Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разяснения за състезателен сезон 2018

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Разяснения за състезателен сезон 2018

    По едно време си мислих, че пишете тези неща "на майтап"... Все повече започвам да се "пуля" като чета едни и същи малоумни коментари.... 150 лв. ли ви решават дали ще участвате в състезание или не? Който иска да кара не 150 лв., а 1500 лв. няма да му стигнат за 2 кръга.... Едно време Жоро ми каза: "Ендурото не е за социално слаби". За тая работа се иска мерак... Та или плащайте тия застраховки и карайте или продължавайте със сланинаробаирджийските разходки в другите подраздели.
    Такива с DR да не ми се пречкат по трасето!
    Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

    Коментар


    • #92
      От: Разяснения за състезателен сезон 2018

      Предполагам никой не е социално слаб. А въпросите са принципни и въобще не опират до пари. Живеем в 21 век и всеки има право на мнение. Така както организаторите искат да се облекчат за сметка на участниците, така ние казваме, че не сме съгласни. Едни защото не ги кефи да дават пари залудо, други защото имат стари спомени от такова нещо.........
      Та в тоя ред на мисли, не може ли хората от върха с тези пари които се искат за лиценз, застраховка и т.н. да не ги дават на БФМ, ОЗК... ами по друг начин да стане всичко.
      Тогава си мисля, че никой няма да има нищо против, а и ако има някакви приходи няма да ходят при трети. Или просто това е начина да не се занимавате?
      EXC TPI 2019

      Коментар


      • #93
        От: Разяснения за състезателен сезон 2018

        Уууу, Минков... Ууууу ....
        Аз пък мислех, че ще се премахне Х-кроса, та и тие сиромасЕ с Балканите и ИЖоците да покажат що могат.
        То не моЕ само таз, тънка чорбаджийска пасмина де сте се събрале да командорите - вижда ви се края...

        Аз все още не разбирам какъв е проблема (с бфм-мфм, такси, бирници и организатори - изедници) ... ?
        Ама запретвайте ръкави опозицията, организирайте състезание (я), та да рахатяса тоз измъчен народ

        Коментар


        • #94
          От: Разяснения за състезателен сезон 2018

          Хобито ни се превръща във бизнес.В бизнеса има прекалено много зависимости, а аз не обичам зависимостите.
          Аз не обичам бизнеса,и няма да участвам.Успех !Ще гледам по телевизията !

          Коментар


          • #95
            От: Разяснения за състезателен сезон 2018

            Измина първото състезание по новия регламент.
            Странни неща. На стълбичката само лицензирани, къде го пишеше това. Аз няма да се кача и така и така , но прави впечатление . На мен изключително лошо впечатление. Добре лицензираните участват в общото класиране , а останалите само за състезанието, нали така беше или за не съм разбрал. Не можахте ли поне да ги качите на стълбичката(нелицензираните). Дайте им по една купа (ако са заслужили ) защото на следващото състезание те няма дойдат така . Таксата участие е същата а правилата? Ааа аз не съм прочел . Не може да не уважавате повече от половината състезатели.

            Коментар


            • #96
              От: Разяснения за състезателен сезон 2018

              Е това нещо аз го написах някъде по напред, че ще се случи. Специално за това състезание което измина, ако не се лъжа според програмата за 30 минути трябваше да се направи брифинг и техническа проверка на машините. Е сега вие ми кажете по колко време се пада на всяко едно МПС. Не ми се пуска цитат от другата тема, но беше нещо от сорта.
              Ако гарда е оранжев е мой, търся си и манивелата, блокира ми двигателя и добре, че така стана иначе щях да финиширам само с кормило.
              Затова всичко което се случва е............................ Пък после някои подскачат като им кажеш истината и ти обясняват как се работело вече по ФИМ.
              EXC TPI 2019

              Коментар


              • #97
                От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                Отпадания поради технически причини има и във Формула 1, друг е въпроса защо техническият преглед е бил проформа за отбиване на номера, и да прав си за това стига мотива да ти е искрен.
                Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                Коментар


