Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Слагане на 722.5 кутия в w460

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Слагане на 722.5 кутия в w460

    Здравейте колеги,

    Интересува ме дали някой е монтирал 722.5 кутия или по-точно онази, която има електронно управление само на 5-тата предавка, преди кутията която се управлява изцяло електронно (722.6)... предстои да намеря такава кутия за да я измеря, видимо на око е поне 10 см, ако не и повече по-дълга от 722.3, която е поставена в момента на колата (4 степенен автомат). Колата е с м104 мотор, редови 6 цилиндров 320 бензинов мотор, 220 коня, намерил съм работещ комплект скоростна кутия, компютър, окабеляване, селектор от кола, която и в момента върви и е точно с този двигател, като моя. Никъде де намирам тема или информация някъде да има такава Г-класа с тая кутия, което почва да ме хвърля в разни размисли, интересува ме основно дали ще се събере и дали ще може кардана от кутията до раздатката да се скъси още, че в момента по спомени е около 36 см, като един път е скъсяван, когато слагахме мотора и кутията...

  • #2
    От: Слагане на 722.5 кутия в w460

    Това изначално е смотана кутия - каква ти е идеята?

    Отделно тя пета предавка няма, има овърдрайв.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Слагане на 722.5 кутия в w460

      Знам, но е по-лесно да се сложи, отколкото 722.6, там филма е доста по-голям и ни трябва ново окабеляване и цялата история наново не знам дали ще мога да я издържа още един път. Отделно това по характеристики като чета на 722.5 5-тата е с предавателно число 0.75, а при 722.6 е 0.83, което е малко по-добре като цяло... идеята ми е, че ми идват много къси скоростите и трудно се кара извънградско, иначе всичко друго е перфектно...

      Коментар


      • #4
        От: Слагане на 722.5 кутия в w460

        Зависи как сте слагали мотора, като цяло нямаш много място за скъсяване на кардана.
        722.3 от лека кола или от г си сложил?
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          От: Слагане на 722.5 кутия в w460

          От Е-класа, заедно с мотора в комплект ги сложихме, работи много хубаво, ако карам само градско нямам никакви грижи, тръгна ли да пътувам на 95 км/ч съм на 3000 оборота и нагоре вече е неприятно... аз не съм състезател, ама все пак 100-130 си ги държа и ми идва малко хард да го пека на 4600 оборота на дълъг път...

          Коментар


          • #6
            От: Слагане на 722.5 кутия в w460

            Ясно. Трябва да мериш. Зависи как сте сложили мотора.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #7
              От: Слагане на 722.5 кутия в w460

              С оригиналните лапи на 320 мотор за 463 купе е сложен, няма направи си сам... кардана го скъсихме с около 6 см по спомени говоря, от тогавашния 102, 2.3 мотор, монтиран с 722.4 кутия... фактически 722.3 и 722.4 са в една коруба, кутията е с еднаква дължина, мотора е дошъл 6 см по-назад... сега не знам ще измерим 722.5 кутия тия дни да видим разликата колко е, но не знам дали тоя кардан ще може да се скъси още, той нали по средата има шлици, от 36 см ще можем ли да свалим там някакви 10-12 см да речем, щото последно като ми го скъсяваха ми казаха, че по-малко от това не можело...

              Коментар


              • #8
                От: Слагане на 722.5 кутия в w460

                722.4 на г оригинално няма. (Освен ако не съм в много дълбока грешка). Като цяло на 463 е 722.3 а на 460 е 720.1
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: Слагане на 722.5 кутия в w460

                  Няма, правилно. Колата оригинално е била със стария 2.3 мотор, дето си е Г-класов + 720.1 кутия. Аз като я купих вече с по-модерния 102 мотор, дето се монтира на 124-ките, 2.3, 136 коня, явно при смяната са сложили и кутията. 722.4 не се монтира на Г-класа, там има 722.3 и 722.6 в последствие, аз затова ми стана и интересно, щото и 722.5 не се монтира в Г-класа... то за нея е разбираемо де, ама знам ли, някой може да е слагал... тя принципно не е особено читава тая кутия, но доколкото аз знам основния им проблем на тях е изчезването на 5-тата предавка и е свързан не толкова със здравината на кутията, а с електрониката, която я управлява. Иначе 722.3 е в пъти по-добра кутия, ама за съжаление нямам възможност да сваля крайното предавателно число, аз съм с 4.4 диференциали, по-надолу от това при 460 мисля, че само 4.1 може да се сложи, ама тя разликата е минимална и не си заслужава хиляди левове за тая интервенция... та затова горе долу се спрях на някакъв такъв вариант, макар че май нещата отиват към 722.6, ама не се знае, може пък да станат нещата както ги мисля...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Слагане на 722.5 кутия в w460

                    722.5 се монтира само на R129 320 и C124 320 с М104.
                    Някъде имам нови дискове за пета на 722.5, та ако я монтираш, и ги изровя, са твои.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #11
                      От: Слагане на 722.5 кутия в w460

                      По лесно ти е да сложиш по големи гуми
                      722.6 влиза + контролера на Оле и си ти.
                      На кутиите от лека кола реално нямаш първа.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Слагане на 722.5 кутия в w460

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        Някъде имам нови дискове за пета на 722.5, та ако я монтираш, и ги изровя, са твои.
                        Много благодаря, само да видим дали ще успеем, че нещо напоследък чувам само, че нямало да стане... ама аз съм тъп и упорит и мисля да пробвам Ако можеш да ги намериш ще се реванширам с каквото мога да съм полезен

                        Коментар


                        • #13
                          От: Слагане на 722.5 кутия в w460

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          По лесно ти е да сложиш по големи гуми
                          722.6 влиза + контролера на Оле и си ти.
                          На кутиите от лека кола реално нямаш първа.
                          Мислил съм го варианта, но идва доста скъпо удоволствие... в момента съм с 19-ка, 255/55/19. Аз не я правя с цел оффроуд и не ми трябват толкова големи гуми, за да си запазя визията трябва да кача доста и цолажа, да отида на 22-23 джанти и други гуми, което само по себе си отива на едни 3000-4000 лв и то в икономичния вариант с разни втора употреба истории... после имам и едни 1500 лв за контролера на Оле, имам едни минимум 1000 лв за труда по цялата интервенция + една 722.6 кутия, айде тя се намира по-евтино но да речем 400-500 и до тука сметката излиза на 5000-6000 лв То иначе с доста по-големи гуми и джанти и 4.1 дифове пак ще има разлика, но с 5-та предавка разликата е доста по-голяма... какво да се прави, няма пълно щастие

                          Коментар


                          • #14
                            От: Слагане на 722.5 кутия в w460

                            А кардана има ли възможност да се намали още, на няколко места ми казаха, че нямало да стане, на други, че нямало проблем, не знам на кой да вярвам. Иначе все ми се струва, че ако тоя проблем се реши и кутията влезе другото ще стане, тя все пак от тоя мотор си идва, като се вземе с компютъра и, инсталацията и селектора и се върже както си е оригинално няма причина да не се подкара....

                            Коментар


                            • #15
                              От: Слагане на 722.5 кутия в w460

                              Имаш минимум под който не може да падне - заради шлиците.
                              Затова ти казвам че трябва да се премери. А колко разбират тия дето приказват - ми те белезите не знаеха къде са.

                              Иначе самата кутия няма проблем да се направи
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X