Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с позиция "Р" на ск.лост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с позиция "Р" на ск.лост

    Здравейте колеги. Джипа е Grand Cherokee 2,7 CRD 2002. Днес не можах да преместя ск.лост в позиция "паркинг". Всички други позиции си работят без проблем (за сега). В един момент - влезна . На прибиране при паркиране на джипката отново същия проблем - не влиза лоста на Р.
    Трябва ли "много " да се притеснявам ? Принципно позиция Р на лоста е свързана с ключа за палене със жило. Може ли проблема да е в това жило?
    Предварително Ви благодаря !

  • #2
    От: Проблем с позиция "Р" на ск.лост

    Няма жило. Има една пластмасова джвъчка дето са сложили да не бутнеш лоста в движение на Р. С ток се командува.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с позиция "Р" на ск.лост

      Явно съм гледал друг модел...Както и да е. Къде се намира тази "джвъчка", и дали проблема е в нея или в куплунг, кабел.....

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с позиция "Р" на ск.лост

        Пробвай да натиснеш хубаво спирачката.
        WG Limited 2.7 CRD 02
        WG Overland 2.7 CRD 04/05

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с позиция "Р" на ск.лост

          Сега ще пробвам,...... Но каква е връзката точно в това, не ми става ясно.Спирачка->паркинг ! Нещо пропускам

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с позиция "Р" на ск.лост

            Връзката е пряка - първо крачна, после местиш лоста.
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с позиция "Р" на ск.лост

              Първоначално публикуван от caby Преглед на мнение
              Сега ще пробвам,...... Но каква е връзката точно в това, не ми става ясно.Спирачка->паркинг ! Нещо пропускам
              Като натискаш спирачката ще чуеш едно цъкане, тогава се освобождава въпросното палче и може да местиш лоста от P и обратно, нали по същата причина не можеш да запалиш и да местиш лоста ако не си натиснал спирачкатa...

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с позиция "Р" на ск.лост

                Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                Като натискаш спирачката ще чуеш едно цъкане, тогава се освобождава въпросното палче и може да местиш лоста от P и обратно, нали по същата причина не можеш да запалиш и да местиш лоста ако не си натиснал спирачкатa...


                Поне на моето Чероки KJ и на Рейндж Ровъра на сина ми лоста не може да се мести без да е натиснат педала на спирачката,но и двата джипа палят.
                Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с позиция "Р" на ск.лост

                  ...сега се връщам, направих няколко врътки с джипката. При първото спиране и опит за паркиране с натиснат педал на спирачката, лоста НЕ успя да влезе. Поразкарах го бавно през всички позиции (при натиснат педал) и взе че влезе на Р. При втория ми опит обаче, влезе, после няколко пъти си влиза мазно добре . И при прибиране обратно в къщи -отново не влезе. Общо взето ту влиза ту не влиза.

                  ..... само да отбележа , че аз си паля и без да е натиснат педала на спирачката.....Така съм от 3 годинки , от както го купих...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с позиция "Р" на ск.лост

                    Порових се малко и прочетох, че проблема евентуално може да е стоп-машинката . Тя правела проблеми,....но като гледам си имам стопове. Или тоя датчик има двойна (или повече) функции.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с позиция "Р" на ск.лост

                      Ами виж я физически.
                      Ако е с 4 куплунга.... купувай нова.
                      По спомени - двайсетина лева.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с позиция "Р" на ск.лост

                        Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                        Няма жило. Има една пластмасова джвъчка дето са сложили да не бутнеш лоста в движение на Р. С ток се командува.
                        Почти съм убеден, че там е проблема. И при мен е така, и при други хора във форума се е случвало. В една тема тук описваха как джвъчката просто била махната, ама не ми се струва много удачно решение.

                        За момента проблема го решава с малко хамалогия. Като спра и се опитвам да вкарам Р тряба няколко пъти да сръчкам лоста към Р и влиза. Влезне ли веднъж драма няма. После работи без проблеми докато не поседи известно време в една позиция. Може би разглабяне и почистване биха решили проблема.

                        Относно стоп машинката - има 2 ключа. Единият е за стоповете, вторият е за сигнал към модулите в колата. Ако е от нея проблема ще има още доста неработещи неща. Примерно темпомата или стоповете. Ако и двете работят то би трябвало и тя да работи.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с позиция "Р" на ск.лост

                          Ще проверя днес машинката.Дано да е на лесно място,че в тоя студ ще се изкълча докато я сваля. Ако не е от там обаче ще падне разглобяване покрай лоста. Ако видя зора, най-вероятно ще махна въпросната "джвъчка" , или по точно казано "чоп" .

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с позиция "Р" на ск.лост

                            Абсолютно аналогичен случай у наше село
                            WG 2.7 CRD

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с позиция "Р" на ск.лост

                              Благодаря ! Почвам да си мисля все повече за това което описваш. Така или иначе ще поразглобя мястото със соленоидите. Да попитам,....има ли нещо специфично при разглобяването или сглобяването, за да избегна евентуални проблеми .Благодаря

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X