Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чисто нова кола:?: Абсурд.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Чисто нова кола Абсурд.

    Това с ограничаването на дизеловите мпс-са, претопяване итн ми се струва че се прави с друга цел. Освен вредата, върху екологията ( ако тя е съществена такава, каквато се опитват да я изкарат) ми се струва че се опитват да освободят една ниша, която в момента е заета от дизеловите двигатели. Ниша в която да се продават хибриди, електрически мпс-са итн. Към момента чисто финансово ( изключвам екологията) трудно една електричка или хибрид може да изравни везните в своя полза спрямо дизела а индустрията блъска хибриди и електрички, които все още трудно се продават.

    Коментар


    • От: Чисто нова кола Абсурд.

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Нещо не мога да разбера какво си заподскачал толкова, все едно продаваш нови коли?
      Ти з@еби аз какво съм подскачал, че някои други заподскачаха за безсмислието от покупка на нов автомобил от частно лице. А за всеки би трябвало да е ясно, че със старите е същото, все губиш пари в обезценка, обслужване и ремонти.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: Чисто нова кола Абсурд.

        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
        ... А за всеки би трябвало да е ясно, че със старите е същото, все губиш пари в обезценка, обслужване и ремонти.
        Естествено, че губиш, защото личният автомобил си е разход. Но % от, примерно, 20К не е същото като същия процент от 60К, изразено в реални пари, излизащи от джоба ти.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • От: Чисто нова кола Абсурд.

          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
          Това е абсолютно доказана яма, в която потъва маса ресурс, независимо какви пътни листи пишат. Не че има отношение към темата, просто споделям и мога да го докажа недвусмислено в подходящи обстановка и питиета.
          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Има ред данъчни измами, които могат да се оформят по този начин.
          - избягва се "данък уЙкенд";
          - част от възнаграждението се минава като "наем на МПС" и не се внасят осигуровки;
          - имаш "нормативно признати" разходи в полза на наемодателя, та се спестява и ДДФЛ;
          - горивото се минава за разход и ДДС-кредит на наемателя;
          - ремонтите вероятно също;
          - и так далее... стига да ти нямат зъб данъчните де
          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
          Е, убуу. Убедихте ме, връщам си думите назад..
          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
          Не се бях замислял.
          10x
          Вервай ми, не само съм се замислял, ми съм го и пробвал. Ако не съм си аз и наемодателя, и наемателя, на това хоро повече не се хващам.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • От: Чисто нова кола Абсурд.

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Тия мантри отдавна не хващат дикиш. За претопяване на нещо метално вместо добиване на същото количество от същия метал от руда категорично отива значително по-малко количество енергия и време, а отделдно се спестява едно копане и транспортиране на амнайсе тона руда за получаването на тон метал.
            Не хващат дикиш за вносителите на нови коли, и на еко-талибаните. Щот тъй им изнася. "Каквото и да си говорим - става дума за пари"!

            Евро 4 ще избълва четвърт тон вредни газове в повече от Евро 5, съвсем примерно, до края на живота си.
            Ако я претопят ще генерират 25 тона вредни газове, спрямо Евро 5. Т.е. няколко десетки пъти повече мизерия отива за претопяването на Евро 4. И дори не сме захванали въпроса за възможното им екологизиране, демек присаждане на катализатор и филтър.

            Ама не им изнася така, щото няма да се нахранят 10 кърлежа по веригата, вкл. и вездесъщите лизингодатели или банки. Лобират си закони, и са над държавата. Ние си нямаме лоби в парламента, и ни остава да въртим въртележката в клетката.
            Сума и линкове минаха оттук по въпроса. Дори електричките цапат зверски, като се сметне отпадъците по производството им, и по производството на ел. енергия.

            Коментар


            • От: Чисто нова кола Абсурд.

              Мн. точно казано, потребителите нямат лоби в Парламента.
              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
              LZ1EMS

              Коментар


              • От: Чисто нова кола Абсурд.

                Нещата се развиват към темата "Най-добре си беше при Тато, всички бяхме равни в новите си коли".

                Коментар


                • От: Чисто нова кола Абсурд.

