Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Suzuki Grand Vitara 2.5 V6 2000г Автоматик - смяна ангренажна верига във Варна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Suzuki Grand Vitara 2.5 V6 2000г Автоматик - смяна ангренажна верига във Варна

    Привет на всички,

    на скоро си закупих въпросната госпожа Suzuki Grand Vitara 2.5 v6 144 к.с. 2000г. автоматик и като цяло съм доста доволен, без грам ръжда, добра ходова част, мотор и взех я на добра цена имайки предвид че ходих да я гледам с механик като единствения минус беше че ангренажната верига се чуваше как пристъргва леко. Въпреки че колата изглеждаше добре обслужвана, сменихме всички масла - двигател, скоростна кутия, диференциали, раздатка. Шума от анг. верига значително намаля, но все пак държа да я сменя за да не прави бели.

    Някой правил ли е такава смяна на верига? Ако може някой да ме ориентира горедолу от към цена и сервиз във Варна. Гледам онлайн има цели китове за ремонта като цените варират от 400лв до 900лв. Най-евтиния вариант който открих беше на FAI с 2 години гаранция. Тези FAI и ASHIKA не знам дали стават, но предполагам че има и значение дали всичко се сменя правилно. Не съм ходил още по сервизите, но исках да се подготвя и ако някой има каквито и да било препоръки специално за веригата ще се радвам да споделите.

    Поздрави

  • #2
    От: Suzuki Grand Vitara 2.5 V6 2000г Автоматик - смяна ангренажна верига във Варна

    Моите ги поръчах от Ибей за 180 паунда, не знам каква марка са, мисля някакви тайвански. 20000 км. по-късно всичко е ОК, няма шумове или тракане.
    Ремонта трудоемък, разглобява се всичко, на мен ми взеха 350 лв. за труд. Търси целия кит с всичките части,не само веригите!
    В БГ ми предложиха комплекта на BG Automotive на цена от 550лв.
    Приготви си едни 1000лв. и действай
    SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

    Коментар


    • #3
      От: Suzuki Grand Vitara 2.5 V6 2000г Автоматик - смяна ангренажна верига във Варна

      Здрасти. Не взимай Китайски, Тайвански и т.н. боклуци!
      Аз съм с FAI. И не са от най-евтините. Произведени са в UK. Плюс, че са комплект и със зъбните колела и всичко останало.
      Веригите са четири на брой. Бях с Китайски и издържаха около 56 000к. И кита не беше пълен.
      Сложи качествен кит, да ти е мирна главата. Успех.

      Коментар


      • #4
        От: Suzuki Grand Vitara 2.5 V6 2000г Автоматик - смяна ангренажна верига във Варна

        FAI не са ли опаковчик, в смисъл не произвеждат нищо освен кутията, в която само те знаят какво са сложили?
        По-спомен и техния комплект беше нещо от сорта на 200 паунда.
        SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

        Коментар


        • #5
          От: Suzuki Grand Vitara 2.5 V6 2000г Автоматик - смяна ангренажна верига във Варна

          За Кита и аз съм съгласен...по-добре качествен. Може би ще пробвам с този FAI. Притеснява ме повече сервиза в който ще се сменя...защото все пак се разколачва цялата предница. Има много места където може да се допусне грешка и ако е някой който се учи на колата...всички знаем какво може да стане. Някой ако е правил такава смяна във Варна, може ли да препоръча сервиз? В suzuki ако отида предполагам там цената ще е х2...

          Коментар


          • #6
            От: Suzuki Grand Vitara 2.5 V6 2000г Автоматик - смяна ангренажна верига във Варна

            Първоначално публикуван от forski Преглед на мнение
            FAI не са ли опаковчик, в смисъл не произвеждат нищо освен кутията, в която само те знаят какво са сложили?
            По-спомен и техния комплект беше нещо от сорта на 200 паунда.
            Не знам дали те са производителя. Аз се съгласих на този кит първо, защото е пълен и второ, купен от сигурен доставчик(приятел).
            Цената беше 740лв с отстъпка 15%. За сравнение, Китайския струваше 450лв без отстъпка.
            Сега, не правя реклама и не знам колко ще изкара... Просто споделям мъки.

            Коментар


            • #7
              От: Suzuki Grand Vitara 2.5 V6 2000г Автоматик - смяна ангренажна верига във Варна

              А сервиз във Варна да знаете за тази смяна? Бая работа ще е като гледам всичко се сваля и ако е някой който се учи тепърва на моята кола, не мисля че ще е добър резултата, пък ако ще и най-скъпия кит да купя...

              Коментар


              • #8
                От: Suzuki Grand Vitara 2.5 V6 2000г Автоматик - смяна ангренажна верига във Варна

                https://www.japanpartsgroup.com/index.php/en/
                Относно Ashika, слагал съм някои неща от въпросната марка, засега служат вярно, вече 50 хил. км.
                https://www.faiauto.com/
                Нищо не съм ползвал от тях, но явно те си определят кое и как да се произведе, или по-скоро кое и как да го купят, все едно сам да си сглобиш компютърна конфигурация и да я продадеш с твоето име.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X