Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разход на масло на бензинов Мерцедес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
    Приятелю , Умрем от любопитство да ми обЯсниш как се преоразмерява сегмент !



    Свидетел съм обаче на 2 случая на "подействала" технология за разкисване с газ на запекъл сегмент - върху Фолц и Опел . И то майсторчЕто - комшийче в кварталния сервиз .
    Не е казано , че непременно ще сработи при колегата , но нищо не губи да започне от там . Пък ако стане - стане . .
    Хубави са закачките,но да обяснявам на някой, който не е в "час" как се променя размера на сегмента след запичането в канала е едно, а да се "плъзгаме"с Вас е друго.
    -В някоя от старите теми преди години съм споделял за ползването на керосинова смес (газ за горене+ ) в практиката ми.
    Разликата е ,че при смъкната глава буталата в горна м.т. могат да се "раздвижват" "механично" и се "вижда" колко зле е работата, Ако не са износени сегментите , може да има приемлив ефект.
    Вероятно не всички са пробвали в контролни съдове да наблюдават процеса на "разкисване" иначе нямаше да са толкова категорични.
    Има рискови "химии" които разтварят "въглеродния нагар" .но не обичат алуминия. Това си позволявам само като краен случай и при смъкната глава.
    -Пробите не се броят-важен е резултата!

    Коментар


    • #32
      От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

      [QUOTE=petkov_bb;3271659]...Разликата е ,че при смъкната глава буталата в горна м.т. могат да се "раздвижват" "механично" и се "вижда" колко зле е работата, Ако не са износени сегментите , може да има приемлив ефект..../QUOTE]

      А ! Те тука е заровено кучето .

      Аз примерно винаги когато свалям глава замервам и износването на цилиндрите . От любопитство , а и щото е сгоден случая .
      Колегата в поста си отбеляза , че майсторите в Бургас са били грамотни , та знам ли ... гадаем малко . Очакваме включване от него .

      Иначе за "бегачката", понеже карам почти същия ( казвам "почти" , щото е дори малко по- изпилен, 200 Компресор, 192 коня:
      При 2200 оборота започва да се чувства как турбината "захапва" . От 2500-2600 оборота нагоре вече те "лепи" за седалката и нема значение дали си по равно или по баир нагоре . Колкото повече го "смачкваш" , толкова повече набира .
      Тествал съм го до 230 км/ч. , макар че за мен тази скорост е прекалена . Обаче като го държиш на 2800-3000 оборота , което прави около 140 км си е удоволствие
      Наистина прилична кола и си заслужава поддръжката . Поне за мен си заслужава 3 заплати , за да влезе в час , но колегата си знае .
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #33
        От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

        За три заплати ще си вземе нова.
        Евентуално по читава.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #34
          От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          За три заплати ще си вземе нова.
          Евентуално по читава.
          Аха , нова `99-ти набор . Ама да е стояла на бабичката в гаража 6 години .
          Те и затва си купуват хората мерцедеси де. Да си ги държат в гаража и да ги изкарват в събота да ги измият и да ги лъснат , колкото да се хвалят пред комшиите , че карат Лада ...пардон! ...Мерцедес .

          От друга страна ...въпрос на гледна точка точка и собствена преценка . Аз 3 заплати давам по коври , та нема `а си направя основен ремонт на Мерджо кат` му дойде времето ... бах го !
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • #35
            От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

            Владо, презумирам че Гецата е на 22 или там някъде.
            Та рано му е да възстановява кошници щото сантименти.
            Ебе и фърга.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #36
              От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              За три заплати ще си вземе нова.
              Евентуално по читава.
              Субективното ми мнение е ,че тези нови "пласмасови коли" са в пъти по калпави и след 7-10 г. трябва направо в шредера да влизат.
              Поредицата от инженерни решения доведоха до драстично олекотяване и изтискване при всички възли в автомобила.
              Горе с Владо зачекнахме буталната група. Ако вземем бутала от 2л. 4 цилиндрови двигатели за последните 25г се вижда "олекване" със 100 процента. Вече няма сегменти над 1мм. и от челото на буталото до буталния болт е под 30 мм.,а са сложени и 3 сегмента.Ризите алуминиеви с "керамично" покритие и т.н.. Правилния ремонт е в цялостна замяна..........
              -Може да съм старомоден,сантиментален ,но не сменям старите си коли.....защото всеки ден правя обслужване и ремонти по "новите". ......за "хляба". ....................

