Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чисто нова кола:?: Абсурд.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Чисто нова кола Абсурд.

    Кажи сега ти тази "кола" от 14000лв ще си я купиш ли?Щото аз НЕ бих я погледнал не да я купувам.
    Мислех по едно време през годината да продам джипа и да си купя чисто нова шкода фабия.
    Гледам цени ОТ 20к лв.Обаче като си нагласих това дето ми харесва станаха близо 35+ хиляди.
    Приключих със сметките.Аз фабия за тия пари няма да карам никога.Пък нека който желае да с купува.
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...

    Коментар


    • #32
      От: Чисто нова кола Абсурд.

      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
      ... И мен ме боли да плащам всяка година по един автомобил втора ръка... Особено като знам, че колега от форума плаща каско в чужбина на цената на 1/3 от моята цена, и то за автомобил, който е по-нов с 3 години от моя
      ...
      Ей за това питах аз! За сметка на пъти по-високи западни заплати - на тях им е по-евтино с бумагите и резервните части. Като се сетя и за винетката в Швейцария, наполовина на нашата... При техните планински пътища и качество...
      Досега законите бяха за стригане. Почва дрането.

      Коментар


      • #33
        От: Чисто нова кола Абсурд.

        Е как няма да си купя нова кола - това е много адреналин...
        От началото на годината до днес - 5 броя за издирване.
        Баси кефа.

        Тука е така!!!

        Коментар


        • #34
          От: Чисто нова кола Абсурд.

          Как да ми е изгодно с нова, като тия 10%, с които се обезценява, още след излизане от магазина, ми струват обслужването и ремонтите за няколко години на стара кола, струваща примерно 15-20% от цената на новата?! За тия няколко години, новата се обезценява с поне 30-40%, т.е. дори да върна старата за скрап, пак съм на плюс. Без да броим разлика от застраховки, и обслужване в официални сервизи. И въобще не е задължително, да се прявят компромиси с поддържането на старата, включително и нашумелите сега катализатори.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #35
            От: Чисто нова кола Абсурд.

            Пичове, усещате ли се, че пишете от гледната точка на цървули?

            Колите са като всяка една стока-струва колкото пазара е казал. За да са на тази цена-значи някъде някой, и то в достатъчно количество хора са готови да платят за тази стока.
            Просто цените на колите съответстват на покупателната способност на хората за които са предназначени-богатите западняци.
            На тях всичко това което се изписа тук им е ясно, ооо, колко им е ясно, но могат да си го позволят, и си купуват нови коли.
            Да, за нас е безумство да си купиш нова кола, че с нашите доходи "данък ново" е безумно харчене на пари, но не и за западняка.

            Представете си, че една нова кола ни струва 5000-10000. Това среден клас, не някоя малолитражка. Аз поне бих си купил кола за 10 000, при сегашните ми доходи, ако наистина е нова.
            За да си купя нова кола по действащите цени-трябва да вземам 3-5 пъти по-голяма заплата.

            Просто и ясно.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #36
              От: Чисто нова кола Абсурд.

              Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
              Имаме участник познал верния отговор.
              В момента в който масовия индивид започне да си подържа колата във вид нормален за експлоатация и заплаща за това на сервиз които си върши работата като хората. С две думи с прилична часова ставка, ....
              Глупости грандиозни са това, че сервизите, които си вършели работа като хората, са непременно тези с "прилична часова ставка"! Форумът е пълен с примери как точно от сервизи с външни белези като на "истински" трябва да се бяга като дявол от тамян, защото единственото истинско там са парите, които събират.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #37
                От: Чисто нова кола Абсурд.

                Преди 13 години имах възможност и взех на жената и дъщерята чисто нова ......./за да не се смята за реклама/. Можехме да я платиме кеш, но сем. съвет реши да е на лизинг за 5 години/по изгодно беше от фин. гледна точка/. И какво се случи в родната кочинка: На първота година смениха акумулатора с дефектирал и откраднаха пластмасовата кора на двигателя-при регулярните "технически прегледи"......Като изтече лизинга/след 5години/ се оказа, че автомобилчето е с оригиналният маслен и други филтри/независимо, че всяка година ходи за обслужване във фирменият сервиз и се плаща здраво/........Добре е че беше само на 25-6хил. км. и се караше от жени.......Та това е родната действителност за нови автомобили......Дано не съ досадил на някой, но във фирмен сервиз само с калашник в гърба могат да ме вкарат.....

                Коментар


                • #38
                  От: Чисто нова кола Абсурд.

