Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Интересен проблем с допълнителните габарити за мъгла

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Интересен проблем с допълнителните габарити за мъгла

    Здравейте, ще се радвам, ако някой може да помогне. Колата е Sportage '99г. Допълнителните габарити не работят. Меря с мултицета отзад на фасунгите, когато няма крушки и на двете дава 12 и нещо, сложа ли една от крушките изчезва напрежението. И двете крушки работят, когато ги закача директно на акумулатора. Някакви идеи?

  • #2
    От: Интересен проблем с допълнителните габарити за мъгла

    Евентуално да се губи масата? Сложи крушката на фасунгата и пусни едо допълнително кабелче за маса да видиш дали ще светне.
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

    Коментар


    • #3
      От: Интересен проблем с допълнителните габарити за мъгла

      Направих го и светнаха. Подадох им маса с допълнителен кабел от стойката на резервната гума. Махнах кабела и си работят и без него. Сега работят, както трябва. Нещо да е бил залепил бутона. Те реле нямат или греша?

      Коментар


      • #4
        От: Интересен проблем с допълнителните габарити за мъгла

        Загубила се е била масата.Проблема си го решил.Да си не помислиш , че Филип , щом е дърводелец няма техническа грамотност.Профилактично срежи кабела от снопа , дето си направил връзката за маса.
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #5
          От: Интересен проблем с допълнителните габарити за мъгла

          Първоначално публикуван от dilyan_n Преглед на мнение
          Направих го и светнаха. Подадох им маса с допълнителен кабел от стойката на резервната гума. Махнах кабела и си работят и без него. Сега работят, както трябва. Нещо да е бил залепил бутона. Те реле нямат или греша?
          Провери за хлабави букси, кабелни обувки, зачисти и напръскай с контактен спрей навсякъде където контактуват крушките с фасунгите, напръскай и самите букси към стопове халогени и тн.
          Нови жици пускай само в краен случай.

          Ние дрЪводелците сме си ЕнтелЕгентни хора [emoji1][emoji1][emoji481]
          I'm not Lost, I'm Discovering !

          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

          Коментар


          • #6
            От: Интересен проблем с допълнителните габарити за мъгла

            Точно така направих, почистих очевидно корозиралата фасунга, напрусках с контактен спрей нея и буксата и пак не сработи. Чак след като подадох маса с друг кабел, както ме посъветва тръгна. Не съм го връзвал за постоянно само за няколко секунди след което светна и сега си работи. Та това ми беше интересното, защо стана така?

            Коментар


            • #7
              От: Интересен проблем с допълнителните габарити за мъгла

              Първоначално публикуван от dilyan_n Преглед на мнение
              Та това ми беше интересното, защо стана така?
              Защото имаш лоша връзка по маса и като е светнала крушката е направила контакт.Временно решение е това.
              Допълнителна маса с кабел не пречи , няма какво да стане.

              Коментар


              • #8
                От: Интересен проблем с допълнителните габарити за мъгла

                Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                Защото имаш лоша връзка по маса и като е светнала крушката е направила контакт.Временно решение е това.
                Допълнителна маса с кабел не пречи , няма какво да стане.
                И аз много се чудИх как по три кабела се подават пет светлини отзад.Единият е маса.
                Тя масата си е маса , ...
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X