Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разход на масло на бензинов Мерцедес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разход на масло на бензинов Мерцедес

    Здравейте, колеги. Тъй като изчетох всичката възможна информация за моя проблем и решение не открих или просто не ми се иска да повярвам, че това е единствения възможен вариант (сваляне на желязото и основен ремонт). Четох и за разни добавки и газ за горене, но нека първо ви разкажа цялата история за автомобила или поне по важната част от нея и се надявам да бъда максимално подробен относно проблема, за да няма двусмислица и тем подобни и съответно да чуя мнението на по-компетентните и опитни человеци, люди или както там го разбирате.
    Автомобила е Mercedes - Benz, CLK 230 Kompressor, годината на производство е 1999, а платформата е W208 (първото ЦЛК). Колата я взех преди 4 години и малко след покупката срещнах следния проблем: Когато натисна газта по-смело колата изключва едната бобина и остава да работи на два цилиндъра (Бобините са 2 по една за всяка двойка цилиндри. Общо 4 цилиндъра и две бубини.) Когато спра загася и запаля отново проблема изчезва до момента, в който не я смачкам отново. (изчезването е поради това че системата прави "рестарт") Карах я няколко месеца все на къси разстояния , след което тръгнах от Бургас за София и на 130км. от града спрях на бензиностанция и след потеглянето забелязах че колата вдига температурите. По принцип съм моторист и съм ял попара с прегряване и тем подобни и смея да твърдя, че имам някакви общи познания и навици в тази област. Така да се върна на темата, след като забелязах, че температурите се покачват след достигането на 100 градуса спрях и оставих колата да работи, смъкна ги до към 90 и я изгасих, но уви вече беше късно и хвърли антифриза, а след това остатъка в казанчето го дръпна. Прибрахме колата в Бургас, вкарахме я в сервиза (доверени и грамотни момчета) и сменяхме гарнитура на главата (понеже беше издухала между 3-ти и 4-ти), гумички на клапаните, термостат, шлайф на глава, надуване на главата, виско перка, и всички компоненти по охладителната система, но уви след сервиза колата почна на "папка" масалце. Обяснявам си го като някой запекъл маслен сегмент, защото имам усещането, че преди мен колата отново е била "стопляна" понеже от 100 градуса няма как да духне гарнитурата от първия път. След всичките процедури с охладителната система колата почна да гори масло и проблема с цилиндрите остана при натискането на десния педал по-агресивно. Карах я така известно време, но след първата смяна на свещи, на 4-ти цилиндър свещта беше с огромен нагар... Смених свещите и установих, че на всеки 10 000 си иска смяна на свещи, понеже на 4-ти прави нагар, колата почва да прекъсва, да се чуди при подаване на газ на студено и двигателя работи неравномерно. След всяка смяна на свещите проблема изчезва до първите 2000 километра и след това отново се появява. Както и да е, карах я човешки, за да не се налага да спирам. да гася и паля на ново. Сега вече съм в Германия, колата си я поддържам и гледам тук и не пестя пари за нея. Карам си я редовно, което означава че близо 300 км. не ми мърдат на седмица, но проблема с изключването на цилиндри отново стои. Реших да се зачета и открих информация за разни добавки и метод за прочистване с газ за горене. Понеже всичко, което дава, като признаци води до ЗАПЕКЪЛ МАСЛЕН СЕГМЕНТ на 4-ти цилиндър и от там идва горенето на масло и цапането на свещта. Точно тази бобина изключва, когато я смачкам, тази, която отговаря за въпросния цилиндър.
    Въпроса ми е следния: Има ли смисъл да правя процедурата с газта за горене с цел да прочистя въпросния цилиндър и да освободя сегмента или да не се занимавам ами да изсипя желязото на земята и да го снабдя с основен ремонт? Пределно ясно ми е, че ремонта е най-удачния вариант и решение, но уви всичко опира до финанси и време. Какви биха могли да бъдат рисковете за мотора ако не проработи метода с газта. Има ли варианти да стане по зле. За информация колата годи приблизително 1литър масло на 1200-1300км. Маслото е Мерцедесово от представителство или ако трябва да съм честен производителя е Futch вискозитет 10w40. Това каквото му дават от завода.
    Бих се радвал на всякакви предложения и размишления относно моя проблем и се надявам коментиралите и отзовалите се да само грамотни и разумно мислещи личности, защото се начетох на всякакви простотии...
    Благодаря ви предварително, извинявам се ако съм допуснал правописни и пунктуационни грешки ама к'фо да се прави. Хубав ден и ще очаквам най-малкото някакъв съвет от вас.
    Поздрави: Гецата

  • #2
    От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

    Запекъл сегмент е твърде вероятно .
    Аз не разбрах обаче : на компютър закачихте ли го ? Щото там показва дали бобината е читава или не .
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #3
      От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

