Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор между 3 марки и модели

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор между 3 марки и модели

    Здравейте, решил съм да купя един от следните три варианта: Нисан Терано, Сузуки Витара, Опел Фронтера, година на производство: 1995-2002 г. Трябва ми бензинов двигател, къса база и да е 4х4 /бензиновата Frontera B къса база май е само със задно/. Ще го ползвам за преходи в пресечени местности, както и за кал, сняг. На асфалт ще се ползва основно колкото да се стигне до пресечената местност. Ако имате някакви впечатления кой от трите варианта е най-подходящ за това, което съм намислил или има и по-подходящи марки, дайте мнение.

  • #2
    От: Избор между 3 марки и модели

    Здравей,
    1. Фронтера на задно няма - всички са 4х4 парт тайм
    2. Бензиново Терано не се препоръчва щото е умрел кон а и дизела им 2.7 е много по здрав
    3. Късо Терано/Фронтера и Къса Витара имат разлика във вътрешния обем като Примера и Микра
    4. Всички без туних и с оригинални размери гумета са умрели по пресечени местности с една идея превес на Китарата щото е по миньон.
    5. Ако наистина ще се кара основно по пресечени местности моделите са други: Ваз, Газ, Уаз, Праз ...... и Краз
    6. Ако споделиш с колко бинки искаш да олекнеш ще получиш някакви насоки кое от горните Аз-ки е за тебе.
    Последно редактирано от rosen_offroad; 24-01-18, 02:29.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: Избор между 3 марки и модели

      Глей ся, при тези три автомобила истински бензинов мотор има само при Фронтерата - 3.2 l. А още по-истински бензинови мотори има при една друга марка.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #4
        От: Избор между 3 марки и модели

        Porsche ? .Неможе за такива пари като горе изброените !

        Коментар


        • #5
          От: Избор между 3 марки и модели

          За Витара знам, че е със символично пространство вътре, но пък, заради това, че е много лека, в някои случаи се представя по-добре от по-тежки модели примерно при затъване в сняг. Идеята ми е каквото и да взема, да го оборудвам с много добри гуми и евентуално и да сложа по-високо окачване. Горе-долу мисля 3000-4000 лв да дам. Не съм включвал Лада Нива в списъка ми, понеже от ровене в разни форуми стигам до извода, че е леко прехвалена като offroad възможности.
          А съм се насочил към бензинов мотор, понеже съм чувал, че е за предпочитане, ако ще се затъва в кал/сняг

          Коментар


          • #6
            От: Избор между 3 марки и модели

            Първоначално публикуван от TRAX Преглед на мнение
            Porsche ? .Неможе за такива пари като горе изброените !
            Ама то и в гората не може като гореизброените, или по-скоро, като го пробва и спре да може ше му се присере от цифрата за ремонта.

            P.S. ... абе от сичко става сичко, ама опира до бая изваждане.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Избор между 3 марки и модели

              Доколкото знам, бензиновият 2.2 на Фронтера също е добър двигател. Чуденето ми е дали правилно съм се ориентирал към бензин за МПС, което ще се ползва извън асфалта остовно и също дали освен Фронтера, Терано и Витара има и други подходящи марки/модели /евентуално Паджеро/

              Коментар


              • #8
                От: Избор между 3 марки и модели

                Първоначално публикуван от andreyn Преглед на мнение
                За Витара знам, че е със символично пространство вътре, но пък, заради това, че е много лека, в някои случаи се представя по-добре от по-тежки модели примерно при затъване в сняг. Идеята ми е каквото и да взема, да го оборудвам с много добри гуми и евентуално и да сложа по-високо окачване. Горе-долу мисля 3000-4000 лв да дам. Не съм включвал Лада Нива в списъка ми, понеже от ровене в разни форуми стигам до извода, че е леко прехвалена като offroad възможности.
                А съм се насочил към бензинов мотор, понеже съм чувал, че е за предпочитане, ако ще се затъва в кал/сняг
                За 3-4 бинки (недостатъчно са) взимаш каквото падне с по малкото ръжди
                Останалото е суета......
                Някой десняк е идея също.


                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                VW Golf VI variant
                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                Коментар


                • #9
                  От: Избор между 3 марки и модели

                  Не знам какво и къде си гледал, но 3-4000 лева за придобиване и тунинг са меко казано утопия. Само комплект "много добри" гуми са около 1500 лева минимум за 33-ки, щото единствено гумите наистина повишават клиренса. Кела файда от 10" лифт ако сложиш 165/13.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор между 3 марки и модели

                    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                    Не знам какво и къде си гледал, но 3-4000 лева за придобиване и тунинг са меко казано утопия. Само комплект "много добри" гуми са около 1500 лева минимум за 33-ки, щото единствено гумите наистина повишават клиренса. Кела файда от 10" лифт ако сложиш 165/13.
                    +1000

                    Разгледай обявите в нета, имаше една панда, бензинова 4х4, подготвена и с кални гуми - червена е колата, ако стои оше. Цената и беше около 2800лева,тамън ше ти останат да я доизкусориш


                    Каквото и друго да вземеш е черна дупка за твоите пари и тотална загуба на твоето време!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор между 3 марки и модели

                      Първоначално публикуван от TRAX Преглед на мнение
                      Porsche ? .Неможе за такива пари като горе изброените !
                      Порше и бензинов мотор - само ново от магазина. Секънд хенд - не!
                      Щото докато дойде време за вторичния пазар е надрано алусиловото покритие на цилиндрите и гори масло на поразия.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор между 3 марки и модели

                        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                        Не знам какво и къде си гледал, но 3-4000 лева за придобиване и тунинг са меко казано утопия. Само комплект "много добри" гуми са около 1500 лева минимум за 33-ки, щото единствено гумите наистина повишават клиренса. Кела файда от 10" лифт ако сложиш 165/13.

                        3-4000 лв без гуми и другите неща, само придобиването. Повечето оферти за Фронтера Б, Витара и Терано са над 4000 и до към 6000, но е неадекватно човек да даде такива пари за МПС на над 16-17 г., затова съм преценил, че като ще е старо, поне да не ми дойде много скъпо да го купя. Иначе гуми и някакъв тунинг са отделно перо, то е ясно и там така или иначе може да излезе дебело

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор между 3 марки и модели

                          Първоначално публикуван от andreyn Преглед на мнение
                          Трябва ми бензинов двигател, къса база и да е 4х4 /бензиновата Frontera B къса база май е само със задно/. Ще го ползвам за преходи в пресечени местности, както и за кал, сняг.
                          Оп https://www.youtube.com/watch?v=EMHY...be&app=desktop
                          На нас клиренс ни трябва , не скорост

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор между 3 марки и модели

                            Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                            За 3000 лв веднага я отнасям тази
                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор между 3 марки и модели

                              Колега не те съветвам да си взимаш възможно най-евтината джипка на пазара(за Терано в бюджета ти има 1-2 обяви, които сигурно са гробници). Тя е евтина с причина, а и сам го каза, че е на 16-17г. Понеже бюджета ти е нисък, а ще я караш почти единствено по пресечени терени, защо не се замислиш за джипка с дясна дирекция ? Нямаш тирове за изпреварване в гората, а ще спестиш доста кинти, с които можеш да я оборудваш с гуми и някой друг ремонт.
                              Има няколко Теранота с добрия дизелов 2.7 мотор и не малко Витари, някои даже са с V6 мотора ако държиш да е бензинка.
                              Последно редактирано от PetioStoianov; 25-01-18, 09:32.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X