Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разход на масло на бензинов Мерцедес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

    Ако някой познае защо беше счупен стартера, получава една каса бира от мен, като мине през Варна, вие сте наред

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00029.JPG
Прегледи:1
Размер:927.2 КБ
ID:5779882
    Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

    Коментар


    • #62
      От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

      "Допир" с петата на биелата???

      Коментар


      • #63
        От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

        Не, но съм имал и такъв стартер на старата ми кола, който се е ударил в петата на двигателя..

        Бахти, аз за това съм станал такъв спец по колите, щото някакви счупени боклуци си купувам все мотори чезе иже мз коли москвич трабант шкода ситроен БМВ

        Понеже понеже вече съм разпалил вашето любопитство, относно този ремонт ще обясня по подробно, може да му е полезно и на човека който е пуснал темата...

        Дрън, телефона звъни в два сутринта, брадърс се обажда на път от германия за Варна някъде край (след) Троян двигателя изтракал и спрял, че почваме едно въртене по телефони да намерим денонощна пътна помощ, поне да го изтегли от улицата, до някой град, най накрая го закачат и го карат до Троян, поне са настанени, тук са успокояваме..

        Там на другият ден майсторите решават че се е повредил стартера понеже двигателя е смелен и двигателя не помръдва..
        И взимат чукове започват да го чукат за да разхлаби, резултата е и счупен стартер

        Майсторите казват не можем да го оправим, викам на брадърдс качвай я на платворма и я мъкни до тука, няма как 1000 лева платформи..


        Тук ангажирам един познат който разполага с гараж да я вкараме да видим за какво става въпрос, и аз още нямам идея.

        Още платформата като дойде, видях масло по нея, като се наведох видях дъпка в блока и 3-та биела стърчи от блока на двигателя.

        И колата идва със свалена кутия, майсторите мислили че е блокирала кутията..

        От там двигателя долу и на съставните си части разглобен.


        Поражения

        Глава: трети цилиндър натрошено всичко.
        Блок: множествено дупки, едната е на маслената магистрала.

        Там помогна много Сергей в мейто, може да се каже че този двигател е жив благодарение на него, работи доста по машинната обработка.

        Блока беше заварен и проверен, цилиндрите бяха проверено за износване, бяха добре трети цилиндър се сдоби с втулка и с друга биела, втора употреба, Основните пети (шийките) на коляновият вал, бяха измерени за овалност, не беше установено отклонение от нормата.

        мотовилките бяха проверени за овалност кривина или износване, не беше установено отклонение в нормата, новата биела беше изтеглена и отговаряше за нужните норми за грамаж.

        Колянов вал: беше даден на специалист който се занимава само с колянови валове, пълна проверка беше установено износване на шийките, не от удара от нормална експлоатация, все пак дизел много по натоваран от бензиновият.

        Коляновият вал беше шлайфан на ремонтен размер..

        Нов комплект ангренаж с всички детайли по ангренажа.

        Нови лагери, по важните болтове подменени и стегнати до спецификацията за стягане..

        Глава: беше напълно обслужена, нови клапани нови водачи шлайф на леглата, проверки и лек вятър за проверка на главата, и блока получи лек вятър, гарнитурата стандартна дебелина.

        Прасето вънка..
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00021.JPG
Прегледи:1
Размер:913.1 КБ
ID:5779922
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00022.JPG
Прегледи:1
Размер:824.9 КБ
ID:5779923
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00023.JPG
Прегледи:1
Размер:862.7 КБ
ID:5779924

        Новите биелни лагери наредени.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00031.JPG
Прегледи:1
Размер:853.3 КБ
ID:5779925
        Всичко наредено, стегнато според спецификациите.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00039.JPG
Прегледи:1
Размер:895.3 КБ
ID:5779926
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00040.JPG
Прегледи:1
Размер:804.6 КБ
ID:5779927
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00041.JPG
Прегледи:1
Размер:896.2 КБ
ID:5779928
        почти сглобен.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00042.JPG
Прегледи:1
Размер:868.5 КБ
ID:5779929
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00043.JPG
Прегледи:1
Размер:819.7 КБ
ID:5779930
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00045.JPG
Прегледи:1
Размер:839.3 КБ
ID:5779931
        главата на място.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00050.JPG
Прегледи:1
Размер:898.3 КБ
ID:5779932
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00052.JPG
Прегледи:1
Размер:888.2 КБ
ID:5779933
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00053.JPG
Прегледи:1
Размер:922.6 КБ
ID:5779934
        Разработка.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00061.JPG
Прегледи:1
Размер:813.5 КБ
ID:5779935
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00062.JPG
Прегледи:1
Размер:792.0 КБ
ID:5779936
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00072.JPG
Прегледи:1
Размер:863.6 КБ
ID:5779937
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00081.JPG
Прегледи:1
Размер:771.4 КБ
ID:5779938

