Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде е блокът на таймерите?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Къде е блокът на таймерите?

    Може да звучи глупаво, но не можах да намеря къде е блокът на таймерите. Джипката е Kia Sportage дизел 2000 г. Според руското ръководство, се намира зад жабката. Свалих жабката - зад нея го няма. Свалих корите под волана, разглеждах - и там го няма. Някой може ли да ме упъти?

    Проблемът е, че е прекъснало захранването към този блок. Не работят звуковите сигнали при забравен ключ или светлини, не работи централното заключване, часовника и радиото. Предпазителите са здрави. Искам да намеря къде са му кабелите и да направя байпас където трябва. Кабелчето на радиото е доста тъничко и не ми харесва оттам да го байпасирам.

    Очаквам включване от знаещите!
    KIA Sportage 2000 TD - 2000г.

  • #2
    От: Къде е блокът на таймерите?

    Ако питаш за тъй наречения компютър, той е под жабката. В краката на пасажера.
    А ако успееш да го пребориш, моля сподели!

    Коментар


    • #3
      От: Къде е блокът на таймерите?

      Не питам за компютъра! Според описанието има блок на таймерите. Този блок дава звуковите сигнали за забравени светлини, забравен ключ в ключалката, управлява централното заключване (там има някакво време за задействане на моторчетата)... Накратко - всички таймери са ги събрали в един блок и според описанието е някъде зад таблото. Нарисуван е като правоъгълна кутийка, като височината е по-голяма от основата и кабелната букса влиза отдолу. Закрепва се с два винта/болта от двете му страни. Захранването му минава през няколко куплунга и някъде там има проблем(или в кабелите). На схемата са означени номерата на куплунгите, но не знам физически кой къде е разположен.
      KIA Sportage 2000 TD - 2000г.

      Коментар


      • #4
        От: Къде е блокът на таймерите?

        Първоначално публикуван от Beduin Преглед на мнение
        Не питам за компютъра! Според описанието има блок на таймерите. Този блок дава звуковите сигнали за забравени светлини, забравен ключ в ключалката, управлява централното заключване (там има някакво време за задействане на моторчетата)... Накратко - всички таймери са ги събрали в един блок и според описанието е някъде зад таблото. Нарисуван е като правоъгълна кутийка, като височината е по-голяма от основата и кабелната букса влиза отдолу. Закрепва се с два винта/болта от двете му страни. Захранването му минава през няколко куплунга и някъде там има проблем(или в кабелите). На схемата са означени номерата на куплунгите, но не знам физически кой къде е разположен.
        Къде е това в руското ръководство,че не го намирам.
        Аз,ползвам това.
        automn.ru/kia-sportage/
        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
        Киа спортаж2000тди 98г
        Ауди А3 1.9ТДИ
        Каравана Аdria 390Q

        Коментар


        • #5
          От: Къде е блокът на таймерите?

          Koлегата явно ползва книгата, която и аз имах предвид, когато те попитах дали искаш да си свалиш ръководство на руски.

          http://viamobile.ru/page.php?id=986
          Последно редактирано от коко келеша; 22-01-18, 07:11.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #6
            От: Къде е блокът на таймерите?

            Виж тогава в централната конзола, под радиото.

            Коментар


            • #7
              От: Къде е блокът на таймерите?

              В книгата пише, че или е зад жабката, или е зад приборното табло. Сигурно става дума за местонахождението му при различно разположение на волана, защото пише и "свалете долната капачка на RH", което RH, аз си разшифровам като "дясна ръка".
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #8
                От: Къде е блокът на таймерите?

                Другата седмица ще бъда при джипката и ще го намеря по звука. Тогава ще пиша повече.
                KIA Sportage 2000 TD - 2000г.

                Коментар


                • #9
                  От: Къде е блокът на таймерите?

                  По звука няма да го намериш точно. Говорителчето, което издава звуците е пред скоростния лост, под малкото панелче предвидено да си оставя човек разни дреболийки. Кабелите виж обаче може да пробваш да проследиш. Почти сигурен съм, че тръгват към жабката, но може и да бъркам, че мина над година от както рових там. Успех с търсенето и да споделиш, след като го намериш.

                  П. С. Почти сигурен съм, че зад приборите на таблото няма такава кутийка. Скоро го свалях. Все пак, ако решиш да пипаш там, внимавай с пластамсата, че е голяма и чуплива.
                  Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                  Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                  Коментар


                  • #10
                    От: Къде е блокът на таймерите?

                    Наистина не го намерих! Не очаквах отделно говорителче. Но всъщност не ми е трябва блока на таймерите. Търсех го, за да се ориентирам в кабелите. Позаиграх се със схемите и установих, че има четири предпазителя, които са на вериги към блока. Това са DOOR LOCK, TURN, ROOM и MEMORY. Бях проверил всички предпазители, но последния не бях го пипал. Незнайно защо, той е поставен в някакъв по-специален държач и затова не съм го вадил. Оказа се изгорял. Той захранва радиото с постоянен "плюс", часовника и блока за таймерите в тази му част, която дава светлинна и звукова индикация за отворена врата и командва централното заключване.
                    Интересно решение е този блок за таймери(който така и не го намерих). Изглежда вътре са няколко независимо работещи таймера. Излиза, че дори импулсите за мигачите идват оттам. Когато прекъсна MEMORY-бушона, мигачите си работеха, но централното заключване - не. Тогава започна да се чува едно жужене под таблото. Оказа се че жужи релето на клаксона, което се намира приблизително пред лявото коляно на шофьора. Това беше много странно. Веднага премерих консумацията - нормална. Като разглеждах схемите, установих, че от бобината на това реле тръгва кабел не само към волана за "бибитката", но и към блока за таймерите. Можеби е предвиден за някаква фабрична аларма, която да дава сигнали с клаксона. Както и да е - бобинката на релето действаше като високоговорител.
                    Все пак добре е да знаем къде се намира този блок. Ако някой го срещне при разглобяване - да пише.
                    Имаше разпродавани джипки...
                    KIA Sportage 2000 TD - 2000г.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Къде е блокът на таймерите?

                      Има фабрична аларма на някои модели до колкото знам. Ще взема от чисто любопитство да го потърся къде е тия дни, ако остане време след занимавката с фронтерата.
                      Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                      Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X