Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разход на масло на бензинов Мерцедес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

    Аз още си мечтая за тази марка.
    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

    Коментар


    • #17
      От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
      За износени и омекнали е така . За запеклите е на късмет .



      "Първия ремонт" е сваляне на главата . Не е цепил мотора . Може и да не се наложи Но дори и да се наложи - колата си заслужава . Гледам , че работи в Германия . Ше се прибере у нас и с една месечна германска заплата ше си стегне мотора . После - 500 000 км. масло и филтри . Освен ако не я "мачка" зверски . Тогава след 300 000 км. : трети ремонт .
      Рентабилно ли е да се даде една месечна заплата за ремонт след като цялата кола струва колкото половин месечна заплата.
      0 8 76 36 8 542

      Коментар


      • #18
        От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

        Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
        Рентабилно ли е да се даде една месечна заплата за ремонт след като цялата кола струва колкото половин месечна заплата.
        Колега , да беше прочел това :

        Първоначално публикуван от mtgogo Преглед на мнение
        ... и се надявам коментиралите и отзовалите се да само грамотни и разумно мислещи личности, защото се начетох на всякакви простотии...
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #19
          От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

          Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
          Рентабилно ли е да се даде една месечна заплата за ремонт след като цялата кола струва колкото половин месечна заплата.
          Любовта е сляпа,кара я с масло препоръчано от производителя Ако да харчи по литър на 2 резервоара.........това е все едно мен да ме питаш рентабилно ли е да карам 24 годишна кола с масло 5W50 по 9.60 лотьра след като спокойно си върви с дизелово 15W40 за 2.70 литьра.

          Моите поне не харчат баси ма и да харчат ЛЮБОВТА Е СЛЯПА
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #20
            От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

            Са аз имам само два магарцедеса, само че с газ се ремонтира уаз.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #21
              От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

              Абсолютно съм убеден ,че от системно прегряване е шчупил сигмент на 4-ти цилиндър.Другите са се отвърнали донякъде е сега са като тел.

              Коментар


              • #22
                От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

                Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                Абсолютно съм убеден ,че от системно прегряване е шчупил сигмент на 4-ти цилиндър.Другите са се отвърнали донякъде е сега са като тел.
                Ако е успял да го прегрее не мисля че ще се размине само със сегменти.
                0 8 76 36 8 542

                Коментар


                • #23
                  От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

                  Tоя "230" не го познавам, ама силно се съмнявам да е като оня 230. Тоест, това е кола бегачка, с конструкция на кола бегачка - ДВГ олекотен, изпилен отвсякъде, за сметка на здравина, и + това натоварен с компресор. Към днешна дата на 20 г.
                  Няма голям шанс подобен явтомобил към днешна дата да се купи читав, тоест с достатъчно ресурс, освен ако не каран от някоя баба .......
                  Иди за консултация в сервиз на МБ, където имат опит и виж какво ще кажат.

                  Коментар


                  • #24
                    Закачана е на компютър не веднъж и то на програмата, която си е само за Мерцедес, а именно стар диагностик. По данните от нея няма абсолютно нищо, единственото, което показва е по шашави стойности(странни, но с малки разлики от дадените по книга и все пак са в норми) на въпросния цилиндър и с една идея по-висока компресия. Всичко си го обяснявам от това, че влиза масалце в цилиндъра и от там идват разликите.

                    Първото, което направих е да премеря компресията и цифрите бяха почти еднакви спрямо другите цилиндри. Имаше малка разлика и тя беше по-голяма компресия на 4-ти цилиндър, а именно проблемния. Свещта е кофти омаслена. Щом има масло и нагоре по резбата ѝ.

                    Изчетох коментарите ви и ви благодаря, че сте реалисти и изказахте мнението си. Решил съм да опитам метода с газта ако не се получи на първото прибиране в България ще изсипя мотора.
                    Относно сегментите, няма счупен... Ако имаше, щяха да са зверски кадилки изцапан ауспух и тем подобни, гумичките на клапаните ако бяха прескрипани или объркани симптомите щяха да се разминават, а тези при мен липсват. Относно ремонта аз мисля, че си заслужава инвестицията, най-малкото, защото колата има за мен сантиментална стойност, а и все пак това е последния истински Мерцедес. Иначе на написалите, че била изпилена и измъчена и не знам си какво, тук мога да поспоря. Да, понадута е, НО оригинално. Ясно ми е, че на всеки мотор му идва времето, а мойта талига прехвърля 300к.км.
                    Хванал съм се здраво в нея, защото е на оригинални километри, аз съм трети собственик на автомобила от момента, в който е напуснал завода и няма никакви претърпели инциденти и прочие. По купето няма точица ръжда с изключение на ситни точици по предния капак в резултат на агресивни камъчета полетели от коли по време на движение.
                    Общо казано всичко, което ме посъветвахте, като диагностики съм го направил. Относно сервиза в Бургас бих се радвал за номер на момчето, за да си поговорим малко и се надявам да е благосклонен да поумуваме от разстояние е поне до момента, в който не се прибера до Б-я. Иначе казано, сериозно обмислям варианта за предприемане на ремонт.

