Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чисто нова кола:?: Абсурд.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Чисто нова кола Абсурд.

    Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
    Абе ” прост „ таксиметров шофьор май не съм виждал
    Това беше към колегата , че баща му с 220 лева заплата си купил нов Космич ! По спомен заплатата на баща ми беше около 120 лева пък си купувал 2 нови коли !

    Ама отиваме в една Гагичова тема !

    Коментар


    • #92
      От: Чисто нова кола Абсурд.

      Докторе, за /както казваш в началото/ средно статистически граждани лично според мен е пълна глупост да си купуваме чисто нова кола. Да речем 3-4-5 годишна пак иди-дойди. Ама да се одрусаш една чанта пари за да си возиш гъза .....? Айде нема нужда. С толкова кинти може да се купи къща.
      И старата кола върши ама абсолютно същата работа като новата. А и да не говорим, че колите от едно време са си баш коли, истински автомобили. Истински! Еле па джиповете. Просто без коментар.
      Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
      Само DIESEL !!!

      Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

      Коментар


      • #93
        От: Чисто нова кола Абсурд.

        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
        Всяко нещо с времето си. Като виден, но доста некадърен футурулог ето какво предстои:

        - Забрана за влизане във всички градове на ЕС на коли без катализатор.
        - Забрана за влизане в градовете на коли без Евро 5/6 и само М1.
        - Меркел е преизбрана за 6-ти пореден мандат.
        - Забрана за влизане в градовете на коли без хибридно задвижване.Колите без изправен катализатор не могат да се движат въобще.
        - Меркел - 7-ми мандат.
        - Драстично увеличаване на акциза за горивата.
        - Забрана за влизане в градовете на коли без Евро 8 (Eвро 8 - кола без ДВГ)
        - Путин подава оставка. Йемен затваря северната си граница за икономически емигранти
        - Притежаването на дизелов двигател с обем под 5 литра е криминализирано в ЕС.
        - 2 годишните бунтове в Южна Италия, Испания, Португалия и Гърция са потушени.
        - Меркел - 9ти мандат. Бойко Борисов е избран за Папа Бор I.
        - Притежаването на ДВГ с обем над 80 куб. см. е криминализирано.

        С две думи - ще си купуваме нова кола, не се бойте.
        И това всичко заради електричките
        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

        Коментар


        • #94
          Чисто нова кола Абсурд.

          Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
          Какво излиза, кола за нашия стандарт е такава на 3-4 г., която вече е загубила 50% от първоначалната си цена и все още има достатъчен ресурс на основните си агрегати
          Или на 20, с доказани качества, произход и поддръжка.
          След един момент нататък (да кажем 2010г.), животът на автомобилите рязко започва да клони към 7-8 години, с доза късмет.
          Ремонтите са практически непосилни за всеки.
          Алтернативата - евтин базов автомобил с технологии от 90-те.

          Коментар


          • #95
            От: Чисто нова кола Абсурд.

            Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
            Когато немски инжинер знае/разбира/определя нещо по/за ценообразуването, вместо счетоводителите и/или "бухалтерите" в търговските отдели... аз ще стана поп... Тяхната работа е да предлагат технически решения в няколко варианта* т.е. друг смята...

            * могат да бъдат: "оптимални, алтернативни, оптимизирани, премиум, обезпечени"...
            Сто процента съм сигурен че цената на берлина или СЮВ от среден клас произведена в Германия не надхвърля 15 000€(по-скоро е към 10). Повечето ми колеги също карат възрастни автомобили. Нови коли карат чехите които си пътуват всеки ден и прекарват по няколко часа дневно по пътищата (200-300км.).

            Коментар


            • #96
              От: Чисто нова кола Абсурд.

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Оооо, знам.
              Мой добър приятел има информация(според него много достоверна), ама кой е и защо я има, а още повече откъде-няма да кажа, за себестойностите на колите на VW.
              Ta Audi Q7 струва на VW малко над 10 000 евро.
              За колко се продава се знае, но нали тъкмо това се опитвам да обясня-не са ни скъпи колите, доходите ни са малки.
              33 000 евро излиза от завода към дистрибуторите.

              Коментар


              • #97
                От: Чисто нова кола Абсурд.

                Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                А и да не говорим, че колите от едно време са си баш коли, истински автомобили. Истински! ....
                Дааам . 2 литра бендзин , 90 коня . И гори 12 на 100 . Е , това че нема климатик и лятото се пОтиш като на шиш и че на 20 000 км. препоръчано от производителя требе да регулираш клапани , не го БрОим . Ма туй е "истинския" ( според форумните лафове).

                Сегашните "счетоводителски" : 2 литра бендзин , 200 коня и гори 8 на 100 . Да ти имам истинските !
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #98
                  От: Чисто нова кола Абсурд.

                  Първоначално публикуван от Haji Преглед на мнение
                  Ако се изкарват достатъчно пари и ти се работи няма да има никакво време да потдържаш стара кола. Шкода комби 3 струва 28 с ДДС. Ако я караш нормално 150 000 няма да има ремонти и няма да висиш по майстори. Всеки си знае от опит, Аз един мерцедес Вито го платих два пъти, 6000 го купих и после ремонти, пружини, амортесиори, свещи, алтернатор ..... ся като стигнеш и до дюзите. Продадох го за 3000. Вече 5 г караме от ново рено Мастер не е много лукс но някакси не се разваля толкова и работи всеки ден.