        И щастлив завършек на премеждията с още хиляди километри експлоатация

        П.С.
        Сега не искам да обиждам майсторите, ако си познаят майсторлъка по колата, колата по него време беше още що годе нова и актуална, по него време беше (2002) 4 годишно БМВ 98 туринг в тези сервизи в малките градове си е все едно като Бойнг 747 да им закараш ама все пак ми нанесоха доста поражения, които костваха финансови средства..
        Последно редактирано от Traqn Savov; 29-01-18, 07:59.
        Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

        Коментар


        • #64
          От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

          Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
          по него време беше (2002) 4 годишно БМВ 98 туринг в тези сервизи в малките градове си е все едно като Бойнг 747 да им закараш ама все пак ми нанесоха доста поражения, които костваха финансови средства..
          - Абсулютизирате твърдението ,че само и единствено в големите градове има знаещи и можещи хора !!!.
          -Ще използвам един известен цитат : "sancta simplicitas".
          Познавам колеги работещи на село при които може да се ходи на лекции по ДВГ.
          И проблема не е в града или в селото,както не е дали е "гражданин" или "селянин",а в това да не е селендур!
          Последно редактирано от petkov_bb; 30-01-18, 20:33.

          Коментар


          • #65
            От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

            Проблема е че всички са майстори!А тези които умеят са малко.
            Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

            Коментар


            • #66
              От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

              Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
              Проблема е че всички са майстори!А тези които умеят са малко.
              Може да се приеме за "национална черта "- "специалисти по всичко" !
              Хубавото е ,че не важно как се самооценява конретен субект,а как го оценяват другите....................

              Коментар


              • #67
                От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

                Аз не твърдя че съм специалист по нещо, освен по иедене и не толкова по пиене, нито съм майстор нито съм нищо, ама моите коли сам си ги оправям, и до сега не са ме оставали на път, нито съм ходил при прехвалени "майстори" всички проблеми сам съм си решавал успешно..

                Лека от мен
                Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                Коментар


                • #68
                  От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

                  И никога не си грешил ?

                  Коментар


                  • #69
                    От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

                    За двигатели не, не съм грешал, то си има определена процедура за ремонт и ако спазваш процедурите грешката е малко вероятна, да не кажа невъзможна..

                    Само един път реших сам да си изправя купето на колата е после съжалявах и си платих на майстора, ама това си е моя грешка..

                    Иначе за другото, моята кола на майстор ще я видите, като отида 2 метра под земята, тогава ще я дам някой да я пипне, даже не им давам да си доближат пакостливите ръчички до нея!!!!!
                    Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                    Коментар


                    • #70
                      От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

                      Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
                      ...
                      Само факта че си "пуснал" буталата преди коляновия вал ме кара да се усмихвам. Жив и здрав и продължавай да радваш читателите...
                      Калин Владов,09РСПБЗН

                      Коментар


                      • #71
                        От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

                        Голям праз че са пуснати преди коляновият вал..
                        Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                        Коментар


                        • #72
                          От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

                          Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                          .......
                          Ако е паднал изпускателен-разпъване ,изоставане на РВ .Всмукателен-прехвърлен зъб изпреварване на РВ. .
                          Колега Савов,разбрах ,че бирата никой друг не иска да се пробва да спечели.
                          -Но след като познавате двигателя на който сте направили този тежък ремонт не мислите ли ,че съм допуснал грешка в горното твърдение. Давам бирата за аргументирано обяснение-верни или неверни твърдения са горните?
                          "Майко",как "оцветихме" темата на колегата................

