Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda crv II 2.2 icdti 2006 светва check engine непознат код

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Honda crv II 2.2 icdti 2006 светва check engine непознат код

    Здравейте колеги, пиша за повече информация ако някой има по следния проблем. Имам Хонда ЦРВ втора генерация, дизел 2006г от 6 години. Поддръжката до момента е без компромиси, за части и течности. Но изникна странен проблем. Преди месец карах извън градско и внезапно ми светна лампата CHECK ENGINE и колата влезе в авариен режим (максимум до 80 км в час и до 2000 оборота), спрях загасих, постоях 10 мин. , запалих и тръгнах, колата вървеше нормално, излезе от авариен режим но лампата светеше. Прибрах се разкачих акумулатора и я оставих цял ден. вечерта закачих акумулатора но лампата продължаваше да свети (колата вървеше нормално). Закарах я за диагностика на компютър показа код AC03, който го няма в списъка с грешки. Изчистиха ми грешката, лампата загасна и всичко нормално до вчера. Отново извън градско, отново светна, отново авариен. Този път покарах 10-на километра преди да спра, спрях загасих, излезе от авариен, не правих този път никакви манипулации за да не я объркам, отидох днес на компютър и пак същия код AC03 unknown code. В момента грешката е изчистена, върви нормално но не знаем причината. Ако някой има идея моля да сподели.

    ПП: И двата пъти когато се случи превключих преди това на по ниска скорост и подадох газ но не рязко и не във форсиране, защото ми предстоеше изкачване.

  • #2
    От: Honda crv II 2.2 icdti 2006 светва check engine непознат код

    Странен код и грешка - а и те вкарва в авариен режим !?
    С какво/каква диагностика я четете тази грешка?
    / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

    Коментар


    • #3
      От: Honda crv II 2.2 icdti 2006 светва check engine непознат код

      Делфи на приятел, не съм много запознат

      Коментар


      • #4
        От: Honda crv II 2.2 icdti 2006 светва check engine непознат код

        Делфито е универсална и може да не разпознава тази грешка.
        Може да се наложи да я закачите на оригинална за Хонда, но такава предполагам ще намериш само в оторизиран сервиз.
        Може и да е някаква специфична грешка на Хонда, а не като общите започващи обикновено с "Р".
        / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

        Коментар


        • #5
          От: Honda crv II 2.2 icdti 2006 светва check engine непознат код

          Очертава се проблема да е от Honda CR-V 2.2 CDTi High turbo boost pressure valve

          Коментар


          • #6
            От: Honda crv II 2.2 icdti 2006 светва check engine непознат код

            Не,че е невъзможно и датчика да е дал фира ама обикновено при пренадуване геометрията(ако има де) или актуатора са виновни.

            Коментар


            • #7
              От: Honda crv II 2.2 icdti 2006 светва check engine непознат код

              Утре ще я водя да и видят турбото за да започне да се изключва останалото, но днес ми обясняваха, че това са от време на време зацикляния на клапана които компютъра не ги лови но водят постепенно до пълна умирачка.
              Ще пиша след развитие.

              Коментар


              • #8
                От: Honda crv II 2.2 icdti 2006 светва check engine непознат код

                Днес майстора я огледа и когато се подпря да огледа турбото забеляза, че маркуча от въздушния филтър към двигателя, веднага след дебитомера е прясно сцепен на половина. Възможно ли е да е от грешка от въздушната смес, вземайки много въздух от там?

                Коментар


                • #9
                  От: Honda crv II 2.2 icdti 2006 светва check engine непознат код

                  Грешка едва ли ще имаш от там.
                  Но аз съм имал проблем точно с този маркуч и със същото сцепване.
                  Реално колата губи голяма част от мощността си, повече ръмжи от колкото да върви - все едно си без турбо.
                  От сцепеното място, постъпва допълнително въздух и компрометира компа, съответно сместа.
                  Нов маркуч оригинален е около 140 лв., заместител няма, но втора употреба става и от Акорд, с този двигател.
                  / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                  Коментар


                  • #10
                    От: Honda crv II 2.2 icdti 2006 светва check engine непознат код

                    Грешката е разчетена след като отново се появи P1236

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X