Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чисто нова кола:?: Абсурд.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Чисто нова кола Абсурд.

    Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
    поглед вyрху автокъща която се е специализирала върху проловутите "служебни", та Мерцедеси, (Furth, Tiessen) предимно комбита C и E класи...
    Произведени 2011-12, има и в порядъка на 12-14.000 Е, но пак са около 200.000 км...

    P.S. Опитвам се да изведа някаква закономерност, съобразно темата...
    1. На 2-3 г., няма на 50 % от цената
    2. 4-5 г. на малко км. т.е. в порядъка на 50-70.000 км. също...
    3. Над 5 г. над 199.000 км. има...

    Коментар


    • От: Чисто нова кола Абсурд.

      Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
      2011 трябваше да си сменя гъзовоза(фирмен аФтомобил).Имах 35000 EURO бюджет.Предвид икономическата обстановка по тези времена,35К ми се видяха множко и взех Дискотеката от подписа ми за 36000 лева, на 60000 км,3 годишен.7 местна ДДС-сарка,прави 28800.За тези пари има само лагерни колички. Ако днес реша да го пусна за продажба,с лекота ще му взема 15000 лв.За седем години служба е загубило само 13000 от стойноста си. А още ме кара да се усмихвам от кеф, като го подкарам.

      Колегата се възползва и си купи Субару Форесър,модел 2010. Чисто ново.Пълен варел, като му затвориш вратата си спомняш за Вартбурга на дядо.Изкуствената му кожа ти сварява гъза, скърца, тропа...Да ме извинят феновете на Субару...
      Всъщност истината е, че си загубил 60% процента от първоначалната сума, а не "само 13000". Не за друго, ами като я купуваш я плащаш с ДДС, нищо че после може евентуално да се приспадне от разходите.
      Аз от моята, купена чисто нова за 65К и струваща в момента към 25К лева, също губя такъв процент. Така че сметката е съпоставима.
      Вярно, че не ме усмихва като я подкарам, ама па то и жена да ползваш пет години спира да те усмихва.

      А да обясня как се правят 50-60 000 километра на година.
      Колата ми я купува фирмата и ми я дава да я карам. По моя преценка как. Аз я ползвам като лична и като служебна, защото много често това се припокрива. Не работя затворен в офис и работните ми пътувания рядко са под 100км на ден, примесени с лични. Успявам да оправя статистиката с ходения до Търново, Варна Пловдив при Руси и други места. Поддръжката на колата я прави фирмения сервиз, консумативите си ги плащам партийно с фирмата, щото ползвам колата като лична и мразя цървулските работи. Давам по 200 лева на месец като гориво, само за мои си неща или такива, които не смятам свързани с работата ми. Та понятието лична-служебна доста се размива.
      Да не давам пример с хора, които са собственици на бизнес и служебната им кола е всъщност техен пасив в ъв фирмата, щото вадят от единия джоб и слагат в другия.
      Много тесногръдо се разсъждава и само от признамата на москвич и лада или мечтата на всеки W140.

      Коментар


      • От: Чисто нова кола Абсурд.

        [QUOTE=kok4o1;3273521...
        Колата ми я купува фирмата и ми я дава да я карам...
        ...[/QUOTE]

        Мълчи, че ся ш'та нагазят за данък уикенд.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • От: Чисто нова кола Абсурд.

          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
          Мълчи, че ся ш'та нагазят за данък уикенд.
          То тука данъчни няма, пък и аз работя и уикенда......я виж как активно пиша във форума

          Коментар


          • От: Чисто нова кола Абсурд.

            Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
            Ударена и нагласена.Смляна от каране с върнат километраж и с оригинална боя.
            Тук всеки разчита на късмета си - нещо като да търкаш билетче всеки ден в очакване на голямата печалба.
            То верно си е Божа работа, и с ново и с дърто. Къмто 30 коли изгледах, докато накрая ми писна и взех най-малкия компромис.
            Ни километри правят колата, ни години. И дори лаик като мене може да подуши сериозни проблеми по двигателя, а ръждилките по купето са очевидни.

            Коментар


            • От: Чисто нова кола Абсурд.

              Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
              ...А да обясня как се правят 50-60 000 километра на година.
              Колата ми я купува фирмата и ми я дава да я карам. По моя преценка как. ...Много тесногръдо се разсъждава и само от признамата на москвич и лада или мечтата на всеки W140.
              Дай боже още дълги години да ползваш услугите на тази фирма, щото в противен случай много лесно ще минеш от другата страна на призмата.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • От: Чисто нова кола Абсурд.