                          Коментар


                          • #73
                            Благодаря ви на всички за споделения опит. Савов относно ремонта на червената стрела - Поздравления, знаеш какво правиш. Бих се радвал да почета малко от дерзанията ти.
                            Така да ви споделя накратко (извинявам се че не съм бил активен, но уви застигна ме натоварено ежедневие)
                            Преди няколко дни колата ме изостави на пътя, не буквално де, но успях да я довлача до гаража. Проблема с изключването на цилиндри! Тръгвам от работа подавам газ подминава 2500 оборота и бам пак 2 цилиндъра. Спирам гася паля на ново всичко ток и жица до следващото прехвърляне на 2500 оборота... Прибрах я с 6 спирания за тази процедура в рамките на 10 км. На следващия ден нямах възможност да си поиграя, но след два дни отивам в гаража опитах да я запаля, запали, но работата на мотора беше адски неравномерна и при подаване на газ глъхне и ако не отпусна педала гасне... Всичко ме наведе на мисълта, че свещите са гръмнали отново. Конкретно тази на четвърти заради разхода на масло. Свалих свещите уви бяха като нови. Тествах ги работят перфектно. След това тръгнах по кабелите, всичко е перфектно няма волтови дагички и не ме бие ток при докосване на кабел. стигнах до компютъра всичко ток и жица по кабеляците. Няма видими следи, че нещо е проблемно. След това реших да тръгна по въздушната система. Тръгнах от филтъра през кулера и за момента всичко перфе, но при достигане до дебитомера нещата се промениха към плачевност... Дебитомера беше целия в прахоляци и тънък маслен слой... Уви реших да го сваля и почистя, но за мое нещастие ако е бил тръгнал то аз го довърших. Съответно установих го с обратен монтаж и тест на пътя. Колата отново запали трудно и при включване на скорост гасне. Позагря си и спря да гасне, но мощност никаква, дори компресора не се чува. Вече е ясно ще се купува дебитомер... Отивам в мерцедес да проверя какъв аджеба да си взема, но уви излизат два модела единия с регулиран катализатор, другия с нерегулиран катализатор. Реших да не рискувам и да поровя по форумите да видя какъв забога дават за този автомобил. Оправданието на Мерцедес беше, че колата е прекалено стара и нямат актуална информация. Теглих им една българска и се прибрах почесвайки се по тиквата. Щукна ми нещо да проверя моя, който беше монтиран на колата и установих, че по номера на дебитомера излиза, че е за по-слаб мотор а именно за 2.0 компресор (моето е 2,3 компресор) с регулиран катализатор за по-новия мотор. Порових се и установих какъв е правилния, единствено не съм сигурен на 100% дали е с регулиран или нерегулиран катализатор. Ще се радвам ако някой ми отговори с достоверна информация относно тез регулирани и нерегулирани простотии.
                            Между другото имам връзка с доста добре начетен пич, който има познания за автомобила и е на 100% сигурен, че е с нерегулиран кат. Ясна е работата утре поръчвам нерегулиран и до 2-3 дни ще пристигне. Сменям го и да се надяваме, че проблема ще изчезне трайно. Относно масалцето, ще се кара така евентуално до първото прибиране до България.

                            Бих се радвал да попия малко от тази блажена информация.
                            Последно редактирано от CarTest™; 04-02-18, 14:21.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

                              Първоначално публикуван от mtgogo Преглед на мнение
                              .... Свалих свещите уви бяха като нови.....
                              Ееее , ма ти тука взе нещо да ни работиш като сценарий на Агата Кристи .
                              В смисъл - на час по лъжичка и все нещо недоизказано .

                              Аз не случайно още в пост №2 ( ако си чел ) те питах :

                              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                              ...Аз не разбрах обаче : на компютър закачихте ли го ? ....
                              ...щото проблем с дебитомера ( е и бобините де ) ще го даде тутакси .

                              Що се отнася до рестарта : измъчил си се . Като се бъгне компа , както си по време на движение - връщаш контактния ключ крайно в ляво ( демек : гасиш мотора) и наново подаваш контакт . Както си на скорост . Само отнемаш газта , за да не "сеца" като запали.Това - да си спестиш мъките по спиране и тръгване .

                              РС. ... а за "правилен " и "неправилен" дебитомер - направо се учудвам ! Като си го свалил - номера не видя ли му ? Търсиш по него и тва е ! Аз моя по тази логика си го поръчах в нет-а.
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

                                Xentry - това ще даде много отговори.
                                И човека, който я употребява...

                                Дано да е компетентен, защото има много юзъри, дето трият грешки, и не мислят - дали не могат, или не искат.. Резултат от такива няма.
                                Като я закачат, нека да ти разпечатат грешките, преди да ги трият - това ще е водещо за компетентния специалист, който ще чете след първото четене и триене.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X