Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за Hyundai santa fe

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за Hyundai santa fe

    Привет колеги, имам Хюндай санта фе 2.2 crdi 150 коня от 1 година. На първите 4 хиляди километра, турбото сдаде багажа, и заедно с неговата смяна сменихме бутало на четвъртия цилиндър, един клапан, разпределителния вал , шлайф на глава. Появи се едно чукане, след ремонта казаха дюзи , ок рециклирахме и дюзите пак чука. Вече реших да си търся двигател втора употреба, и моля за помощ, ако някой има телефона ми е 0896106061. Благодаря предварително.

    Изпратено от моят SM-A500FU с помощта на Tapatalk

  • #2
    От: Питане за Hyundai santa fe

    Това чукане братушките го отдават на износени бутални лагери и леко клапчещи бутала.
    На какви километри е Санчо?
    Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

    Коментар


    • #3
      От: Питане за Hyundai santa fe

      Клапанна кобиличкА.Така мисля аз ... и си спестява Човека цЕл мотор
      Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
      Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
      Nissan Terano 2.4i дълго с газ
      0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

      Коментар


      • #4
        От: Питане за Hyundai santa fe

        Да си питам и аз но за 2.0 113к.с. 2002г.
        Казаха ми, че имам "вкопани клапани" и се провеява по звук. Като разкача тръбата от интеркулера към колектора, трябва да се чува метално тракане (ако правилно съм разбрал). Правят ли го този номер съответните двигатели?

        Моментното състояние на колата е:
        Загрявам 3пъти и пали от раз, без да се замисля без значение от температурата и колко време е стояла.
        Неравномерно претрисане на студено докато загрее колата, около 1-2 мин.
        Синкав пушек пак докато загрее, ако е паркирана с предницата надолу. Турбината хвърля по малко масло, но осезаем разход на пръчката няма. Маслото е 5W40, да се събира около 1л/10к. км. С 5W30 гореше повече, основно на магистрала.
        Разход на гориво градско 8,5-9 извънградско 6,5-7,5, магистрала 8,5.
        Зареждам на Марешки и слагам по 1л. газ за лампи дъга на 20-30литра дизел. Слагам още една добавка за смазване от време на време, но забравих точния вид.
        Hyundai SantaFe AWD 2.4 146hp 2002

        Коментар


        • #5
          От: Питане за Hyundai santa fe

          Първоначално публикуван от mecho_gruh Преглед на мнение
          Да си питам и аз..........
          Казаха ми, че имам "вкопани клапани"..........
          Много вероятно е да имаш и "надигнати бутала".................

          Коментар


          • #6
            От: Питане за Hyundai santa fe

            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
            Много вероятно е да имаш и "надигнати бутала".................
            Простете невежеството ми, но не разбрах трябва ли нещо да правя и гореспоменатото, причина ли е за притеснение.
            Hyundai SantaFe AWD 2.4 146hp 2002

            Коментар


            • #7
              От: Питане за Hyundai santa fe

              Това с "надигнатите бутала" беше шега в отговор на "вкопаните клапани". Явно не-сполучлива, за което съжалявам!
              По същество - ако разбирам правилно, включвате подгревните свещи 3 пъти и тогава палите, и палите без (сравнително) проблеми? Пак, ако разбирам правилно, не изпълните ли тая процедура имате проблем с паленето? Така ли е?
              И ако искате да ви се отговаря сериозно на въпросите се постарайте да сте изчерпателен в информацията!

              Коментар


              • #8
                От: Питане за Hyundai santa fe

                Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                Това с "надигнатите бутала" беше шега в отговор на "вкопаните клапани". Явно не-сполучлива, за което съжалявам!
                По същество - ако разбирам правилно, включвате подгревните свещи 3 пъти и тогава палите, и палите без (сравнително) проблеми? Пак, ако разбирам правилно, не изпълните ли тая процедура имате проблем с паленето? Така ли е?
                И ако искате да ви се отговаря сериозно на въпросите се постарайте да сте изчерпателен в информацията!
                Много полезна шега, можеше просто да попитате за допълнителна информация. Не съм механик и съм написал висчко за което съм се сетил.
                За който би дал отговор без да се заяжда, колата пали и с едно подгряване. Подгрявам 3 пъти по препоръка, когато е стояла цяла нощ на -10 градуса.
                Hyundai SantaFe AWD 2.4 146hp 2002

                Коментар


                • #9
                  От: Питане за Hyundai santa fe

                  Какво ви безпокои, всъщност?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Питане за Hyundai santa fe

                    Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                    Какво ви безпокои, всъщност?
                    Ако колегата Мечо грух види една хюндайска подгревна свещ , колко от нея се показва в цилиндъра и каква е ролята на подгряването , той ще промени мнението си за техническата компетентност на своя познат!
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Питане за Hyundai santa fe

                      Колегата jeko47, може ли направо да ги разкача, един консуматив по-малко за смяна
                      Колегата Andro 160, оказа се че имам проблем с едната дюза. С нов разпръсквач съм на една дюза, останалите 3 минали профилактика и настройка на стенд, помпата също. Пали без проблем, пушенето сутрин изчезна и вече не тресе. Разгледах цилиндрите с (забравих как се казва уреда), няма дефекти и налепи, тук там някое петънце.
                      Hyundai SantaFe AWD 2.4 146hp 2002

                      Коментар


                      • #12
                        От: Питане за Hyundai santa fe

                        Ендоскоп - най-вероятно е уреда!
                        Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                        0882 52 00 52 - Жоро

                        Коментар


                        • #13
                          От: Питане за Hyundai santa fe

                          zoro-1 Да благодаря, моят майстор има стара немска машина.
                          Някой има ли представа с нашия дизел колко е живота на дюзите и помпата?
                          Аз почти откакто я взех душа пистолета на бензиностанцията На един колега със същото санта фе, му сипаха някаквъ разредиел в ОМВ Варна и трябваше да източваме резервоара.
                          Hyundai SantaFe AWD 2.4 146hp 2002

                          Коментар


                          • #14
                            От: Питане за Hyundai santa fe

                            Божа работа е туй. Един резервоар със скапана нафта е достатъчен да омаже пейзажа. Моята е на 280к... Ама я да не чуе дявола.

                            Изпратено от моят MIX с помощта на Tapatalk

                            Коментар


                            • #15
                              От: Питане за Hyundai santa fe

                              Чувал съм страшни истории, за щастие не съм участвал в тях. Каточели колкото по-нова е колата, толкова по-голям е риска. Аз буквално проверявам нафтата на мирис и пипане. Мирише ли на терпентин и да ми съхне на пръстите подминавам.
                              Ако някой даде друг полезен съвет, ще бъда благодарен.
                              Hyundai SantaFe AWD 2.4 146hp 2002

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X