Обява

Свий
Няма добавени обяви.

АУАН Столична Община

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: АУАН Столична Община

    Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
    ...
    Ако ВСИЧКИ жалят ВСИЧКО - нещата може би ще се оправят, НО първо съдебната система ще клекне и второто - вероятността това да стане (всички да жалят) е минимална.
    То затова има колективни искове. Ама трябва организация.

    Коментар


    • #92
      От: АУАН Столична Община

      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
      Не съм чел никога наредбата за превозите, заради това и се въздържам до тук да взимам отношение конкретно по нея. Тази за паркирането е абсолютно незаконна цялата, там две мнения и спор няма, всичко зависи от съвестта на гражданите. Гледам да я спазвам, макар да съм наясно с пожелателните норми в нея и че никой за нищо не може да ме глоби.
      Има обаче един друг момент-всички така сме възпитани-кой малко, кой повече. Да спазваме някакви близки до обикновената житейска логика правила, без да сме съвсем наясно какви са те всъщност и има ли ги изобщо. Да не паркираш на инвалидното място, да си дупчиш билет като се качиш в рейса и др. подобни. В един момент се оказва обаче, че правилото, дето си спазвал цял живот, го няма никъде написано. Или се оказва самото то незаконно-написал го е някой, дето няма право да го пише. Винаги можеш да продължиш да го спазваш, по навик. Но има и друг път. Човек трябва сам да избере. И да е наясно, че и по двата възможни пътя създава личен пример.
      Помня как преди години бяха решили, че вече няма да се паркира по ЗДвП, а си бяха измислили знаци, които "да позволяват" къде може. Въобще са голяма работа.

      Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
      Явно аз нещо не обяснявам като хората. Ти съдиш общината или нейно ТД. Съответно печелиш и НП се отменя, а общината или нейното ТД си плащат разходите. Обаче СГО и нейните структури разполагат с бюджет от милиард нагоре + възможности за административно скубане на 2 млн. човека и съответно като им вземеш 300-400-2000 лева - бълха ги ухапала. Все едно да направиш глобата за превишена скорост 40 стотинки. и да се надяваш такава глоба да има някакъв превантивен ефект. Пишат си едни наредби, едни тарифи, едни чудеса и на никой не му пука. Дребен процент жалят, обаче огромното болшинство псува, плаща и гласува за същите мекерета.

      Ако ВСИЧКИ жалят ВСИЧКО - нещата може би ще се оправят, НО първо съдебната система ще клекне и второто - вероятността това да стане (всички да жалят) е минимална. Много по-ефективно би било да гониш ф.л., което е фактически е извършило нарушението, било бай Ваньо Контрольора или кака Сийка Разпоретината (право в библиотекарския), които са съставили/издали порочните АУАН/НП.
      Разбрах те още първия път, но няма как да стане. Правораздавателната дейност е държавна дейност. Издаването на санкционни или административни актове също, за това и на фактическите изпълнители няма как да се търси отговорност, тъй като актовете са от името на държавата, не на съответния служител.
      Ако се установи, че се касае за умисъл е друг въпроса, а за в повечето случаи, които попадат в хипотезата на неграмотност или незнание си има Закон за държавния служител със съответните разпоредби регламентиращи дисциплинарната отговорност на служителите.

      Коментар


      • #93
        От: АУАН Столична Община

        А кой е казал, че нещо трябва да се оправя?!
        Ако всички спазват, полицаи и адвокати ще умрат от глад. Ако се пооправят законите, също.
        Калпавите закони са хранилка за юристите, както калпаво сложен знак за катаджиите.
        А и щом за тия елементарни глупости, "не могат" да направят читав закон, за по-сложните неща не искам и да си помислям.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #94
          От: АУАН Столична Община

          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
          А кой е казал, че нещо трябва да се оправя?!
          Ако всички спазват, полицаи и адвокати ще умрат от глад. Ако се пооправят законите, също.
          Калпавите закони са хранилка за юристите, както калпаво сложен знак за катаджиите.
          А и щом за тия елементарни глупости, "не могат" да направят читав закон, за по-сложните неща не искам и да си помислям.
          Могат но не искат.