                  Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                  Нещата се развиват към темата "Най-добре си беше при Тато, всички бяхме равни в новите си коли".
                  Аа, не е вЕрно, имаше и като теб със служебно-лични Че даже и с личен шофьор.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • От: Чисто нова кола Абсурд.

                    Добре е,че немците са ларж,и великодушно ни продават колите си,когато станат към 10 годишни.Ако бяха по-практични,да си ги карат до към 20-25 години,щяхме да сме като кубинците-да кърпим и връзваме с тел Лади и Москвичи

                    Коментар


                    • От: Чисто нова кола Абсурд.

                      Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
                      Добре е,че немците са ларж,и великодушно ни продават колите си,когато станат към 10 годишни.Ако бяха по-практични,да си ги карат до към 20-25 години,щяхме да сме като кубинците-да кърпим и връзваме с тел Лади и Москвичи
                      Нема-нема и някой предположи как сме "събрали моргите на Европа". А една по-реалистична сметка идва да покаже че покупателната способност на целия източен блок е променила пазара на стари коли в запада с почти незабележим принос.

                      Огромното количество стари таратайки си се препродава и кара там където е продадена още първия път.

                      Коментар


                      • От: Чисто нова кола Абсурд.

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Нема-нема и някой предположи как сме "събрали моргите на Европа". А една по-реалистична сметка идва да покаже че покупателната способност на целия източен блок е променила пазара на стари коли в запада с почти незабележим принос.

                        Огромното количество стари таратайки си се препродава и кара там където е продадена още първия път.
                        Подкрепям изцяло. За толкова страници тема този факт доста се пренебрегва.

                        Коментар


                        • От: Чисто нова кола Абсурд.

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          Естествено, че губиш, защото личният автомобил си е разход. Но % от, примерно, 20К не е същото като същия процент от 60К, изразено в реални пари, излизащи от джоба ти.
                          Елеменрарна аритметика е, разбира се, споменах го преди няколко страници.
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • От: Чисто нова кола Абсурд.

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Босе, за голяма част от българите(тукашните де) нова Корола си е баш мечтаната кола.
                            Ама нали-разликата в стандартите...
                            Ако тук си купим една S500 найш' ли как ще ме заглеждат, и ще викат "Тоз пък кога ги направи тези пари"...
                            Така де ма разликата като е едни 10 бона в цената по простите сметки излиза,че ти остават пари да я караш и подържаш 5 години и да я продадеш за колко искаш и да вземеш друга Ска примерно,а не е едно и също да товаря Ска и Королка п едното държи,другото едва ли,а факта,че събира 3 шепи багаж и кляка съвсем
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • От: Чисто нова кола Абсурд.

                              Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
                              Добре е,че немците са ларж,и великодушно ни продават колите си,когато станат към 10 годишни.Ако бяха по-практични,да си ги карат до към 20-25 години,щяхме да сме като кубинците-да кърпим и връзваме с тел Лади и Москвичи
                              На изток тръгват чак тогава когато вече нямат абсолютно никакъв шанс за експлатация в ДЕ . Голяма част от износа е и за Африка . Гледах едно предаване по РТЛ май беше за внос на блъснати коли до Литва и след ремонт внасяни в ДЕ . Така че и тук пазара позволява магарийй .
                              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                              Коментар


                              • От: Чисто нова кола Абсурд.

                                Правил съм си труда да сравня цените на един и същ модел тук и в Германия, и разликата е в пъти.
                                Като пиша в пъти-значи поне два пъти.
                                И като видя колко ударени коли се стоварват от автовозите(по улицата с автокъщите минавам всеки ден за и от работа), отделно тези които се замаскират още на запад от араби и съмнителни майсторчета дето не могат да си намерят работа тук-това означава, че почти всички коли(айде да не са почти, ама голям процент) които се внасят са ударени, чукнати, или повредени по някакъв друг начин, иначе няма шанс да са толкова евтини тук, в сравнение с цената на която се продават в родината си.
                                Западняците са си пинтии(нищо лошо де), и ако могат да вземат 2000 евро за колата си-надали ще я дадат за 100 на нашите джамбази.
                                А те за толкова ги вземат евтините коли, инак не излиза сметката.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X