                50-60 000км. на година ,кво му е толкова многото за фирмена кола,която лети по задачи,та требва да се доказват километри ,навъртат се и повече.На ден по 1000 и кусур понякога ,минимума е 140-150,но рядко.
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • От: Чисто нова кола Абсурд.

                  Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                  Дай боже още дълги години да ползваш услугите на тази фирма, щото в противен случай много лесно ще минеш от другата страна на призмата.
                  Ми надали. Имам ли работа, от която да изкарвам пари, бих карал нова кола и бих я сменял на три години. Просто не обичам да ремонтирам.
                  Навремето същото беше с гумите, всички ме убеждаваха, че съм луд да давам пари за нови гуми, щото те така или иначе се трият. Така беше и с автоматика, щял съм да имам ядове, пък сега всички карат такива коли, с времето и новата кола ще навлезе като удобство. Просто трябва хората, на които спомените им за нова кола са свързани с москвич, да спрат да дават мнение и да ги замени през едно поколение.
                  Не е лично към теб, не се засягай моля те, че сте много чувствителни в тоя форум

                  Коментар


                  • Чисто нова кола Абсурд.

                    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                    И то евентуално след "ревизията" на километража..
                    Странно. След 2010 Мерцедес (вероятно и всички останали премиум производители) поддържат изцяло електронна (и лесна за проверяване) сервизна история на автомобила.
                    Липсата й според мен е достатъчно основание да откажа покупка.

                    Коментар


                    • От: Чисто нова кола Абсурд.

                      Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                      Странно. След 2010 Мерцедес (вероятно и всички останали премиум производители) поддържат изцяло електронна (и лесна за проверяване) сервизна история на автомобила.
                      Липсата й според мен е достатъчно основание да откажа покупка.
                      Б@@и, сигурно у нас се подвизават най-тъпите автоджамбази в такъв случай!
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • От: Чисто нова кола Абсурд.

                        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                        Б@@и, сигурно у нас се подвизават най-тъпите автоджамбази в такъв случай!
                        Ми да! Когато тарикатите станат повече от балъците, идва времето на балъците.
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • От: Чисто нова кола Абсурд.

                          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                          Б@@и, сигурно у нас се подвизават най-тъпите автоджамбази в такъв случай!
                          Тъпи има. По-вероятно не са автоджамбазите.


                          Коментар


                          • От: Чисто нова кола Абсурд.

                            Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                            Тъпи има. По-вероятно не са автоджамбазите.

                            Не просто целия пазар, с малки изключения, това предлага - моргели. Отделно хората нямат време да обикалят из страната и да търсят "перфектния употребяван автомобил", а и това е свързано с разходи. Няколко пъти вече съм изпадал в ситуацията да съм на зор за кола и да бързам да закупя. Познайте защо - поради преждевременната смърт на поредната много запазена.
                            М/у другото при мен кола втора употреба( а може трета и пета) изкарва точно 3 години и започват честите дефекти и аварии. След тоя период си зная, че е време да се разделяме и да се търси следващата. Като си го знам и малко ме е яд, че дадох 15 бона за последната, ама такъв ван нов струва 60-70, а всеки лев разход извън маслото и накладките ме депресира. Малко под десет годишна е, ама си знам, че няма да изкара повече от три при мен. Ако успея после да я продам за 6-7 хил.лв отремонтирана(както обикновено правя) ще съм късметлия. Вие си направете сметката дали и дъртата не се обезценява като новата и колко излиза поддръжката съпоставена към цената на придобиване. Същата работа, само че порядъците са различни.
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: Чисто нова кола Абсурд.

                              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                              ...
                              А дали не е време да преосмислиш нещо? Току виж излязло, че си точно от хората, на които новата кола ще им излиза по-евтино от постоянната смяна на дъргели. Не вЕрвам, че Кокчо е единствения в тази категория.

                              П.П. Ся ще споделя една тайна - за една календарна година (от ГТП до ГТП) съм минал с Черокито точно 3800 (три хиляди и осемстотин) километра. Ползвам го като ежедневка поради промяна в нЕкои обстоятелства. Толкова много си ме кефи, че дори не ми се влиза в по-малкото дъргелче, с което също разполагам. Е как да дам 40 бинки за нов непълноразмерен автомобил с по-малко от половината екстри в него?
                              Последно редактирано от коко келеша; 29-01-18, 07:03.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • От: Чисто нова кола Абсурд.

                                За такъв пробег може и без кола . Таксита и градски транспорт ще е по евтино .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X