      Най-вероятно мотора е прегряван системно преди,и си му е дошло ред да духне гарнитурата при теб.По описаният симптом би трябвало да са запекли сегменти,но при този случай свеща ще започне да се мие със масло и цилиндърът няма да работи.Провери ли каква е компресията на мотора!?По принцип от там се започва.Моите съмнения са за запекли (измъкнати или скъсани при монтажа)гумички на всмукателните клапани щом прави нагар на свеща.
      Газ може да налееш,но не бъди оптимист в 95% от случаите не помага.Ако ще наливаш,първо източи маслото от картера,оставяш газта да втасва в цилиндъра през ноща,сутринта точиш каквото се е стекло в картера,развърташ за 3-5сек стартера.Наливаш масло монтираш свещите и се надяваш проблема да е изчезнал.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • #4
        От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

        Отиди на диагностика - само и единствено със СтарДиагнозис.
        Друго не важи.

        Не видях, че става въпрос за Германия.
        Имаме човек в Бургас.
        Последно редактирано от Veni1; 23-01-18, 18:26. Причина: Германия - Бургас

        Коментар


        • #5
          От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

          Замервана ли е компресия като го купи?

          Това ако е прегряване с тръгнала гарнитура на главата и изгорял маслен ще го прави тоя номер и така си я купил закрепена за продаване.

          Кола горяща литър на 1300 километра с газ не се оправя,не пречи да пробваш,тя така или иначе е за ремонт,но не очаквай чудеса.

          пьрвото нещо което се прави е точно въпроса на Владо преди мен - закачана ли е на ОБД за кодове?Разменял ли си бубини за да видиш кой цилиндър шляпа и дали е бубина или не?

          Какво и да е литър на 1000 си за отваряне на мотора,глава са му правили и никой не е проверил дали е само глава или след като е имала тия симптоми е нещо по-сериозно.

          Ремонт на мотора,номера с газта няма да мине.





          С тия двамата горе пишем заедно.........ако още имаш колебания де.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

            Аз доколкото разбрах човека е в Германия. Основен ремонт там не струва ли колкото въпросната кола?
            Нагар по свещи ми се е натрупвал от горене на масло. Или сегмент или гумички на клапани.
            Sent from my Nokia s fenerche

            Коментар


            • #7
              От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

              Бургас и виж Вени какво пише


              опс,моя грешка,в Германия е / което е добре да се пише първо ма каквото такова /.

              Изхвьрли го това или поне мотора
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

                Контакти на човека в Бургас - след запитване на ЛС.

                Коментар


                • #9
                  От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

                  Без разглобяване и правилна "интервенция" мотора няма да се оправи. Тябва грамотна диагностика на всики системи и възтановяване до допустими стойности. "Препаратите" няма да премахнат причините за масления "апетит".Запекли,износени и омекнали сегменти се лекуват по друг начин. ...
                  -Нищо лично към "доверените и грамотни момчета" ,Но щом не са проверили състоянието на буталната група при смъкната глава и не са ВИ информирали, не заслужават Вашето "определение".

                  Коментар


                  • #10
                    От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

                    Аз имах тойота със запекли маслени сегменти и гореше литър на хиляда км.Но с мерене на компресия не показа аномалии.
                    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

                      Идентичен случаи имах с един бензинов ситроен,след прегряването освен гарнитура с оказа че всички сегменти са се отметнали,така бяха омекнали че се навиваха като тел.Мой съвет е да караш така докато можеш,тази кола не си заслужава да се наливат пари в нея.
                      0 8 76 36 8 542

                      Коментар


                      • #12
                        От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

                        Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
                        ... имах ситроен....
                        Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                        ...Аз имах тойота....
                        Момци , като заимате марката , която се обсъжда тук , като вземете и да я ремонтирате - тогава давайте акъл на човека дали да си хвърли колата , или изобщо кво да я прави .
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

                          Любовта към колата и аз я усещам и трудно се хвърля ма от наша гледна точка пък и от финансова / средно аритметично / това след първия ремонт да му скачаш на втори ммммммм голяма лубов трябва да е.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #14
                            От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

                            Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                            ...Запекли,износени и омекнали сегменти се лекуват по друг начин. ... .
                            За износени и омекнали е така . За запеклите е на късмет .

                            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                            Любовта към колата и аз я усещам и трудно се хвърля ма от наша гледна точка пък и от финансова / средно аритметично / това след първия ремонт да му скачаш на втори ммммммм голяма лубов трябва да е.
                            "Първия ремонт" е сваляне на главата . Не е цепил мотора . Може и да не се наложи Но дори и да се наложи - колата си заслужава . Гледам , че работи в Германия . Ше се прибере у нас и с една месечна германска заплата ше си стегне мотора . После - 500 000 км. масло и филтри . Освен ако не я "мачка" зверски . Тогава след 300 000 км. : трети ремонт .
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

                              Владо, не са толкова вечни мерцедесите
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X