Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чисто нова кола:?: Абсурд.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Чисто нова кола:?: Абсурд.

    Вие сте частно лице, среден български гражданин.

    Оглеждате новите модели на автомобилно изложение.

    Започвате да си мислите рационално и... абсурд, НЕ

    Познато ли ви е
    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
    LZ1EMS

  • #2
    От: Чисто нова кола Абсурд.

    Мислил съм си - Лада Калина Крос, Дачия МСВ. За 3 години по 550лв месечно и готово. Не е невъзможно.
    Kia Sorento 2.5 CRDI EX - now
    Suzuki Samurai 1.3 - липсва ми как друска и къде ходи

    Коментар


    • #3
      От: Чисто нова кола Абсурд.

      А аз, за Шкода Октавия 2017 г. модел без много екстри, 5 години по 350 лева вноската, но засега предпочитам употребявани МПС-та по ред причини които са по-приоритетни...

      Коментар


      • #4
        От: Чисто нова кола Абсурд.

        „Совите не са това, което са", без значение от марката.

        Има едни задължаващи... „обвързаности", както и срив на стойността на автомобила с около 10% още на първото кръстовище от дистрибутора.
        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
        LZ1EMS

        Коментар


        • #5
          От: Чисто нова кола Абсурд.

          Фантазирал съм си нЕколко пъти как се преборвам за нова кола ама всеки път фантазиЙте ми се разбиват много бързо!
          Що?Щот нямам кинти да затворя за това начинание.Някъде бях чел че колата трябвало да струва шест,седем заплати!!!!
          Еми ква да е тая нова кола!?!?!
          Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
          0888854582
          Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
          Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

          Коментар


          • #6
            От: Чисто нова кола Абсурд.

            На този етап все още не виждам предимства в закупуването на нова кола. Само набутвация. Ако се смени обстановката, нямам нищо против, но дотогава ще си купувам втора употреба.
            HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

            Коментар


            • #7
              От: Чисто нова кола Абсурд.

              Аз па си взех,
              ма у немско...

              Коментар


              • #8
                Чисто нова кола Абсурд.

                Някакъв смисъл има в ниският сегмент - Пежо, Рено, Шкода и подобни до 40к.
                Обезценката след 5 години ще е 20-25к.
                Разходът на гориво (5 дизел средно, да кажем) за 100к - 10к лв.
                Каско (4% средно по 30к) - 6к
                Поддръжка в оторизиран сервиз - 5х400 - 2к
                Разходи за 100к км. - 40к лв.

                Това, за сапунерка нисък до среден клас. По-добре, не, според мен.

                Няма общо с доходите ми.

                Коментар


                • #9
                  От: Чисто нова кола Абсурд.

                  Мен ме спираше основно факта, че освен вноската от 350лв за 5 години, също е задължително да плащам пълно каско и обслужване веднъж в годината на обща стойност 1000лв, това докато е в гаранция.
                  Новата кола среден клас не е скъпа, доходите ни са ниски...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Чисто нова кола Абсурд.

                    На старо само ракия..........

                    Коментар


                    • #11
                      От: Чисто нова кола Абсурд.

                      Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                      Някакъв смисъл има в ниският сегмент - Пежо, Рено, Шкода и подобни до 40к.
                      Обезценката след 5 години ще е 20-25к.
                      Разходът на гориво (5 дизел средно, да кажем) за 100к - 10к лв.
                      Каско (4% средно по 30к) - 6к
                      Поддръжка в оторизиран сервиз - 5х400 - 2к
                      Разходи за 100к км. - 40к лв.

                      Това, за сапунерка нисък до среден клас. По-добре, не, според мен.

                      Няма общо с доходите ми.
                      Нещо подобно.

                      Първоначално публикуван от Калоян Кашавелов Преглед на мнение
                      На старо само ракия...
                      Нищо подобно, или „открийте седемте разлики", между двете мнения - смисъл, полезност и т.н.
                      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                      LZ1EMS

                      Коментар


                      • #12
                        От: Чисто нова кола Абсурд.

                        Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                        ...
                        Има едни задължаващи... „обвързаности", както и срив на стойността на автомобила с около 10% още на първото кръстовище от дистрибутора.
                        Някой дистрибутор на нови сапунерки си купи закон и сега бутат стадото в "правилната" посока. Щом и за газовите се заяждат значи не е до екология, нещо друго има.
                        Какви са тия "обвързаности"?
                        По белия свят така ли е?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Чисто нова кола Абсурд.

                          Който може да смята на ниво 3-ти клас може да си направи сметката за стойност на лв за км.И не става въпрос дали имаш,или нямаш пари.Просто излиза изключително скъпо,даже и,в определени случаи и по-скъпо от такси.Ако имаш "излишни 30-50000 лв,по-умно е да ги инвестираш,и да получаваш определен доход-колата е чист разход.Вярно е,че кеф цена няма,ама и подозирам че леки проблеми с качеството и обслужването в официалния сервиз,може би няма да са много приятни емоции.Мисля и че съседите толкова много ще се зарадват,че даже ще я надраскат с пирон,или ще и спукат гумите-европейска работа отвсякъде...Също не желая да давам пари за Каско-пари на вятъра

                          Коментар


                          • #14
                            От: Чисто нова кола Абсурд.

                            Познато е донякъде...
                            Нулева фаза:
                            Никога няма да имам щастието за нов автомобил. Тествани много дараци, доста ядове.
                            Първа фаза:
                            Абе ще се напъна и ще я купя нова... Речено сторено - голям кеф... И? След някоя друга година - вече станало стара кола
                            Втора фаза:
                            Е, видяхме новата кола, следващата няма да е нова, защото обезценката наистина е обезкуражаваща... Ще пробвам да взема тест-драйв автомобил на минимални километри... Речено сторено - кеф като за нов автомобил (ами той си бе на 2 месеца и никакви километри - практически нов), ама на по-ниска цена... По-доволен отколкото от чисто новата кола...
                            Третата фаза - ще я видим...

                            За цената на километър - бях правил сметки за автомобила от първа фаза и цената на километър излизаше около 60-80ст/100км... Автомобилът го продадох над 100х.км... И бе среден клас....
                            Сега ако сметна за Джипа - грубите ми сметки при 75х.км излизат 1.16лв/км
                            Последно редактирано от slowtraveler; 21-01-18, 18:15.
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Чисто нова кола Абсурд.

                              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                              Какви са тия "обвързаности"?
                              По белия свят така ли е?
                              Допускам, че е така, навсякъде.

                              При вземането на чисто нов автомобил е необходимо: (1) регулярно сервизно обслужване в конкретни бази, при съответно „качество" и цени; (2) автомобилно застраховане, при „атрактивни" финансови условия; (3) възприемане на факта, че от самото начало обезценяването ще бъде драматично; и т.н.
                              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                              LZ1EMS

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X