              Коментар


              • #37
                От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

                Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                Субективното ми мнение е ,че тези нови "пласмасови коли" са в пъти по калпави и след 7-10 г. трябва направо в шредера да влизат.
                Поредицата от инженерни решения доведоха до драстично олекотяване и изтискване при всички възли в автомобила.
                Горе с Владо зачекнахме буталната група. Ако вземем бутала от 2л. 4 цилиндрови двигатели за последните 25г се вижда "олекване" със 100 процента. Вече няма сегменти над 1мм. и от челото на буталото до буталния болт е под 30 мм.,а са сложени и 3 сегмента.Ризите алуминиеви с "керамично" покритие и т.н.. Правилния ремонт е в цялостна замяна..........
                -Може да съм старомоден,сантиментален ,но не сменям старите си коли.....защото всеки ден правя обслужване и ремонти по "новите". ......за "хляба". ....................
                Старите хора са казали хвали старо,карай ново,ама айде отплеснахме се по темата.
                0 8 76 36 8 542

                Коментар


                • #38
                  [QUOTE=Vlado_Ts;3271723]
                  Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                  ...Разликата е ,че при смъкната глава буталата в горна м.т. могат да се "раздвижват" "механично" и се "вижда" колко зле е работата, Ако не са износени сегментите , може да има приемлив ефект..../QUOTE]

                  А ! Те тука е заровено кучето .

                  Аз примерно винаги когато свалям глава замервам и износването на цилиндрите . От любопитство , а и щото е сгоден случая .
                  Колегата в поста си отбеляза , че майсторите в Бургас са били грамотни , та знам ли ... гадаем малко . Очакваме включване от него .

                  Иначе за "бегачката", понеже карам почти същия ( казвам "почти" , щото е дори малко по- изпилен, 200 Компресор, 192 коня:
                  При 2200 оборота започва да се чувства как турбината "захапва" . От 2500-2600 оборота нагоре вече те "лепи" за седалката и нема значение дали си по равно или по баир нагоре . Колкото повече го "смачкваш" , толкова повече набира .
                  Тествал съм го до 230 км/ч. , макар че за мен тази скорост е прекалена . Обаче като го държиш на 2800-3000 оборота , което прави около 140 км си е удоволствие
                  Наистина прилична кола и си заслужава поддръжката . Поне за мен си заслужава 3 заплати , за да влезе в час , но колегата си знае .
                  Напълно съм съгласен с теб! Е един да ме разбере. Ще си спестя хвалби за колата и тем подобни, хората които познават марката, без думи знаят за какво иде реч

                  Да пусна още един коментар. Относно почистването с газта, отпада. Газта е с прекалено финна молекула и ще отмие и разгради абсолютно всичко включително и естествения филм по цилиндрите и буталата, които спомагат работата. Ще лъснат и най-дребните драскотинки и грапавинки и вероятността да помогне спада драстично, но именно по-скоро ще навреди и ще засили проблема. Решението е правене на мотора или смяна на колата. Относно купето вече споменах, че няма никакви забележки и това е една от причините да не искам да я махам.
                  Засегнахте на няколко пъти възрастта ми и ще спомена накратко. На 24 години съм работя в автомобилната индустрия и така да го кажа имам увлечение по мотори и коли. Там където работя имам удоволствието да се докосна до стар класически автомобил и до нов съвременен. Е, база за сравнение никаква от към екстри и глезотийки, но от към качество на материалите и изработката, стария автомобил превъзхожда в пъти новия... Обичам старите машини, защото са ИСТИНСКИ!!! Направени са от истински материали, а именно направени са да НЕ се чупят. Сега е обратното. На мнението съм, че една стара кола или мотор е добре да се вкарат малко пари и ще надживеят един много висок процент от новия престиж на автомобилостроенето . (защото все пак на всяко нещо му идва времето, сега кога идва е отделен въпрос, но уви)
                  Относно моя Мерцедес и проблема му, искам да го отстраня, защото съм тертиплия и искам колата ми да е тип топ. Иначе казано редовно му правя разходки Германия - България и обратно и други подобни дестинации, без да имам никакви ядове. До сега съм го карал така, доливам масалце и си свиркам. Нито цапа, нито пуши, нито мирише.
                  Последно редактирано от CarTest™; 25-01-18, 15:39.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

