Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чисто нова кола:?: Абсурд.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Чисто нова кола Абсурд.

    Първоначално публикуван от BRANCO Преглед на мнение
    Някой от собствениците на нов личен автомобил би ли споделил как се развиват събитията при щета по Каско ?
    Аз участвам в ръководството на автопарк от 140 автомобила(0-5 г. и няколко 5-10г.). При щета по Каско "доверения" сервиз обикновено ни насрочва дата за начало на ремонта най-рано след месец, като самия ремонт започва поне две седмици по-късно. Работата в общия случай е претупана и рядко се разминаваме без рекламации, като има и откровени мундарски изпълнения. Автомобила поне за два месеца го изключваме от плановете си. Забелязал съм, че трябва да имаш твой човек, който да придвижва ремонта по-бързо.
    За сравнение да кажа, че за по-старите автомобили, където можем да избираме сервиз, сме намерили едни момчета от които нямаме никакви забележки. Работят качествено, изкарват кола с челен удар за максимум две седмици, и всичко е ОК.
    За това има оперативен лизинг, който е със замяна на автомобила. Доказано е, че е по-изгоден за големи автостопанства, отколкото финансовия.
    Камионите ни в Германия са само нови, от един модел, карат се две години и после се връщат. След това се взима новия модел.
    Попитах защо и ми казаха че е отговора е прост. След две години и 400 000 километра, камиона почва да дава проблем, но той вече не е техен, а за една кола в движение, която си изкарва парите, лизинга от 3-4000 евро не е проблем.

    Коментар


    • От: Чисто нова кола Абсурд.

      Аз съм на 52 и още не съм я съблякъл. Късно е за мен вече...
      HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

      Коментар


      • От: Чисто нова кола Абсурд.

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Аз да питам-кой е този идиот дето твърди, че в България сме карали с 40?
        Идиот и половина, пише колкото да се прави на интересен.

        Ако всички караха с 40-нямаше да има никакви жертви по пътищата.
        То и катастрофи нямаше да има.

        Идиот.
        E па то си пише кой. Иван Киров, виден автомобилен ...ъъъ...състезател, в известен смисъл.

        П.С. Относно новите коли, бившият ми шеф твърдеше, че най-доволен бил от Фолксваген Фаетон. Щото докато стоял в гаранционния сервиз(горе-долу половината време) му давали да си избира заместваща кола от витрината, каквато му душа сака...
        And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

        Коментар


        • От: Чисто нова кола Абсурд.

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          ....
          Ако всички караха с 40.....
          Щяхме да сме натръшкани в канавките от заспали шофьори.
          Бавното каране не е гаранция за безпроблемно пътуване .
          Трябва да се движиш със трафика. Ако го буташ - пречиш , ако го бавиш - пречиш!

          Моите 5 пари .
          Моята нова кола на 850 км пробег . Предстои ми пътуване на 86 км от моята дестинация . Често го правя . За първи път с тази.
          Заключих максималната скорост на 95 км(взема ги от ГПС) в час .....все пак е нова ... да не и вземам акъла .

          Резултата :
          - никой не настигнах ;
          - нямаше някой да не ме изпревари;
          - никога не съм правил по-голямо време със никоя от досегашните ми коли ....постоянно ми се дремеше .... когато реших да се прибирам ми се искаше да натоваря колата на автовоз и да се прибера с влака.

          Коментар


          • От: Чисто нова кола Абсурд.

            Четох, четох...всяка коза за свой крак май беше приказката
            Като играе калема, нещата доста се опростяват.

            Коментар


            • От: Чисто нова кола Абсурд.

              Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение
              Ходил ли си на гаранционна кола да ти сменят масло и филтри? В фирмен сервиз!
              За колегата не знам, но аз съм ходил! И няма да отида другаде! Дори и след като ми свърши гаранцията. Не ми се снимат фактури, но в общи линии:

              Фирмен сервиз - Телефонен разговор за записване на час. Смяна масло, горивен, маслен и поленов филтър, пробег до следваща смяна 30 000км. Цена около 280-300лв.
              Време около 90мин.

              Сервиз на познат - Телефонен разговор "Ела утре около 9" . На другия ден в 9.00 - "Остави ми я, да видя какъв е филтъра, и като съм готов, ще ти звънна да си я вземеш."
              16.00 "Готов си! Сменил съм ти маслото и филтъра (масления). На маслото му дават 10 000км, ама по-добре го смени на 8 000." Цена - 110лв.
              В миналото ще остане, каквито сме били...

              Коментар


              • От: Чисто нова кола Абсурд.

                Първоначално публикуван от BRANCO Преглед на мнение
                Някой от собствениците на нов личен автомобил би ли споделил как се развиват събитията при щета по Каско ?
                Аз участвам в ръководството на автопарк от 140 автомобила(0-5 г. и няколко 5-10г.). При щета по Каско "доверения" сервиз обикновено ни насрочва дата за начало на ремонта най-рано след месец, като самия ремонт започва поне две седмици по-късно. Работата в общия случай е претупана и рядко се разминаваме без рекламации, като има и откровени мундарски изпълнения. Автомобила поне за два месеца го изключваме от плановете си. Забелязал съм, че трябва да имаш твой човек, който да придвижва ремонта по-бързо.
                За сравнение да кажа, че за по-старите автомобили, където можем да избираме сервиз, сме намерили едни момчета от които нямаме никакви забележки. Работят качествено, изкарват кола с челен удар за максимум две седмици, и всичко е ОК.
                При мен - 3 щети за една година - смазана врата (в един бетонен кол на паркинг), пукнато стъкло, срязани гуми. Един-два дни (в зависимост колко съм натоварен) за завеждане на щетата и получаване на възлагателно писмо. Гумите ги оправиха в самият дистрибутор за 1-2 дена (правиха диагностика дали нещо не се е бъгнало по окачването или кормилната уредба). Вратата - доверен сервиз, казаха 2 седмици, оправиха я за под 10 дена, и то при положение че бяха коледни/новогодишни празници (трябваше да я взема след нова година, обадиха се че е готова между коледа и нова година). Стъклото - около седмица, пукна се 2-3 дена преди да заминем на море за една седмица, още бяхме на морето като се обадиха че е готово (даже ми бяха преместили и стойката за видеорегистратора).

