Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на кола за далечни пътувания

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Избор на кола за далечни пътувания

    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
    Аз съм го оглеждал подробно. Пластмасите му хлопаха още в шоурума. Асоциацията с катафалка (май има само черни) не е само външна. ...
    Явно нещата са се променили, вече има и други цветове.
    П.П. Първите корейчета сигурно са били на стаж при самия Х. Форд-старши.
    П.П.П. Бройката, която аз гледах не тропаше даже и в движение.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #32
      От: Избор на кола за далечни пътувания

      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
      Шаран/Аламбра са 7-местни ванове и като всички такива, са ни орел, ни рак. Като се сложат последния ред седалки, между тях и задната врата има към 40 см. Крайно недостатъчно!
      +1

      Аз лично джитках един мултиван Т5 около половин година. Само че беше петак, помпа-дюза. Освен суперлативи нямам какво друго да кажа. Машината беше високо ниво на оборудване, темпомат, печка, кожа, подгрев на седалките и тнт на предно.

      На покрива имаше багажник за 6 велосипеда и стълба на задните врати. 7 души и техния багаж + 6 велосипеда + ядене и пиене за 5 дни + караоке се събираха тъкмо идеално. С буса обиколихме за 20дни цяла Европа. По 1200км на ден минавахме средно, защото маршурута беше доста обширен. След такъв пробег по "ония" пътища слизах от буса и продължавах на дансинга с караокето.
      След това го карах на кратки дестинации с приятна компания из България - няма такова забавление и шоу при пътуване, един ден когато семейството се размножи достатъчно съм се зарекал че ще имам такъв бус, ако може и изпълнения "Калифорния".. Отплеснах се

      За мен това е перфектното МПС за такива нужди. Достатъчно висок е, събира много гориво, икономичен е за класа си. Малката помпа дюза 1,9тди също не е лож избор, с малко ЧИПссс се докарва спокойно до към 130к.с. на колелата и става доста приличен бус. Е нее като Виано 200+ коня, но пък не е и толкова трошливо, нито пък лакомо

      Поздрави

      Коментар


      • #33
        От: Избор на кола за далечни пътувания

        Огледай VW Caddy 4 motion доста просторно, сравнително безпроблемно и здраво
        На сърбела майката му е чесането.
        Борислав Борисов Русе О885 О37815

        Коментар


        • #34
          От: Избор на кола за далечни пътувания

          От "скромния" ми опит в далечни пътувания, мога най отговорно да заявя че, няма никакво значение с какво пътуваш. Всичко е суета. Каквото ти е на душата с него тръгвай. По време а пътуването ще разбереш от какво имаш нужда или по скоро колко излишни неща си помъкнал със теб.
          Най-ценния съвет е: всичко можеш да си купиш и от там на където си тръгнал няма смисъл да се товариш като индийски камион.

          Коментар


          • #35
            От: Избор на кола за далечни пътувания

            Мойте 5 ст по темата.
            Последното условие на колегата изключва всичко споменато освен парт тайм джиповете и стари изпълнения на някои автомобили.
            Не разбирам за какво трябва да се изключва двойното, ма нейсе..... той колегата си знае.
            Инак по въпроса - моят отговор е шаран 1.9 TDI синхро.
            Качен на по-височки гуми даже ще надхвърли търсеният клиренс.
            Масов, части евтини и навсякъде и не на последно място икономичен.
            Писал е колегата 4 велосиеда, това предполага 4 човека, за какви 6-7 човека говорите не разбирам.
            Аз с моя Еспейс Куадра с 4 колела за цялото семейство си джиткаме безгрижно.
            И за дълго каране колеги, няма нищо по-добро от вана.....
            Та така.
            Поздрави и успех с избора!
            VITARA, SAMURAI
            FIAT PANDA 4x4 CABRIO
            RENAULT ESPACE QUADRA
            ...и едно сивикче за града...

            Коментар


            • #36
              От: Избор на кола за далечни пътувания

              Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
              От "скромния" ми опит в далечни пътувания, мога най отговорно да заявя че, няма никакво значение с какво пътуваш. Всичко е суета. Каквото ти е на душата с него тръгвай. По време а пътуването ще разбереш от какво имаш нужда или по скоро колко излишни неща си помъкнал със теб.
              Най-ценния съвет е: всичко можеш да си купиш и от там на където си тръгнал няма смисъл да се товариш като индийски камион.
              Много добре казано.