                  Мислех, та и все още мисля понякога за една нова Лада 4х4 с 5 врати. За служебна. Лична кола нова засега не бих си взел. Ниска цена, приемлив лизинг, гаранционното обслужване не е скъпо, мога спокойно да я оставя до най-близката кофа за боклук с широко отоврени врати и съм почти сигурен, че след седмица ще я намеря пак там, само дето някой съвестен родител ще е затворил вратите, за да не се плашат децата.

                  Какво ме спира? Ами както и да я гледаш, си е гнусен съветски курник в най-здравата традиция на тамошното машиностроене. В края на лизинга цената и ще е 0 лв. не само като дилърска оценка-пазарната няма да е много над нула. Това ако изобщо доживее края на лизинга, защото това в моя случай значи поне 100 хил км. , а не съм сигурен дали целия и ресурс е толкова. Най-вероятно ще е за вторични-зверски изгнила и с двигател, харчещ равни части масло/бензин.
                  Най-близкия и конкурент като цена и качество е Дъстър, 50% по-скъпа. Та...ситуацията е, че ладата сама по себе си не си заслужава, но това след нея си заслужава още по-малко. Извън класа на евтините кочини, ставащи за служебни всекидневки, качеството е друго, но за съжелние и цените се различават драстично.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Чисто нова кола Абсурд.

                    Първоначално публикуван от Fipa Преглед на мнение
                    ... че автомобилчето е с оригиналният маслен и други филтри.....
                    Това кой и как го установи? Защото на мен един майстор много компетентно ми обясни, че колата ми е била блъскана и това не е оригиналното предно стъкло. Това преди да разбере, че съм я извадил лично от магазина...
                    В миналото ще остане, каквито сме били...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Чисто нова кола Абсурд.

                      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                      Мислех, та и все още мисля понякога за една нова Лада 4х4 с 5 врати. За служебна. Лична кола нова засега не бих си взел. ..
                      Ти, ако си собственик на фирмата си, дали ще правиш разлика между служебна или лична?

                      Но ако си човека, дето харчи парите на собственика... важи..
                      мнението може да се премести в една друга тема.

                      Лично аз, ако имам служител с такова мислене, след консултация със счетоводството, бих се освободил от него с удоволствие и за минимално време!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Чисто нова кола Абсурд.

                        За мен сервиза и гаранцията са важни.
                        3 г. и/или 100 х.км. / има и 5 г. 150 х.км.
                        За обезценката сте прави. За това кола на 1-2 г. или тест автомобил. Но с гаранция.
                        (говоря за белите държави - примера на колегата Fipa пост# 37 е потресаващ - но родна картинка... Според мен, при такива случаи/примери трябва да се информира централата на производителя незабавно, ако при вносителите няма резултат. Ефект ще има и то какъв...)

                        P.S. В момента за Дачия Дъстър (най-евтиния SUV се чака в Германия 3-4 месеца) 14 х. Е за 4Х4, ами... да... 3 години - 100 х.км. после връщаш и взимаш друга... Без разправии.
                        Последно редактирано от ivied; 21-01-18, 20:45.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Чисто нова кола Абсурд.

                          Разликата служебна/лична е в пробега. За много километри в малък срок - нова, с най-дългата гаранция, ако може без ограничение на километрите.
                          Лична, за до 10-15К км на година, стара и здрава, без нужда от каско и скъпи ремонти в обозримо бъдеще.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #43
                            От: Чисто нова кола Абсурд.

                            Принципа ми е- най-евтината която върши работа.
                            " Върши работа" е комплексен фактор. Ако се пътува страшно много- нова е удачно. Ако се срещаш с клиенти ежедневно- втора употреба прилична или нова. Ако се използва за ходене до рсбота и тая кола е от значение само за жена ти и комшиите...
                            Sent from my Nokia s fenerche

                            Коментар


                            • #44
                              От: Чисто нова кола Абсурд.

                              ... забравих думите, като: "кардани, шарнири, биалетки, карета, тампони"... и т.н. Както и: "капе, пуши, трака, притропа, тресе, светна чека", ... и от сорта... Един път да не запали (ама нямам Слава Богу, такъв случай бая време) и им я връщам в магазина/сервиза - гаранционна е, да си я оправят... не плащам и не се занимавам с нищо.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Чисто нова кола Абсурд.

                                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                                Ти, ако си собственик на фирмата си, дали ще правиш разлика между служебна или лична?

                                Но ако си човека, дето харчи парите на собственика... важи..
                                мнението може да се премести в една друга тема.

                                Лично аз, ако имам служител с такова мислене, след консултация със счетоводството, бих се освободил от него с удоволствие и за минимално време!
                                Фирмата си е съвсем моя, просто спазвам правилото, че личното и служебното имущество не трябва да имат никакви допирни точки помежду си. То и като служебна пак аз ще я карам....и пак аз ще плащам разходите.
                                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X