          В момента никой по веригата не е отговорен (особено пък материално) за глупостите които върши.
          Съответно му е през кура как работи. А аз му плащам заплата. И на контрольора, и на катаджиите и на съдията.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #95
            От: АУАН Столична Община

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            ...
            А аз му плащам заплата. И на контроль.....
            Не само ти, но не се сеща.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #96
              От: АУАН Столична Община

              Не се сеща, защото заплатата му я плаща Бащицата, а не данъкоплатци-клиенти-каквитотам

              Коментар


              • #97
                От: АУАН Столична Община

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                ...В момента никой по веригата не е отговорен (особено пък материално) за глупостите които върши.
                Съответно му е през кура как работи...
                Е те тука е заровено кучето !
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #98
                  От: АУАН Столична Община

                  Тъй тъй
                  И затова, въпреки че принципно е правилно да се плащат глоби, аз съм против.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #99
                    От: АУАН Столична Община

                    Стана ми интересно защо контрольорите нямат право да налагат глоби. Ползвате юридически термини, на мен нищо не ми говорят. Може ли с 2 изречения, някой ден може да ми е полезно. Няма да пожаля средства да разигравам тия тюфлеци и то на тяхна територия.
                    Все ни учат да бъдем послушни
                    Да си дупчим в трамвая билет
                    да си търсим в спорта отдушник
                    ако нещо не ни е наред.
                    Щом потеглиме, ще ни подсетят
                    ще ни кажат къде да се спрем.
                    Ние следваме всички съвети...
                    не съвсем, не съвсем не съвсем.
                    Ние крачим по чуждите дири
                    ние спазваме вечно реда
                    ала щом ни оставят за малко намира
                    се стремим да оставим следа.
                    https://www.vbox7.com/play:72a6c479

                    И това
                    http://www.segabg.com/article.php?id=167733
                    Последно редактирано от Ivan Terziev; 22-01-18, 18:28.

                    Коментар


                    • От: АУАН Столична Община

                      Все ни учат да бъдем послушни
                      Да си дупчим в трамвая билет
                      да си търсим в спорта отдушник
                      ако нещо не ни е наред.
                      Щом потеглиме, ще ни подсетят
                      ще ни кажат къде да се спрем.
                      Ние следваме всички съвети...
                      не съвсем, не съвсем не съвсем.
                      Ние крачим по чуждите дири
                      ние спазваме вечно реда
                      ала щом ни оставят за малко намира
                      се стремим да оставим следа.
                      Това, което катализираше общественото мнение и довело до ноември 1989, бяха и такива стихове.

                      Добра отправна точка - нова отправна точка, за да се започне отначало.
                      И да се изтрие почти тридесетгодишната грешка.

                      На хората им омръзна, много и всичко им омръзна, и Промяна трябва да има!

                      Коментар


                      • От: АУАН Столична Община

                        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                        На хората им омръзна, много и всичко им омръзна, и Промяна трябва да има!
                        Що? Нали уж я правИха,, вече 27г, но
                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Не се сеща, защото заплатата му я плаща Бащицата, а не данъкоплатци-клиенти-каквитотам
                        Разлика?
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • От: АУАН Столична Община

                          Да, промяната я направиха те, за да им е удобна на тях.
                          Промяната - забележи главното П - тая Промяна, трябва да си я направим ние, за да ни е добре на нас.
                          Лично за мен - да е добре за децата и внуците ми - на мен вече ми е trans penis.....

                          Коментар


                          • От: АУАН Столична Община

                            Важно е бунтарите мишоци ли са вече
                            https://www.btv.bg/tag/?tag=%D0%98%D...82%D0%BE%D0%B2
                            На децата лесно им се завещава нещо.
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • От: АУАН Столична Община

                              Тъй! Да обобщим за да е полезно. Акта е платен! Но!
                              1. Написан е акт.
                              2. Не се плаща глобата в тридневен срок.
                              3. Някак глобата се превръща в 200 левова.
                              4. За "по-удобно" след Х време се препраща на ЧСИ.
                              Това горното така ли е? Тука изключвам правилно ли е писането на въпросен АУАН.
                              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                              Коментар


                              • От: АУАН Столична Община

                                Тия са с лихва като боклуците с бързите кредити бе?????!8а една глоба от гратис в ГТ 200лв.,ебати наглеците.Треа масовост на гратиса май!!!?
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X