, прегрял без вода и бяла кривка съм виждал няколко пъти и тогава даже не се предаде животното а гарнитурата на тиквата му е от дъртите клингеритови. Така че стопляй го точи му водата един антифриз и газ по горите
                +1. Уникално здрав двигател, жал ми е, че си додох моите.
                Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                Коментар


                • #9
                  От: Замръзнал антифриз (Ендуро)

                  Аз до сега не съм виждал спукан двигател.Не че е невъзможно,ама е по вероятно да се пръсне някой радиатор.
                  Абе наливай вода и пробвай,като няма течове антифриз и газ !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Замръзнал антифриз (Ендуро)

                    Днеска го запалих работи 5,6 минути и направих 1 кръгче нямаше никакви проблеми. Явно е издържал на студа. Налях му Motul Motocool (жълт) и за сега няма проблеми. Благодаря ви за вниманието.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Замръзнал антифриз (Ендуро)

                      Аз пък съм виждал точно такъв спукан. Обаче беше на КТМ от 2003г и цилиндъра и главата бяха спукани, след това заварявани.
                      EXC TPI 2019

                      Коментар


                      • #12
                        От: Замръзнал антифриз (Ендуро)

                        Ето две снимки които изнамерих. На тези се вижда най добре заварката, по добри нямам.

                        Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
                        EXC TPI 2019

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X