Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Технически преглед и газоанализатор, въпрос към запознати.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Технически преглед и газоанализатор, въпрос към запознати.

    Предстои ми минаване на преглед на колите. От 3-те, само едната е със заводският си катализатор, на другите 2 са демонтирани. И 3-те автомобила са с газови инжекциони. Понеже съм слушал всякакви легенди, но не съм наясно с реалното положение на нещата, моля за съвет. Чувал съм, че коли на газ нямали такива вредни емисии като тези, работещи на бензин. Значи ли това, че кола на газ без катализатор може да покрие изискванията? Почнали са сериозно да затягат нещата за вредните емисии, та затова питам. На едната кола си пазя катализатора, който е изправен и мога да го върна, ама на другата отдавна го няма.

  • #2
    От: Технически преглед и газоанализатор, въпрос към запознати.

    На мен като ми мериха газовете ме накараха да превключа на бензин.
    Toyota Land Cruiser LJ70;Mazda Tribute;0878 84 20 84

    Коментар


    • #3
      От: Технически преглед и газоанализатор, въпрос към запознати.

      Ако газовата е в регистъра на компютъра при ГТП и имаш документи ,паспорт за нея,минаваш на газ след като ти е основно гориво.Това сега много ги дразни,та чак прокуратурата щяла да се занимава с газовите на населението.......Нема думи.Проблем са им многото коли в градовете та се чудят как да ги забранят.Има човек ,има проблем.Няма човек,няма проблем.Те така и с колите.
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • #4
        От: Технически преглед и газоанализатор, въпрос към запознати.

        Това значи ли, че ако ми мерят колата на газ, дори без катализатор има шанс да вляза в нормите?

        Коментар


        • #5
          От: Технически преглед и газоанализатор, въпрос към запознати.

          Първоначално публикуван от michev68 Преглед на мнение
          Това значи ли, че ако ми мерят колата на газ, дори без катализатор има шанс да вляза в нормите?
          Шанс винаги има !
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #6
            От: Технически преглед и газоанализатор, въпрос към запознати.

            Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
            Ако газовата е в регистъра на компютъра при ГТП и имаш документи ,паспорт за нея,минаваш на газ след като ти е основно гориво.Това сега много ги дразни,та чак прокуратурата щяла да се занимава с газовите на населението.......Нема думи.Проблем са им многото коли в градовете та се чудят как да ги забранят.Има човек ,има проблем.Няма човек,няма проблем.Те така и с колите.


            Дразни ги това че вероятно 3/4 от колите с газови никога не са виждали нормалне преглед на газовите. Дали ги дразни щото не са прибрали едни кинти или твърде са се загрижили за народонаселението е друг въпрос.

            Мен ме дразни, без да имам финансова изгода от това. Като знам какви простотии се вършат в официални лъскави сервизи за елементарни неща, хич не искам да си помислям едни поне 10-ина процента от газовите как са монтирани и настроени. И това е оптимистичен процент.

            Или викаш да отменят техническите прегледи въобще?
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Технически преглед и газоанализатор, въпрос към запознати.

              В случая мисля, че искат да затегнат регистрацията на газовите уредби, и после да изрежат сички с "едни пари" годишно.
              ... а за другото им е през оная работа.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Технически преглед и газоанализатор, въпрос към запознати.

                Теоретично на ГТП трябва да се контролират и двете горивни уредби. На практика в протокола има едно място за записване на показания.

                Дали на газ или на бензин ще изкараш по-добър резултат зависи от много фактори ама преди всичко от това колко си е оставил ръцете газаджията с настройките.

                Със спечени от не-работа бензинови инжектори също не трябва да се очакват чудеса.

                Ама спокойно, целият този напън е бутафорен.

                Коментар


                • #9
                  От: Технически преглед и газоанализатор, въпрос към запознати.

                  По принцип автомобила трябва да си е в ред с всичко което се изисква от ГТП.Друг е въпроса ,че откакто се помня 2 или 3 пъти моя кола е ходила в сервиз от нямане на време,задължително след това нещо доправям или достягам.Та със сервизите с големи резерви ,независимо дали са газови или обикновени.Газовата я проверявам за течове поне на 2 месеца,нещо даде.ли фира там не се ремонтира,сменявам с ново директно.
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Технически преглед и газоанализатор, въпрос към запознати.