                  Тази сметка не важи за авто моньори и разбиращи. При тях всичко е възможно, но когато ръцете ти са навряни отзад, не ми се мисли кво обикаляне на сервизи настава и как се ремонтира парно на чероки, или пета дюза на дизела....а Дедо Владо ми е само бивш колега не роднина!

                  Ето това е истината плюс и на Ясен твърденията с някой условности.

                  Аз мога да си позволя нова кола, на лизинг разбира се но ограниченията(модификации,пробег, дестинации, застраховки и т.н.) и кожодера при задължителните сервизирания ме отвращават и спират.

                  Карам си стари коли щото имам и две сръчни ръце и много инструменти, обаче взе да не ми достига времето и мерака, та съвсем реално се замислям да взема нещо корейско/японско с много години и км гаранция и да не го мисля, щото като се строши ти дават същата(приблизително) оборотна кола; това за на жената колата, за мен... чакам да изпадне Рубикон с хеми ) пък нека да е стар.

                  А Ясен и аз ще оставим старите коли точно когато мерака изчезне и времето за висене под колата също изчезне, това обикновенно става когато човек осъзнае колко струва реално всяка негова минутка вложена в различни дейности....
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #99
                    От: Чисто нова кола Абсурд.

                    Новата кола освен глезотия е и необходимост, когато караш много, когато имаш нужда от сигурност и когато времето ти е ценно.
                    Никой не може да ме убеди, че това не се изплаща като инвестиция.
                    А относно обезценяването......това са пълни глупости, не може във всичко да се търси далавера. Та и телевизор като си купя той не става по-скъп, жена като си взема също......въпреки уроците които давам.

                    Кола в гаранция е прекрасно нещо. Защото проблемите не са твои, а на фирмата производител. Говоря като човек, който вече десет години кара само нови коли, от сравнително висок клас........поне като покупна стойност.
                    Разбира се, ако минаваш по 10 000 на година, то тогава новата кола е просто глезотия, но ако правиш по 60 000 си е необходимост.

                    Коментар


                    • От: Чисто нова кола Абсурд.

                      Въпросът е кривата на обезценяване и на какъв етап от нея ще се включиш ти.
                      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                      LZ1EMS

                      Коментар


                      • От: Чисто нова кола Абсурд.

                        За мен новата кола, в случай че е по "лизингова схема" е напълно грешни пари... Сега и със старите има проблеми, но докато не са затегнали положението със сервизите, т.е. държат по ниски цени и работят " на черно", има възможност да се возим доволно и при нашите доходи.

                        Коментар


                        • От: Чисто нова кола Абсурд.

                          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                          Дааам . 2 литра бендзин , 90 коня . И гори 12 на 100 . Е , това че нема климатик и лятото се пОтиш като на шиш и че на 20 000 км. препоръчано от производителя требе да регулираш клапани , не го БрОим . Ма туй е "истинския" ( според форумните лафове).

                          Сегашните "счетоводителски" : 2 литра бендзин , 200 коня и гори 8 на 100 . Да ти имам истинските !
                          '97 г., 1.6 литра, стотина коня. Гори 6-7 на сто по нормални пътища и до 8 на магистрала със 120. Аеродинамика на жип, демек не е пистарка с форма на меч. Верно, няма климатик, ама за под 1000 лева ти монтират нов.
                          Мощност не ми липсва. Другото е от Лукавия.
                          Липсва ми адекватно управление от лелята, и контрол над катуните, дето реално пушат.
                          Искам да съм циганин! Ма не дават. Новичката ни сграда няма дори комин.

                          Коментар


                          • От: Чисто нова кола Абсурд.

                            Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                            Въпросът е кривата на обезценяване и на какъв етап от нея ще се включиш ти.
                            Ми купи си тестова, с 10% отстъпка и те така.
                            Няма как да си на далавера.
                            Но и имай предвид, че колкото повече е карана преди теб колата, толкова повече и е взет ресурса и за теб остава минимална полза от новото, а идеята на новата кола е да нямаш проблеми.
                            10-15% разлика в цената в един лизинг за 3-5 години се губят, но пък имаш гаранция

                            Коментар


                            • От: Чисто нова кола Абсурд.

                              Сервизите на запад са легализирани в течение на много години и това е станало най-вече по линия на застраховките и гаранцията. Няма кой да ти даде да правиш застрахована или гаранционна кола ако не си легален 100% и механиците ти нямат лиценз. Малкият ни пазар за "гаранционни" автомобили все още позволява всичко да се прави във "фирмените" сервизи. Това на запад отдавна го няма. А по самите сервизи всяка работа си върви с часовата ставка по едни бумаги от производителя. Тук сме мноооого далече от това.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • От: Чисто нова кола Абсурд.

                                То много сложно - караш много, взимаш нова. Караш малко, взимаш стара. Това, ако разходите те бъркат, иначе кой каквото му харесва.
                                Ама е ясно, че ако правиш 50 хиляди км. на година с личната кола, без друго ще можеш да си позволиш нова.
                                А кривата на обезценяването и къде е най-изгодно " да се включиш" , са си и малко индивидуални неща за различните модели.
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X