Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Менене на обороти на Кайрон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Менене на обороти на Кайрон

    Добър ден колеги имам проблем с оборотите на празен ход при загрял мотор и при първи старт за деня.Оборотите ми се менят при първо палене за деня,но като поработи 2 минути се оправят.При напълно загрял мотор също ги мени,но тогава колкото и време да работи не ги оправя.Това става при P и N.При D има съвсем леки колебания може би защото е под товар .Мотора е 2.7 cdi 163 коня.До момента съм рециклирал дюзи,правил съм проверка и на помпата,смених егр-а,който е електрически.Даваше грешка постоянно затворен егр.Въпроса ми е следния,какво може да бъде като причина за този проблем при положение,че тези неща са сменени ? Клапан на рейла също е проверен както и компютъра на колата.Единствено несъм проверявал клапана за регулиране на налягането в рейката.
    SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

  • #2
    От: Менене на обороти на Кайрон

    Точно от него е трябвало да започнеш.А той пък на живи данни се вижда супер ако мени налягането и оборотите мърдат.

    Коментар


    • #3
      От: Менене на обороти на Кайрон

      Това е,че гледаха живи данни и в Ратола и в сервиза на бившите приемчици на ратола София.Сменени са също пистов ремък,обтяжна,паразитна,ролка алтернатор,обтегач и лагерно тяло на пистов ремък.Единствената грешка която даваше беше в егр-а.Той е сменен вече.Другото за което се сещам е,че след актуализация на софтуера в Ратола започна да ги мени и при самото палене на студен мотор.Преди нямаше менене на оборотите на студен мотор.Само на топъл.Съмняваме софтуера нещо.Също се чува виене когато ги мени.
      SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

      Коментар


      • #4
        От: Менене на обороти на Кайрон

        Мърдането на налягането ако не е под определена стойност не записва грешка.
        Нямам идея сега кой е диагностик в Ратола ,но когато аз работех там диагностика не беше много наясно с техниката.

        Коментар


        • #5
          От: Менене на обороти на Кайрон

          Ами аз в софийската ратола нестъпвам вече.Ходя при Алекс и Росен които бяха приемчици в ратола София преди 1 година и половина.Обаче те нямат оригинална диагностика за санг йонг.
          SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

          Коментар


          • #6
            От: Менене на обороти на Кайрон

            Къде може да ми направят читава диагностика освен в Ратола ?
            SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

            Коментар


            • #7
              От: Менене на обороти на Кайрон

              Ако става дума за Бош питай в ЮВЕ на Симеоновско шосе, няма и 100 метра след мостчето на ресторант "Тополите" в посока околовръстното. Питай за Веско Герчев.

              П.П.Пада се точно преди Рок-енд-рол сервиз.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #8
                От: Менене на обороти на Кайрон

                Не е с Бош система,а с делфи.
                SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

                Коментар


                • #9
                  От: Менене на обороти на Кайрон

                  Аз май се сещам за какво става въпрос. Мисля. че на тази кола аз ги рециклирах дюзите, напълно с нови клапани и разпръсквачи+кодиране на оригинален Хартридж стенд. Така. Помпата не ми се донесе да я проверя. Айде сега, ако обичаш дай да видим протокола от проверката на помпата. Нали са я проверявали. Снимай протокола и го качи тука. Щото, според някои "колеги", помпата щом вдига налягане си е добра. Ако такава и е била проверката - тц. Та дай да видим документа от проверката.
                  0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                  Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                  Суперскан България www.decbg.com
                  Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                  Коментар


                  • #10
                    От: Менене на обороти на Кайрон

                    Нямам протокол,на мен такъв не са ми дали от сервиза.В тях е.Егр-а е сменен вече понеже това беше едната грешка.Другата е кабелаж,който ще се сменя скоро.А по помпата е сменен някакъв елемент след проверката.Веднага щом получа такъв протокол ще го кача.
                    SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X