Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ford Maverick/Terrano 2/ 2.4 шум в мотора

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ford Maverick/Terrano 2/ 2.4 шум в мотора

    Здравейте!След дълго време мерак и желание за покупка на джип,октомври месец закупих въпросната джипка.След като я прибрах в дома на другия ден след покупката чух странен чукащ звук от двигателя който ту се появяваше ту изчезваше.Закарах я на майстор за обслужване и той каза че според него е хидравличен повдигач,сменихме маслото с Нисан 10/40 и оттогава до сега около 2000 километра никакъв проблем,до тази вечер,когато отново чух същият звук.Палих и гасих колата няколко пъти но не изчезна,при форсиране до 4000 оборота изчезна.Според вас каква може да е причината?Бутален болт възможен ли е?Колата има газова която аз монтирах,преди това си е карана само на бензин от предишния собственик.

  • #2
    От: Ford Maverick/Terrano 2/ 2.4 шум в мотора

    Забравих да кажа,че мотора е 2.4,124 коня,1996 година.
    Последно редактирано от rreessoo; 18-01-18, 19:25.

    Коментар


    • #3
      От: Ford Maverick/Terrano 2/ 2.4 шум в мотора

      Кога го чуваш-студен,топъл ДВГ.Чукането обикновено утихва при загряване.Можеш да сипеш добавка на Лики или Бардал или каквото ти хареса.Аз използвам на Лики Моли и съм доволен.
      Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A

      Коментар


      • #4
        От: Ford Maverick/Terrano 2/ 2.4 шум в мотора

        Няма значение дали е студен или топъл мотора.Както се появява така изведнъж така и изчезва.Добавка за какво точно?

        Коментар


        • #5
          От: Ford Maverick/Terrano 2/ 2.4 шум в мотора

          Ако е хидравличен повдигач,добавка за х.повдигачи.При мен трака на студено, щом загрее изчезва.Пробвай да смениш маслото.Това полу синтетика ли е.Аз минах на Енеос 10-40 пълна синт.и тракането доста намаля.Не съм сигурен обаче ,че при теб е повдигач.Прочети из форума-доста писано има по въпроса.Поздрави!
          Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A

          Коментар


          • #6
            От: Ford Maverick/Terrano 2/ 2.4 шум в мотора

            Интересна работа,днес 30 километра никакъв шум.Ще взема да му сменя маслото след 1000 километра превантивно за промивка един вид.Добавката която да взема трябва да е за хидравлични повдигачи на Лики Моли,така ли?

            Коментар


            • #7
              От: Ford Maverick/Terrano 2/ 2.4 шум в мотора

              Пробвай с малко по-дебело масло ! 5W 50 или 10W 50 ! Добавка можеш да добавиш по всяко време !

              Коментар


              • #8
                От: Ford Maverick/Terrano 2/ 2.4 шум в мотора

                Здравейте, преди време на тераното купих масло със по големи миещи качества и при мен започна да се обажда от време на време хидравличен повдигащ . При смяната с ново маслото с 10в40 нещата се оправиха. Нямах харчене на масло от двигателя и пушене от ауспуха само леко сълзене от гарнитурата на клапаните. Може ситуацията да е подобна .

                Коментар


                • #9
                  От: Ford Maverick/Terrano 2/ 2.4 шум в мотора

                  Първоначално публикуван от a_andreew Преглед на мнение
                  Здравейте, преди време на тераното купих масло със по големи миещи качества и при мен започна да се обажда от време на време хидравличен повдигащ . При смяната с ново маслото с 10в40 нещата се оправиха. Нямах харчене на масло от двигателя и пушене от ауспуха само леко сълзене от гарнитурата на клапаните. Може ситуацията да е подобна .
                  Колега, драсни два реда в тази тема за това какво си направил, с какво масло, и какво се е получило.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ford Maverick/Terrano 2/ 2.4 шум в мотора

                    След 6000 километеа положението си е същото. Понякога звука го няма със седмици, после се появява за по 5 до 10 километра, без значение дали е топъл или студен двигателя и изчезва. Явно че е от повдигачите проблема, ако беше по сериозно за тези километеи щеше да се влоши си мисля. Двуомя се дали има смисъл да я карам на сервиз да отворят и почистят повдигачите на клапаните, има ли опасност от това чукане да се прецака нещо по сериозно като вала например?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ford Maverick/Terrano 2/ 2.4 шум в мотора

                      Ако наистина чукането е от клапаните,нищо сериозно няма да се случи,след дълги години може да се удълбаят леглата на клапаните,но в краткосрочен план нищо лошо няма да се случи.Ако беше бутален болт до сега да е изтракал,но там и шума е много различен.Можеш да го провериш под товар примерно на 3та в баир подаваш пълна газ и ако се разчука сериозно,можеш да си сигурен.Ако искаш да разбереш на кой цилиндър е точно прекъсваш работата на свещите една по една,там където утихне при липса на искра,там ще е и проблемния цилиндър.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X