              Няма такова нещо като правилен избор в случая. Пътуването е основно емоция, която човек е добре да си достави с нещо, което му е кеф, а не с друго, което в интернет са му казали, че ще издържи и ядрен взрив.

              Коментар


              • #37
                От: Избор на кола за далечни пътувания

                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                Шаран/Аламбра са 7-местни ванове и като всички такива, са ни орел, ни рак. Като се сложат последния ред седалки, между тях и задната врата има към 40 см. Крайно недостатъчно!
                То и на LC200 като му дигнеш 3-тия ред седалки пак остава същото, па минава за бая голям..

                Коментар


                • #38
                  От: Избор на кола за далечни пътувания

                  Мерси на всички, които отделиха малко време да дадат съвет!

                  Да уточня някои неща, които може би не са станали ясни.
                  Колелетата нямам намерение да ги вкарвам вътре в колата И хард изискването е за 2. 4 е по-скоро плюс да го има като възможност, но ако се колебая между два модела и единия е с гума отзад и няма как да се сложат колелета там, бих клонил към другия. Не мисля, че съм чак за ванове и ремаркета. Просто да е с по-голям багажник, щото много джипове са скосени отзад и уж голяма кола, пък багажника малък.
                  А за 4х4-то казах какви са ми съображенията да може да се изключва - по-нисък разход. Така или иначе рядко ще ми се налага да се възползвам от него. Но ако има нещо много яко с постоянно 4х4 и не е ламя - няма да му се мръщя

                  Засега май се ориентирах към дизелов X-Trail T31, но колегата по-горе сериозно ме замисли и за Santa Fe-то! Някой може ли да даде мнение за T31-то като надеждност. Един приятел имаше Т30 и супер много го похвали, но не знам при новите франсетата дали не са ос*али нещата

                  Коментар


                  • #39
                    От: Избор на кола за далечни пътувания

                    Това, че има гума отзад, не би трябвало да е проблем. Слагаш един теглич и има стойки дето се хващат на теглича.
                    Кабриото от подписа го кара щерката и си вози до 4 колела там.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Избор на кола за далечни пътувания

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      Това, че има гума отзад, не би трябвало да е проблем. Слагаш един теглич и има стойки дето се хващат на теглича.
                      Кабриото от подписа го кара щерката и си вози до 4 колела там.
                      Супер, значи изборът се увеличава

                      Коментар


                      • #41
                        От: Избор на кола за далечни пътувания

                        Хайде и моите 5-стотинки по темата: Дискавъри-2 има фабрична стойка за 4велосипеда на резервната гума в Паддок, приемлив разход, не особено скъпи части и подръжка, доста е по-обемен от Нисана вътре, постоянно 4х4. Във форума се продаваха добри екземпляри с история, а не от една баба дето бастуна и стои в багажника.....Ноо както казаха колегите по-горе: Всеки си има предпочитания.....

                        Коментар


                        • #42
                          От: Избор на кола за далечни пътувания

                          Първоначално публикуван от mstoev Преглед на мнение
                          За реализиране на такъв проект избрах новата Dacia Logan II MCV, Euro 6b с ГИ. Голямо, леко, тихо, пъргаво и икономично комби. Лесно и евтино превърнах това комби в мини кемпер за далечни преходи по магистрали (с едно зареждане над 1200 км пробег на бензин и газ), 420 л багажна кутия на покрива и на теглича два велосипеда. Допълнително в комбито имам легло, товарно отделение и други екстри за соло изпълнения целогодишно на далечни разстояния. Автомобила има ресурс като нов, добър сервиз от Dacia-Renault-Nissan, добър клиренс да слезеш от асфалта ако се наложи и покрива новите еко изискванията в ЕС.
                          Колега дай да го видим това чудо на техниката,доста я хвалиш тази дачия а като гледам е нищо повече от нормлно комби,че чак мини кемпер го наричаш
                          Pathfinder 4.0L

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X