                    Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
                    Рентабилно ли е да се даде една месечна заплата за ремонт след като цялата кола струва колкото половин месечна заплата.
                    Не мисля, че разполагаш с информация за обема на месечната ми заплата, за да прецениш каква част от нея ще отиде за колата. Премислих и съм се спрял на двата варианта, а именно опит с газта и ако не помогне тогава ремонт. По-запознатите ще се досетят, че това са двете крайности, най-евтината и безгрижна, и най-скъпата и сигурна. Щом съм преценил, значи мога да си го позволя и може би, да, обичам си колата и дори не ми е и минавало през ума да я хвърля.
                    Последно редактирано от CarTest™; 25-01-18, 08:19.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

                      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                      Tоя "230" не го познавам, ама силно се съмнявам да е като оня 230. Тоест, това е кола бегачка, с конструкция на кола бегачка - ДВГ олекотен, изпилен отвсякъде, за сметка на здравина, и + това натоварен с компресор.
                      Правилно, не се различава много от "наборите".Прави се евтино и леко с намален ресурс и малък "огневи пояс" на буталата. Всяко прегряване се лекува с пълно разглобяване. Владо изрази някъкъв "оптимизъм" за запечените сегменти,но това ставаше при старите преоразмерени сегменти и бутала.
                      От "фирмата" са се зстраховали с по голям обем охладителна и мазителна система и умерно дефорсиран двигател -все пак е мерцедес от 2.3 193 к.с. и 280 н.м. още при 2500 об. .
                      Не е "бегачка",но стават за каране и най- добре, ако купето става колегата да си я стегне.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

                        Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                        ..Tоя "230" не го познавам, ама силно се съмнявам да е като оня 230....
                        ...."Абе не знам как е , ама и така не е " ...
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

                          Колега, аз бих направил следното:
                          От Германия бих купил пълен комплект части за ремонт на двигателя(не, че и от тук не може, ама няма гаранция колко ще са качествени), и с частите бих се прибрал в България.
                          Вени ще каже кой е човека в Бургас, а то и другаде има сериозни хора дето си разбират от работата, и бих си направил ремонта тук.

                          И да-без ремонт няма да мине.
                          Не споделям гъзарията на търтея, но в случая е прав-с газ се ремонтира УАЗ...
                          То и толкова се ремонтира де, ама да се пробва първо по евтиния(ключовата дума е "евтин") метод, пък ако не стане-ще харчим пари за разглобяване и ремонт.

                          Малките усилия водят до малки резултати...
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

                            Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                            ...Владо изрази някъкъв "оптимизъм" за запечените сегменти,но това ставаше при старите преоразмерени сегменти и бутала.
                            ....
                            Приятелю , Умрем от любопитство да ми обЯсниш как се преоразмерява сегмент !

                            ... иначе Владо е реалист . И имаше предвид това :

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            ...И да-без ремонт няма да мине.
                            Не споделям гъзарията на търтея, но в случая е прав-с газ се ремонтира УАЗ...
                            То и толкова се ремонтира де, ама да се пробва първо по евтиния(ключовата дума е "евтин") метод, пък ако не стане-ще харчим пари за разглобяване и ремонт....
                            ... с един апостроф към Кольо и Търтея : както е известно УАЗ се ремонтира с тел и клещи насред пътя . Затова според форумните критериЙ спада към "истинските автомобили" . Е , също така е предназначен за феновете на садо/мазо секс , ма то е друга тема .

                            Свидетел съм обаче на 2 случая на "подействала" технология за разкисване с газ на запекъл сегмент - върху Фолц и Опел . И то майсторчЕто - комшийче в кварталния сервиз .
                            Не е казано , че непременно ще сработи при колегата , но нищо не губи да започне от там . Пък ако стане - стане . Ако не - нататък е ясно : трапанация на мотора и : по процедурата .
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

                              Имам предвид друго. Ужаза и изправен и в състояние на полуразпад върви еднакво. При магарцедес не е точно така.
                              В общия случай щом е стигнал до там има и други поражения.

                              ПП аз лично ремонт по кола на стойност около една до три заплати е бих правил.
                              Последно редактирано от turtey; 25-01-18, 08:29.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #30
                                От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

                                Снощи питах за един мерцедес( в ония години се киснеше всичко).
                                1992 г киснаха с газ 124/250Д, нов внос, такси на 450К, 1988г. Върнаха му километража на ок 200Кч и го продадоха. После купувачът им стана клиент, още са приятели, въпреки, че му казаха. Двигател не е правен, изгни, боядисаха го и отиде при бай манга, скоро са го виждали.
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X