Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблем с турбото и двигателя на киа спортидж 2.0 тди 1999г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • проблем с турбото и двигателя на киа спортидж 2.0 тди 1999г.

    Колеги, закупих киа спортидж 2.0тди 1999г. Ще бъда обстоятелствен но искам да разберете проблема в цялостност. Оказа се че няма мощност и хвърля масло от турбината. Турбото го пратих за ремонт и казахаче е здраво. След 30 км отново нямаше мощност , на баир не вдига повече от 2500оборота и 80км/ч хвърли масло в двигателя и си вдига сама оборотите до момент в който и не гасне и започна да пуши черно.След смяна на ремонтен комплект след 30 км отново същия проблем но този път вдигна и температура на двигателя до максимум. Може ли някой да каже къде освен в турбото може да е проблема.

  • #2
    От: проблем с турбото и двигателя на киа спортидж 2.0 тди 1999г.

    Какво е състоянието на помпата и дюзите? Проверени ли са? Премерена ли е компресията? От къде го изхвърля това масло? Няма как да го хвърля в двигателя маслото, защото то си е там и там трябва да бъде. Напиши от къде си и остави един тел. номер за да можем в процес на обсъждане и да се чуваме.

    Коментар


    • #3
      От: проблем с турбото и двигателя на киа спортидж 2.0 тди 1999г.

      Проблема е двигателя, а не турбината.
      И след толкова упорито издеватестване върху строшения ДВГ, ако е бил малко строшен, сега е много строшен!

      Коментар


      • #4
        Маслото през турбината го вкарва в цилиндрите на двигателя. От Бургас съм телефона ми е 0893477465.- Павлин.

        Помпата и дюзите ще ги проверяваме сега като отворим вече и двигателя. Досега се съсредоточавахме върху ремонт само на турбото, но на празен ход след ремонта на турбината работеше двигателя идеално.
        Последно редактирано от CarTest™; 24-01-18, 12:11.

        Коментар


        • #5
          От: проблем с турбото и двигателя на киа спортидж 2.0 тди 1999г.

          Първоначално публикуван от GECATA 73 Преглед на мнение
          Какво е състоянието на помпата и дюзите? Проверени ли са? Премерена ли е компресията? От къде го изхвърля това масло? Няма как да го хвърля в двигателя маслото, защото то си е там и там трябва да бъде. Напиши от къде си и остави един тел. номер за да можем в процес на обсъждане и да се чуваме.
          Маслото през турбината го вкарва в цилиндрите на двигателя. От Бургас съм телефона ми е 0893477465.- Павлин.

          Помпата и дюзите ще ги проверяваме сега като отворим вече и двигателя. Досега се съсредоточавахме върху ремонт само на турбото, но на празен ход след ремонта на турбината работеше двигателя идеално.

          Последно редактиран от CarTest™ ; 24-01-18 в 13:11
          Отговори с цитат

          Коментар


          • #6
            От: проблем с турбото и двигателя на киа спортидж 2.0 тди 1999г.

            Измерете му компресията преди това. Хубаво е да се види кой или кои цилиндри издишат. Ако турбината ти вкарва масло в двигателя не виждам смисъл да се отваря. Проблемът ти е в нея а не в мотора. Вземи от някой ако има откъде друга турбина и направи проба. Ако не бързаш аз ще имам друга до десетина дни и ще мога да ти я пратя за проба. Но първо си провери дюзите и компресията преди да отваряш.

            Коментар


            • #7
              От: проблем с турбото и двигателя на киа спортидж 2.0 тди 1999г.

              Благодаря за съвета и помоща. В момента се проверяват дюзите сменят сигментите и след като съберем двигателя ако пак има проблем наеистина може да се възползвам от помоща ти да сменя моята турбина с твоята за проба. Още веднъж благодаря предварително.

              Коментар


              • #8
                От: проблем с турбото и двигателя на киа спортидж 2.0 тди 1999г.

                Може да се стори неуместен въпросът ми, но щом температурата е стигнала горната граница, сети ли се да надуеш за пукнатини и да провериш за кривини главата? Имай предвид, че от две седмици всеки ден чета форума, което до някъде ме предпази от огромни щети и съсипване на двигателя, но и при мен в момента двигателят е на две разцепен и тече една процедура по събиране. Главата я пратих на тест, за да не сглобя някой издухал мъртвец и да го изхвърля на боклука след 5000 км. Виж мойта тема Съвет KIA Sportage 2.0 128. Малко немърливо си подходил като си се возил, без да провериш слабите места на модела. Дано да минеш метър, но силно се съмнявам.

                Коментар


                • #9
                  От: проблем с турбото и двигателя на киа спортидж 2.0 тди 1999г.

                  Само да не забравите охладителя на въздуха(интрекулера),защото има случай след ремонт на турбото и забравен интеркулер с масло, пак да се влезе в бокса за ремонт .

                  Коментар


                  • #10
                    От: проблем с турбото и двигателя на киа спортидж 2.0 тди 1999г.

                    Предполагам, че като е топъл двигателя е пали доста по- трудно.
                    Проблема не е от турбото, а от повишеното картерно налягане.
                    След като ще сменяте сегменти:
                    - проверете за деруги и износване на цилиндрите, особенно след прегряването- и най-вече 4ти цилиндър,
                    - проверете основните лагери и е препоръчително да се сменят биелните лагери,
                    - както е казал и колегата-задължително проверка и обслужване на главата-водачи и гумички на клапаните, регулировка на хлабините и т.н.
                    Последно редактирано от petomu; 06-02-18, 19:42.
                    Suzuki Grand Vitara 2.0 TD 99г.
                    Opel Corsa 1.7д 98г

                    Коментар


                    • #11
                      От: проблем с турбото и двигателя на киа спортидж 2.0 тди 1999г.

                      Първоначално публикуван от Time2Burn Преглед на мнение
                      Може да се стори неуместен въпросът ми, но щом температурата е стигнала горната граница, сети ли се да надуеш за пукнатини и да провериш за кривини главата? Имай предвид, че от две седмици всеки ден чета форума, което до някъде ме предпази от огромни щети и съсипване на двигателя, но и при мен в момента двигателят е на две разцепен и тече една процедура по събиране. Главата я пратих на тест, за да не сглобя някой издухал мъртвец и да го изхвърля на боклука след 5000 км. Виж мойта тема Съвет KIA Sportage 2.0 128. Малко немърливо си подходил като си се возил, без да провериш слабите места на модела. Дано да минеш метър, но силно се съмнявам.
                      След загряването проверихме главата добре е.

                      Коментар


                      • #12
                        От: проблем с турбото и двигателя на киа спортидж 2.0 тди 1999г.

                        Измерихте ли компресията преди да я разглобите,че ми е интересно колко е била?
                        От чисто любопитство питам.
                        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                        Киа спортаж2000тди 98г
                        Ауди А3 1.9ТДИ
                        Каравана Аdria 390Q

                        Коментар


                        • #13
                          От: проблем с турбото и двигателя на киа спортидж 2.0 тди 1999г.

                          Колега, какво стана с двигателя?
                          Suzuki Grand Vitara 2.0 TD 99г.
                          Opel Corsa 1.7д 98г

                          Коментар


                          • #14
                            От: проблем с турбото и двигателя на киа спортидж 2.0 тди 1999г.

                            Първоначално публикуван от petomu Преглед на мнение
                            Колега, какво стана с двигателя?
                            Какво Ви пука,още една увиснала тема!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X