Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почистване на стъпков мотор-възможно ли е така ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Почистване на стъпков мотор-възможно ли е така ?

    Днес полу-свалих стъпковия мотор за почистване.В случая мисля , че е електромагнитен клапан.Отвих двата болта ,но има два маркуча които трябва да сваля.Но скобите са обърнати към купето и няма много място,а и като гледам главите на болтовете това е първото сваляне или са сменяни с нови.Страх ме е да не прекърша маркуча ,че ми се вижда доста спечен и да си отворя доста допълнителна работа.Въпроса ми е може ли да го почистя на място без да го свалям.Да го напръскам със спрей за карбуратори и да го оставя да преседи един ден,ако трябва нещо да се изпарява.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20180120_004.jpg
Прегледи:2
Размер:127.9 КБ
ID:6141880
    Примерно с това.http://www.denicom.bg/tehnicheski-sp...tori-1171.html

    Прикачени файлове
    Последно редактирано от gecata1059; 20-01-18, 11:28.
    CR-V 2.0i RVSi 147PS

  • #2
    От: Почистване на стъпков мотор-възможно ли е така ?

    Според мен , по-добре ще е да го свалиш и после да го чистиш.
    Освен цедките отпред, които се вижда че са затлачени, го пръскат и промиват здраво с WD вътре - а тази гняс трябва да излезе от някъде. Така че прецени, но ако го сваляш, го бележи как е било преди това, че съм чувал че и то има някаква регулировъчна функция и мърда леко наляво и надясно.
    / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

    Коментар


    • #3
      От: Почистване на стъпков мотор-възможно ли е така ?

      А щом са спечени маркучите плачат за смяна.
      Toyota Land Cruiser LJ70;Mazda Tribute;0878 84 20 84

      Коментар


      • #4
        От: Почистване на стъпков мотор-възможно ли е така ?

        Вече го почистих.Промих и отворите на дросела където ляга клапана.Напръсках и дроселовата клапа отвътре ,откъм отвора на резонаторната камера.Оставил съм да се изпари каквото има от спрея.Въпреки че на спрея пише да се пръска в карбуратора при работещ двигател, така че не би трябвало да има проблем ,ако е останало нещо от течността.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20180120_006.jpg
Прегледи:1
Размер:135.7 КБ
ID:5779238Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20180120_011.jpg
Прегледи:2
Размер:137.8 КБ
ID:5779239
        CR-V 2.0i RVSi 147PS

        Коментар


        • #5
          От: Почистване на стъпков мотор-възможно ли е така ?

          Първоначално публикуван от Бачо Ачо Преглед на мнение
          А щом са спечени маркучите плачат за смяна.
          Виждат ми се спечени на външен вид.Все пак са на доста топло място.
          CR-V 2.0i RVSi 147PS

          Коментар


          • #6
            От: Почистване на стъпков мотор-възможно ли е така ?

            Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
            Според мен , по-добре ще е да го свалиш и после да го чистиш.
            Освен цедките отпред, които се вижда че са затлачени, го пръскат и промиват здраво с WD вътре - а тази гняс трябва да излезе от някъде. Така че прецени, но ако го сваляш, го бележи как е било преди това, че съм чувал че и то има някаква регулировъчна функция и мърда леко наляво и надясно.
            На двигателя 147 коня няма много място да бръкна и да държа здраво маркуча за да го сваля.Затова реших да го почистя на място.Ако има гняс ще се засмуче заедно с въздуха.И без това там отиват и маслените пари.А на спрея пише да се пръска при работещ двигател директно в карбуратора, така че да се надявам да няма проблем.
            CR-V 2.0i RVSi 147PS

            Коментар


            • #7
              От: Почистване на стъпков мотор-възможно ли е така ?

              Днес сглобих стъпковия мотор и запалих колата.Оборотите се вдигнаха до 1500-1600 и започнаха да падат плавно.Оставих я да загрее и тръгнах да я тествам.Но при отнемане на газта оборотите падат до нула и колата е готова да загасне.Направих едно кръгче, върви и ускорява нормално но при отпускане на газта оборотите до нула и започна да гасне.Оставих я да работи на място и оборотите се закрепиха на 500-600 но при подаване на газ, пак до нула и повишаване с забавяне.Понеже бях откачил акумулатора докато го чистих-близо 24 часа четох за обучение на компа.Запалих колата и я оставих на тихи обороти на бензин 10 мин. без включени консуматори.После още толкова на газ.Имаше подобрение- спря да гасне но оборотите пак падат до нула.Откачих акумулатора за 20 мин. и пак на ново с обучението.Без промяна.Оборотите падат до нула и се вдигат много бавно,но поне не гасне.Поръчал съм си нови свещи и филтър, ако няма промяна след смяна ще пробвам с почистване на дросела.Чека не свети , а оборотите на място са равномерни.Слагах даже чаша с кафе на двигателя, почти никакво тресене.
              CR-V 2.0i RVSi 147PS

              Коментар


              • #8
                От: Почистване на стъпков мотор-възможно ли е така ?

                Почисти си дроселовата клапа. А клапаните дали са регулирани?
                Honda CR-V 2.2 i-CTDi, 2007 г. (N22A2)
                TOYOTA RAV 4, 2.0 газ-бензин, 1999 г.

                Коментар


                • #9
                  От: Почистване на стъпков мотор-възможно ли е така ?