                • #98
                  От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                  Първоначално публикуван от valeri_at Преглед на мнение
                  Измина първото състезание по новия регламент.
                  Странни неща. На стълбичката само лицензирани, къде го пишеше това. Аз няма да се кача и така и така , но прави впечатление . На мен изключително лошо впечатление. Добре лицензираните участват в общото класиране , а останалите само за състезанието, нали така беше или за не съм разбрал. Не можахте ли поне да ги качите на стълбичката(нелицензираните). Дайте им по една купа (ако са заслужили ) защото на следващото състезание те няма дойдат така . Таксата участие е същата а правилата? Ааа аз не съм прочел . Не може да не уважавате повече от половината състезатели.
                  За мен също това е несправедливо спрямо НЕлицензираните състезатели. До вчера всички си бяхме равни , а сега се делим. Те също плащат такси и полагат усилия. Ако не може да се направи общо класиране за всяко състезание и отделно за шампионата, поне им махнете онези 10 лв. от таксата които са за сдружението.
                  Диян Димитров

                  Коментар


                  • #99
                    От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                    В крайна сметка излиза ,че който няма лиценз не е състезател и ходи да покара за кеф ,да се види с приятели и да хапне по някое кебапче .За едни правилно ,за други не - въпрос на гледна точка .Този проблем ще отпадне догодина ,защото тогава всички ще сa лицензирани ,но пък ще се появят други ,като привличане на нови състезатели ,масовост и популяризиране на спорта .
                    Последно редактирано от GeToVvV; 03-04-18, 20:14.

                    Коментар


                    • От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                      Стига сте ревали,плащате си лицензи и застраховки и тогава класиране !!!
                      Ааааа то така не може.
                      На кого платихте че да искате ???
                      Аз например си карах по тарсето,кефих се, не съм плащал и съм на първо място от нелицензираните!!!

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:29597484_1223867687749314_5953862521913750437_n.jpg
Прегледи:1
Размер:41.6 КБ
ID:5785146
                      Последно редактирано от Петьо Джартов; 03-04-18, 20:45.

                      Коментар


                      • От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                        Аз до колкото разбрах нелицензираните не получават класиране в генералното класиране на БГ X Ендуро,а по състезанията си получават(получаваме).Сдружението друго ли е решило сега?

                        Коментар


                        • От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                          Стълбичка за BG X е за състезатели с лиценз.
                          Всеки организатор по желание и възможности може да обяви "оверал", купа "Търново" или кой както иска да си го кръсти и да качи на стълбичката всички вкупом. Но това е лично решение на организатора.
                          НО всички имат класиране и можете да видите къде сте спрямо другите.


                          Ето - Джартата дава прекрасен пример как трябва да се процедира - без лиценз, без регистрация, без такса участие, без навигация - газ по трасето и квото стане. Тапи - мапи пречене на състезатели - не трябва да ви интересуват тия неща.
                          Ако може и на старта се изсерете, че да има какво да сложим в купите


                          И сега нещо сериозно и много важно. В събота сутрин вече няма да има никакви записвания!!!
                          За всяко състезание, ако не може да дойдете в петък вечерта ще трябва да си изпратите по еконт или приятел следните неща:
                          1 Надписан GPS с клас и стартов номер
                          2 Попълнена декларация за участие
                          3 Такса участие


                          Порочната практика да се вади стартов списък и да се качват тракове 15 мин. преди старта приключи.
                          EnduroX Alba-Damascena 2019

                          Коментар


                          • От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                            Значи подаваш заявки, предаваш гпс-и, плащаш такси и всичко, караш/буташ/тикаш и накрая нямаш (при класиране в тройката на класа) купа/медал/награда и съответно стълбичка защото нямаш лиценз?! Нали не бяха задължителни за тази година. Не лицензираните са пълнеж просто?! Защо изобщо се допускат?!
                            [SIGPIC][/SIGPIC]

                            Коментар


                            • От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                              Я Аз да попитам кой точно ви избра ВАС СДРУЖИТЕЛИ,че да ги решавате тези неща?
                              На Копринка миналата година бяхме над 200 сдружители(нарочно го пиша с малка буква).Никой не спомена за готвените промени.Никъде не беше анонсирано! Нито тук във Форума,нито във Фейса.Как тъй аджеба( североизточен диалект) се събрахте и решихте да променяте нещо създадено от Жоро.До момента от него една дума не съм чул.Та ако искахте да си правите нещо лицензирано да си бяхте създали BG Y Enduro па си го развивайте.Що ебавате нещо развито?

                              Коментар


                              • От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                                Не се тревожете за стълбичката, там скоро НЕлицензиран състезател няма да има шанс да се качи!
                                Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X