                    Някой минавал ли е ГТП след нова година ? Аз последно минавах в началото на ноември и ме мериха на метан като въобще не са искали да я прехвърлям на бензин !Уредбата е вписана в талона за ГТП на колата, но не и в големия талон за регистрация! Това в случаен пункт без връзки !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Технически преглед и газоанализатор, въпрос към запознати.

                      Тук нямаме годишен технически преглед. Тоест, и никакъв друг няма. Само през две години ни мерят газовете. Ама ги мерят като хората. И е мъъъъка. За тия ГТП и “мекото” положение с газовете много ви завиждам! Ако можеше и тук да е като в България, каруцата ми да съм я напомпал поне до 450-500 коня. Ама не става, всичко над заводските 300 и малко, и ще ме вдигнат на трупчета. Кофти!
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • #12
                        От: Технически преглед и газоанализатор, въпрос към запознати.

                        Положението с газовите е един малък номенклатурен ад .
                        Толкова промени толкова хора че никой не знае какво става. Прокуратурата добре се интересува, но първо да изяснят юридически как стоят нещата.
                        Имам газова вписана в талона - води се бензин/газ. На прегледа ми искаха паспорт и документ за узаконяване или нещо подобно и допълнително пари.
                        Ами нямам , нямам паспорт на газовата, нямам паспорт и на бензиновата уредба, нямам паспорт и на гумите , калниците , стъклата, спирачки,

                        На старата кола имах паспорт на газовата, бяха две системи- първо минаваш преглед на газовата слагат печат в паспорта, след това на колата.
                        Сега вече незнам как е Уж на ГТП преглеждат колата, и всичко си пишат в талона от прегледа, от къде да намеря сега паспорт и къде да ходя да ми го подпеччатват .
                        Пълен хаус е

                        Коментар


                        • #13
                          От: Технически преглед и газоанализатор, въпрос към запознати.

                          Понеже стана въпрос по-горе, точно след нова година са се променили нещата за газовете. Аз случайно и разбрах, понеже минавам преглед от години на точно определено място, а имам 4 коли за минаване, събрани в много къс период, звъннах на пункта да се чуем има ли някакви нови изисквания, че нали все нещо се променя. Тогава ми казаха за засиления контрол. На момчето на прегледите му се реве - връщам, казва кола след кола, а на него му се плаща на парче - няма минал преглед, няма пари!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Технически преглед и газоанализатор, въпрос към запознати.

                            Първоначално публикуван от michev68 Преглед на мнение
                            Понеже стана въпрос по-горе, точно след нова година са се променили нещата за газовете. Аз случайно и разбрах, понеже минавам преглед от години на точно определено място, а имам 4 коли за минаване, събрани в много къс период, звъннах на пункта да се чуем има ли някакви нови изисквания, че нали все нещо се променя. Тогава ми казаха за засиления контрол. На момчето на прегледите му се реве - връщам, казва кола след кола, а на него му се плаща на парче - няма минал преглед, няма пари!
                            Смени пункта. На моята 124-ка, преди май две години, техника на пункта ми философстваше, че ми била бедна сместа на газ, че много ниски ми били показателите на изгорелите газове. С газов инжекцион съм, без катализатор - просто беше оригиналния и се разпадна, та затова го махнах.
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар


                            • #15
                              От: Технически преглед и газоанализатор, въпрос към запознати.

                              Паспорта на газовата ми го искаха само при първия преглед след монтажа и я вписаха в голямото картонче от прегледа , че автомобила има монтирана уредба на сгъстен природен газ номер ххххх ! После не са ми го искали и съответно паспорта на газовата не е заверяван ! Попаднах на този пункт , защото ми беше най-близо до работата , но си ходя само там от 3 години ! И ми се обаждат 2-3 седмици преди изтичането на прегледа да ме подсещат !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X