                  Смених свещите и въздушния филтър.Няма промяна, продължава да кълве почти до нула , но поне не гасне.Ще покарам засега така,като се стопли малко времето ще почиствам дроселовата клапа.Клапаните ги проверих преди месец.
                  CR-V 2.0i RVSi 147PS

                  Коментар


                  • #10
                    От: Почистване на стъпков мотор-възможно ли е така ?

                    От темите които съм чел, за този клапан, съм запомнил, че зад мрежичката която си чистил, има нещо като буталце, на което има някакъв О пръстен. Не се препоръчва да се бърка вътре и рови, защото може този О пръстен да се разруши и да замине клапана, а от там да се появи проблема с нестабилните обороти и гасненето. Твърде възможно е да си почистил мрежичката, но да си набил боклука именно там, при това буталце, или въпросния О пръстен да е издал багажа от старост. В другия отвор, също има нещо като гумен оребрен маншон, който като се нацепи от времето, също можел да дава ядове.
                    Процедурата е само пръскане и издухване с въздух, като е препоръчително смяната на гумения уплътнител, във форма на "8", за да не засмуква евентуално въздух от там и да бъзика нещата.
                    В повечето теми на колеги, след почистване нещата не се оправят напълно, а ги решават като си купуват "нов" / втора употреба клапан/ - което ме кара да мисля, че проблема идва точно от този О пръстен на буталцето, но нямам идея дали въобще може да се разглобява, ремонтира и сменява.
                    / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                    Коментар


                    • #11
                      От: Почистване на стъпков мотор-възможно ли е така ?

                      Предната неделя почистих и дросела.Откраднах идея от колега от форума.Свалих въздуховода към дросела и вдигнах колата на крик от другата страна.Така се получи наклон и при пръскане с спрея, повечето мръсотия изтича сама.При първоначално запалване положението с оборотите беше зле.Последва откачане на акуто и работа на място.Нямаше много ефект.Последва няколко дни каране на къси разстояния и се оправи. В неделя я тествах на по-дълъг път.Няма проблем.Има само едно падане на оборотите почти до нула и бързо възстановяване при отнемане на газта при ниска скорост и едновременно натискане на съединителя и спирачката.Предполагам е от вакуума.
                      CR-V 2.0i RVSi 147PS

                      Коментар


                      • #12
                        От: Почистване на стъпков мотор-възможно ли е така ?

                        Първоначално публикуван от gecata1059 Преглед на мнение
                        Предната неделя почистих и дросела.Откраднах идея от колега от форума.Свалих въздуховода към дросела и вдигнах колата на крик от другата страна.Така се получи наклон и при пръскане с спрея, повечето мръсотия изтича сама.При първоначално запалване положението с оборотите беше зле.Последва откачане на акуто и работа на място.Нямаше много ефект.Последва няколко дни каране на къси разстояния и се оправи. В неделя я тествах на по-дълъг път.Няма проблем.Има само едно падане на оборотите почти до нула и бързо възстановяване при отнемане на газта при ниска скорост и едновременно натискане на съединителя и спирачката.Предполагам е от вакуума.
                        -Влезте в някой сервиз където с диагностична апаратура да се провери и предизвика базова настройка. Ако няма други проблеми оборотите ще се оправят. С каране също може да се "обучи".

                        Коментар


                        • #13
                          От: Почистване на стъпков мотор-възможно ли е така ?

                          Едва ли ще намеря около мен сервиз със специализиран компютър които да се свърже с буксата с трите пина.Ще разчитам на рестарт чрез откачане на акуто и обучение в движение.
                          CR-V 2.0i RVSi 147PS

                          Коментар


                          • #14
                            От: Почистване на стъпков мотор-възможно ли е така ?

                            Ръчно е обучението


                            После длительного отключения аккумулятора дроссельную заслонку необходимо обучить.
                            Полный алгоритм:
                            1. Прогреваем АВТО до рабочей температуры
                            2. Снимаем клемму "-" на 1-2 минуты
                            3. Одеваем клемму
                            4. Включаем зажигание на 1 сек - выключаем зажигание
                            5. Ждем минуту, заводим машину, ничего не трогаем.
                            6. Через минуту отключаем климат.
                            7. Даем машине поработать 10 минут, в это время находиться лучше вне авто, что бы ничего случайно не нажать.
                            8. Глушим двигатель на 10 сек.
                            9. Включаем зажигание на 10 сек.
                            10. Выключаем зажигание, ждем минуту, заводим двигатель.
                            Персонален поздрав за всички в народното събрание /Господ да ви убие,Аллах да ви вземе,Чумата да ви тръшне,Синовете ви зетьове да ви доведат.АМИН/

                            Коментар


                            • #15
                              От: Почистване на стъпков мотор-възможно ли е така ?

                              Първоначално публикуван от gecata1059 Преглед на мнение
                              .Има само едно падане на оборотите почти до нула и бързо възстановяване при отнемане на газта при ниска скорост и едновременно натискане на съединителя и спирачката.Предполагам е от вакуума.
                              Не е зле да пробвате при работа на място на празен ход да натиснете последователно няколко пъти спирачния педал и да се следи оборотния режим. Може да има начално разхерметизиране на вакуумната мембрана или вакуумните пътища. Може и вентилацията на резорвоара да създава проблеми-трябват проверки.
                              (ако има близо специализиран диагностичен център,ще е полезно да се диагностицира ,че така е "стрелба на посоки")
                              Ако оборотите падат при натискане на съединителя-работата се "вкисва".

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X