Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Suzuki Vitara няколко въпроса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Suzuki Vitara няколко въпроса

    Здравейте колеги,имам проблем с мотора на Сузуки Витара 1.6 8к карбуратор.Появи се лек шум в мотора като потропване.Появява се при подаване на газ около 3000оборота за момент и изчезва.Два три пъти подадох газ да чуя и от тогава не е и пален.Работи си перфектно в ниските обороти.Не е оставал без масло дори е с такова на няма и 1000км.Някой с подобен проблем?Знам ,че без да се отвори няма как да се познае ,но все пак ще съм благодарен за съвети.И ако случайно се окаже колянов вал или лагери има ли смисъл да се прави.Имам и друг въпрос блока на 8клапановия мотор еднакъв ли е с този на винтилирания.Благодаря!

  • #2
    От: Suzuki Vitara няколко въпроса

    Бутални болтове, за 8в и 16в блоковете са различни, поне на книжка
    Карай така, първата ми имаше тоя шум, 1,6 8клапана с новото моно, пълнеше си километража

    Коментар


    • #3
      От: Suzuki Vitara няколко въпроса

      Първото което си помислих беше някой бутален болт.След като се поразрових и консултирах с някой “майстори” те категорично казаха колянов вал лагери и от там биели...Също казаха , нямало смисъл да се прави да си търся друг блок ��Дали наистина ще е проблем да се кара така?Да не вземе да стане по голяма беля.
      Последно редактирано от viktortrans; 18-01-18, 13:03.

      Коментар


      • #4
        От: Suzuki Vitara няколко въпроса

        Биелен лагер и евентуално основен.Докато караш внимателно мисли поне за подмяната им без шлайф на к. в.
        Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

        Коментар


        • #5
          От: Suzuki Vitara няколко въпроса

          Добре, ако е лагер нямаше ли да се чува постоянно...И нямаше ли да се чува долу ниско към картера...При мен се чува по високо точно под главата в началото на блока.

          Коментар


          • #6
            От: Suzuki Vitara няколко въпроса

            Ако не те притеснява много-карай така докато се разтрака по-сериозно, или направо да спре.
            Друг двигател е 400-500 лева.

            Ако те притеснява-разглобяване. Аборт по телефона не става...
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #7
              От: Suzuki Vitara няколко въпроса

              Да ясно ми е ,че трябва да се отвор ,за да сме сигурни,но идеята ми беше такава дали мога да я придвижа на ход до сервиза , че ми е на 100тина км.

              Коментар


              • #8
                От: Suzuki Vitara няколко въпроса

                Първоначално публикуван от viktortrans Преглед на мнение
                Първото което си помислих беше някой бутален болт.След като се поразрових и консултирах с някой “майстори” те категорично казаха колянов вал лагери и от там биели...Също казаха , нямало смисъл да се прави да си търся друг блок ��Дали наистина ще е проблем да се кара така?Да не вземе да стане по голяма беля.
                Като отидеш на неврохирург не ти казва, че ще те лекува с хомеопатия, така и с майсторите. Слушал съм за какви ли не идиотщини, само и само да ти вземата парите, чуеш ли някой който казва за щяло и не щяло, че ще ремонтират двигателят, бягай, ама силно бягай и не се връщай.
                И това не го реминтирай, купи си друг, ами кво бре "майстори" да си купя друг таралеж в гащите ли, че то вътре може да е тотална чорба.
                Аз си правя сам колата, като имам възможност, ако нямам ходя за нещо дребно при препоръчан, виждам как работи и ако НЕ ми върне старите части дето ги е сменил, дигам скандал и ако не ги намерят-не плащам. Дори да ги намерят, си плащам и...
                Повече не ходя.

                Коментар


                • #9
                  От: Suzuki Vitara няколко въпроса

                  Биелен лагер притраква когато форсираш двигателя и в един момент когато достигне максималните обороти и му олекне тогава се чува притракване.Или пък когато ускоряваш 1ва , 2ра , 3та , 4та и когато достигне някакви над 3500 , 4000 оборота ускори спрямо подадената газ по равното започва да се чува притракването. Е все пак не съм там да чуя де и нещата тук изглеждат , като фърляне на боб.
                  П.п. Тия 100 тина км. до сервиз мисля можеш спокойно да си ги минеш , ако разбира се караш така , че не даваш на мотора да започва да трака.
                  Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X