                Около седмица след всеки от случаите - обаждане от дистрибутора. Всичко наред ли е, как ви обслужиха, бавиха ли ви, доволен ли сте и т.пр.

                П.С. Въпросната каляска я кара жена ми, с нея прибира и детето, и всеки ден без кола ми е (беше) доста солен разход за таксита и т.н.
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • От: Чисто нова кола Абсурд.

                  Като стана въпрос, наистина повече от полвината доктори които познавам са с нови коли

                  Коментар


                  • От: Чисто нова кола Абсурд.

                    Не се познаваме, явно
                    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                    LZ1EMS

                    Коментар


                    • От: Чисто нова кола Абсурд.

                      Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
                      За колегата не знам, но аз съм ходил! И няма да отида другаде! Дори и след като ми свърши гаранцията. Не ми се снимат фактури, но в общи линии:

                      Фирмен сервиз - Телефонен разговор за записване на час. Смяна масло, горивен, маслен и поленов филтър, пробег до следваща смяна 30 000км. Цена около 280-300лв.
                      Време около 90мин.

                      Сервиз на познат - Телефонен разговор "Ела утре около 9" . На другия ден в 9.00 - "Остави ми я, да видя какъв е филтъра, и като съм готов, ще ти звънна да си я вземеш."
                      16.00 "Готов си! Сменил съм ти маслото и филтъра (масления). На маслото му дават 10 000км, ама по-добре го смени на 8 000." Цена - 110лв.
                      Никога не си оставям моя кола в сервиз без надзор. Маслата и филтрите им ги слагам в ръцете и следя да ги сменят. Смяна масло с филтри не повече от 30 мин. Сервизът, естествено, не е оторизиран, но върши работа. То па смяна на масло какво ли е толкова... Цена 5 лв.
                      HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                      Коментар


                      • От: Чисто нова кола Абсурд.

                        Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                        Като стана въпрос, наистина повече от полвината доктори които познавам са с нови коли
                        ОЩЕ МАЛКО ОФФ-Тъпик.

                        Аз пък познавам най-черната овца в това отношение - нищо че си има болница и няколко частни мед. центъра човека е много над нещата и си кара таратайка за максимум 2К. Жена му също.
                        Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                        Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                        Коментар


                        • От: Чисто нова кола Абсурд.

                          Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                          Не се познаваме, явно
                          Док, поклон .
                          Четох за теб , видях за теб ...и такива работи . Изглежда , че си черна овца.
                          отклонение от правилото... Говори ли ти нещо ?
                          Хипократовата клетва някои твои колеги я забравят при при пРъва сгода .
                          Все пак всичко в живота струва пари . И "новата кола" .
                          Респект.

                          Коментар


                          • От: Чисто нова кола Абсурд.

                            Черна, ама все пак „оФца". Защото иначе... системата има механизми против такива.

                            „Хипократовата клетва", няма общо. Като съдържание. Нищо общо.

                            В резюме, за „нашего (разумни) брата" - кола на 3 години.
                            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                            LZ1EMS

                            Коментар


                            • От: Чисто нова кола Абсурд.

                              Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
                              Никога не си оставям моя кола в сервиз без надзор. Маслата и филтрите им ги слагам в ръцете и следя да ги сменят. Смяна масло с филтри не повече от 30 мин. Сервизът, естествено, не е оторизиран, но върши работа. То па смяна на масло какво ли е толкова... Цена 5 лв.
                              То като ще им ставам пъдар по-добре да си го сменя сам. Сменял съм го, само дето в София няма де да се отъркалям.
                              И каква излезе тя - ни пътищата, ни горивата, ни сервизите, ни застраховките истински.
                              Сещам се, че нискотарифните линии купуват нови самолети, карат ги по-зле от маршрутки, и като стане време за сервизиране ги шитват някой друг да им бере гайлето. Явно са си направили сметката.
                              А наща кметица иска зорлем да ме оборудва с нова сапунерка, нищо, че почти няма да я карам. Ма не била задължителна колата... то тука и животът не е задължителен и гарантиран. Да не отварям полицейската хроника. През ден убийства.
                              Само келепирът им е гарантиран!

                              Коментар


                              • Чисто нова кола Абсурд.

                                Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                                Е стига с тая Дачия, що не видиш шкода, от офертите им на склад, какво може да се вземе за 30К
                                Все пак Дъстър се води СУВ, което го оскъпява
                                Що пък да не видя Шкода.
                                http://www.skoda-auto.bg/SiteCollect...3_08012018.pdf

                                Брат ми и баща ми са с нови Шкоди Октавия, на брат ми втори поред нов автомобил след Поло.

                                Я да видим цените...за да е смислено, отново сме в диапазона 35-40 (бензин или дизел от най-мощните, автомат, високо ниво на оборудване, металик и дреболии). Правят добро впечатления изобилието от възможни екстри на ниски цени.

                                Но, Влизал ли си в подобно нещо? Ако да, имаш ли идея как да заведа четиричленното си семейство на море с него?
                                А комфорта, сигурността, удоволствието да караш нещо ново...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X