                    Или, само с две години не съм познал. Добре, а
                    Купи си друга дето не е прегрявана и не се занимавай с глупости.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #40
                      От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      ...Купи си друга дето не е прегрявана....
                      Лесно е да се каже
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

                        Доброто е, че е почти наясно какво го чака,да му пожелаем успех все пак
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #42
                          От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

                          Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                          ...Субективното ми мнение е ,че тези нови "пласмасови коли" са в пъти по калпави и след 7-10 г. трябва направо в шредера да влизат....
                          Ся , ако си лафим за съвременни автомобили по принцип , ше изчукаме 100 страници в празнослоние . Подобно на оная тема горе , дето се нарича : "Нов автомобил ?...."

                          Но тъй като в темата иде реч за конкретен екземпляр от конкретна марка и конкретна година , то наистина :

                          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                          Доброто е, че е почти наясно какво го чака,да му пожелаем успех все пак
                          Нещата са горе-долу така :

                          Ден първи : мотора долу !
                          Ден втори и трети : трапанация и дефектовка
                          Ден трети и четвърти : шлайф на цилиндрите
                          Ден пети и шести : доставка на чаркове
                          Ден седми/осми/девети : обратния път до монтаж на мотора в коша включително
                          Ден десети : настройки и доизкусуряване
                          Ден единадесети : рокендрол !

                          Те толко е целата дандания .
                          ..което ше рече че колегата ще има време в рамките на годишния отпуск да поразтъпче Мерца с първа смяна на маслото по нашенските пътища .

                          Това в крайния случай . Е , може процедурата и да е малко по- съкратена и по- евтина. Собствен опит . При мен въпреки звярско прегряване основните лагери не бяха трепнали .

                          Естествено , всичките горни неща с уговорката , че процедурата ще е плод на кадърни майстори , но то се подразбира.

                          ... и един съвет впоследствие към колегата : ако искаш в следващите 300-400 000 км. мотора да ти служи вярно , гледай в първите 20 000 км. да не го "мачкаш" . В смисъл , дръж го в средни обороти . Малко е тегаво за нервен шифьор с тежък десен крак , но се свиква . Той ( мотора ) после ще се отблагодари , повярвай ми !
                          Последно редактирано от Vlado_Ts; 27-01-18, 12:19.
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

                            [QUOTE=Vlado_Ts;3273091




                            ... и един съвет впоследствие към колегата : ако искаш в следващите 300-400 000 км. мотора да ти служи вярно , гледай в първите 20 000 км. да не го "мачкаш" . В смисъл , дръж го в средни обороти . Малко е тегаво за нервен шифьор с тежък десен крак , но се свиква . Той ( мотора ) после ще се отблагодари , повярвай ми ![/QUOTE]

                            Владо ,първо извади репликата за "пласмасовите коли" от контекста на отговора и промени крайния извод ,а съм споделил още в края на 25 пост. Второ- изследванията през годините обърнаха схващанията за т.н. разработка. При начално "сработване" в "нисък" оборотен и товарен режим - триещите части отделят повече "материал" и следите са с по голяма дълбочина.
                            За да се докаже са правени разнообразни експерименти и хроматограми на маслото с поледващо пълно разглобяване на двигателя и анализ.
                            Последно редактирано от petkov_bb; 27-01-18, 17:20.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

                              Тя стана сложна тая работа.

                              Колегата да си направи ремонта, и да си прочете внимателно инструкцията за експлоатация.
                              Каквото пише в Библията, това е!

                              Ако Гецата, нямаш инструкция, ще ти пратя.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

                                Половинчатите ремонти водят до незадоволителни некачествени резултати..
                                А болката след некачественният ремонт, трае по дълго от щастието за ниската му цена..

                                Всеки си обича колата си то е ясно спор няма, ама трябва и да е прагматичен...
                                Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X