Обява

Свий
Няма добавени обяви.

АУАН Столична Община

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: АУАН Столична Община

    Бях един от най-редовните, докато не ми изшиха глоба, че били сменили билетите. Дупчен билет и айде глоба. Тогава не бях сума и време в София, и не съм разбрал.
    Събраха се кокошките, и ми се караха що не съм гледал телевизия. Боклуци! Нито срок на валидност има на билетите, нито табела, че са сменени. Трябвало да гледам босфорТВ с рекламите през 5 мин., че да съм редовен.
    Оттогава станах цар на гратисуването. Сега дори като изчистя масата и обмислям да си правя самоделен перфоратор. Колко и да ги ругаеш все им е малко и все е късно. Как пък един път не видях да глобят циганин!
    То се подразбира, ама аз да си кажа. Бой до дупка, и все пак има вероятност глобата да падне. Поне ще ходят да се обясняват и ще им създадеш дискомфорт. Бих платил двойно на тая глоба за такъв кеф, ако има чалъм.
    ....За циганите не сте прави вече им взимат глобите даже и за без лична карта.Иначе няма детски,няма помощи от европа,няма за самотни майки.Борбата с тока е спечелена,сега само обикаляме с багерите на ВиК.
    Това е дълбоко невярно, много меко казано! Точно най - миризливите клошари ги заобикалят отдалеч в автобуса, пък мен са ме гонили на улицата. Сега малко съжалявам, че не им пораздрусах шкембетата, щеше да е голям сеир в свински тръс.
    Последно редактирано от Ivan Terziev; 20-01-18, 21:59.

    Коментар


    • #32
      От: АУАН Столична Община

      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
      ... А и специално в случая, нарушението касае приходите в общината, а не теб лично.
      Приходите отиват в "Градска мобилност", която работела "на загуба".
      ...

      Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
      Направи 18 преди малко повече от месец.
      ...
      и
      Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
      За 40лв не си заслужава разправията.
      ...
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #33
        От: АУАН Столична Община

        Май не разбирате...АУАН не е основание за налагане на наказание. Не може да отиде утре да си плати, защото няма какво. Трябва да изчака издаването на НП, което да му бъде връчено по законен ред. Едва тогава, ако е съгласен с констатациите вътре, може да отиде да го плати. Може и да не го плати и да чака давността или връчването на покана за изпълнение.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #34
          От: АУАН Столична Община

          Прибираме се с благоверната от гостуване във Варна една неделя , рано сабахлън, къде 5:30 , от централна автогара с някакъв от първите автобуси.
          Съответно павилион за билети отворен - йок, шОфера няма, добре , че аз имах от тия , с 10-те билета.
          Дупча два и си сядаме спокойно. Качват се три лели контроли и се почна една - не можело с два билета от един кочан да пътуват двама, къде е билет номер 10?
          Показвам билет номер 10. Ама не може , къде е билет номер 10 - абе ей го дей го, бре аланкоолу.
          Не, глоба!
          Питам каква и защо , имаме билети и двамата, перфорирани.
          Не се разбрахме, та се наложи да слезем със се багажа в дъжда, само и само да не се разправяме с малоумни бесни лели.
          Иначе не съм млад де.

          Та толкоз за центъра за мобилност , дето е частен.
          подаръци за мъже от FACOM
          промоция на читави инструменти

          и на хоби такива

          тел. О879 Ч8Ч 2З5

          Коментар


          • #35
            От: АУАН Столична Община

            Първоначално публикуван от VECTOR Преглед на мнение
            Да, прочетох.
            Прочетох това: ...
            Четвъртата цифра в ЕГН-то отзад напред 1 ... 3? ... Всъщност няма значение. Понеже съм "дис тарикат" комай ще изчакам да си платя "тарикатлъка".
            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

            Коментар


            • #36
              От: АУАН Столична Община

              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
              Бях един от най-редовните, докато не ми изшиха глоба, че били сменили билетите. Дупчен билет и айде глоба. Тогава не бях сума и време в София, и не съм разбрал.
              Събраха се кокошките, и ми се караха що не съм гледал телевизия. Боклуци!
              Оттогава станах цар на гратисуването. Сега дори като изчистя масата и обмислям да си правя самоделен перфоратор. Колко и да ги ругаеш все им е малко и все е късно. Как пък един път не видях да глобят циганин!
              Може да ревнеш сега, и че не ти плащат помощи като на циганин. Катализатор не ти трябва, че си ходиш с транспорта. В транспорта не плащаш, щото циганите... Явно всичко трябва да е, като природна даденост( от Господ) за теб, като въздуха и водата. По какво точно се различаваш от циганите, ти си знаеш.

              ПП: А за това, че трябва да чака НП за да плати, вече дадох линк, че конкретно в случая при плащане на 40 кинта в тридневен срок му отменят акта. Има си го в правилата, именно за случаите когато просто някой не е имал пари на място.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #37
                От: АУАН Столична Община

                Ти в кой свят живееш от Нова година няма давностен срок.Ако не те намерят да ти връчат НП.Се препраща в НАР.Ако лицето и под 18г подлежи само на обществена порицание.За 40лв не си струва разправията.Не слушай философите във форума,момчето и без това е искало да плати и да забрави.Ние българите винаги се опитваме да миниме по тънката лайсна и винаги се преебаваме.

                Коментар


                • #38
                  От: АУАН Столична Община

                  Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                  Дупча два и си сядаме спокойно. Качват се три лели контроли и се почна една - не можело с два билета от един кочан да пътуват двама, къде е билет номер 10?
                  Показвам билет номер 10. Ама не може , къде е билет номер 10 - абе ей го дей го, бре аланкоолу.
                  Не, глоба!
                  Питам каква и защо , имаме билети и двамата, перфорирани.
                  И ти после отвори в нета, прочете и разбра, че всъщност лелките са били прави, а вие сте искали на практика нещо, което не е според правилата, т.е. да ви направят компромис.
                  Сигурно биха го направили, при подходящ тон на комуникация, макар да е извън правилата.
                  Тия билети не случайно важат за един човек и само с последния талон.
                  Ама е по-лесно да се прави човек на щур... А аз се чудя, защо онзи ден някакъв арабела тука в Германия, ми вдига скандал, щото не му признавам снимката на месечна карта (дори не поименна) в телефона му, за редовен превозен документ.

                  ПП: И се чудехме някои хора, на темата на Владо Йончев преди време, дали трябвало да си плаща за снимки с превишена скорост в чужбина...
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #39
                    От: АУАН Столична Община

                    Да взема да ви образовам малко как стоят нещата с наредбите на СО, щото като гледам-има крещяща нужда:
                    Забележете колко ресурс (време и пари) е похабен от съответната община в случая...без ефект.
                    http://webcache.googleusercontent.co...&hl=bg&ct=clnk
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #40
                      От: АУАН Столична Община

                      Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                      Не е драма. ама да попитам щото това е твърде далече от мен. На сина са му писали въпросното нещо, защото е бил без билет. Няма драма. Обаче!
                      Ако не се плати тая тъпня какво се случва?
                      Случва се тъпа държава с мрънкалници, които искат правилата да важат за всички останали освен тях.

                      Коментар


                      • #41
                        От: АУАН Столична Община

                        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                        Може да ревнеш сега, и че не ти плащат помощи като на циганин. Катализатор не ти трябва, че си ходиш с транспорта. В транспорта не плащаш, щото циганите... Явно всичко трябва да е, като природна даденост( от Господ) за теб, като въздуха и водата. По какво точно се различаваш от циганите, ти си знаеш.
                        ...
                        Аааа!!! Тия да ги нямаме! На помощи съм. Прецених, че е време да сменям амплоато, и съм с много прилично обезщетение, в резултат на хубавата ми предишна заплата.
                        "Пленената държава" (пуснете в Гугъл тия 2 думички) прави всичко възможно, да ме натиска под водата. Отговарям по третия закон на Нютон. Въпрос на оцеляване. Помощите и гратисчето са въпрос на чест и хвалба! Иначе секирата идва все откъм моята каста, и ако не взема мерки - умирам. Крайно бедните и крайно богатите са извън закона. Докато бачкам ме принуждават да ги издържам тия 2 други касти на крайностите.
                        По какво точно се различаваш от циганите, ти си знаеш.
                        Не ми дават да съм циганин. А искам да стана...
                        Последно редактирано от Ivan Terziev; 20-01-18, 23:31.

                        Коментар


                        • #42
                          От: АУАН Столична Община

                          Цялата грешка според мен идва от твърде широкото разбиране на термина "правила". Това, че някой някъде е написал нещо, далеч не е в състояние само по себе си да го превърне в правило, което да е задължително за спазване. СО често си позволява да пише "правила" без никаква правна стойност. В доста от наредбите им ги има не просто като изключение, а се срещат в несъвместимо с идеята за ред и правова държава изобилие.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • #43
                            От: АУАН Столична Община

                            Само да ви светна... няма да ви бъде...по тоя начин, в държава с ред, за каквато(и какъвто) всички ревете. Може би и затова никога няма да стане такава държавата, а ревът за нея ще си продължава.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #44
                              От: АУАН Столична Община

                              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                              Само да ви светна... няма да ви бъде...по тоя начин, в държава с ред, за каквато(и какъвто) всички ревете. Може би и затова никога няма да стане такава държавата, а ревът за нея ще си продължава.
                              Примирили сме се. Няма проблем. Няма как от една страна да искат да съм по-католик от Папата. От друга страна да гледам как изнасят с милиардите. И да ми разправят да почвам от себе си с критиките. Всяко нещо има мярка. Нещата са отдавна отървани, и който иска ред - последва 2-та милиона емигранти.
                              https://www.dnevnik.bg/skorost/2018/...aradi_iztekla/
                              Ей го е, тумбаци със сланина в главите наказват колата ако си забравя подновяване на книжката. Голямо престъпление било, и после няма назад! Пленена държава.
                              Искам да стана циганин!

                              Коментар


                              • #45
                                От: АУАН Столична Община

                                Аз ли нещо съм тъп, що ли...

                                Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                                Синът ми не е платил глобата най-вероятно защото не е имал възможност в момента (учи и работи към днешна дата). Иска още утре да отиде и да си плати, но аз лично не съм съгласен в случая. Не и преди да ми е изяснен казусът.
                                ... а казусът е:

                                Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                                По някаква причина в случая нямаме перфориран билет.
                                ... или нещо грешно разбирам?

                                Т.е. дори и ти признаваш че синът ти е нямал перфориран билет, но казусът все още не ти е ясен?
                                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X