Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор и сравнение на HT гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор и сравнение на HT гуми

    Всъщност, от къде се породиха въпросите ми относно този вид гуми.
    Ровейки за гуми в размера който ме интересува, се оказа, че излиза изгодна оферта за Nexen HT, за които не намерих нищо писано от нашенец.
    Колега е питал за Toyo HT, но за други подобни пак нищо не намерих.

    Доста хора вече карат SUVчета, и то само по асфалт, че е модерно, за което гуми HT - Highway Terrain са подходящите, но се оказа че такава тема няма, та реших да пусна.

    Ясно е, че това са модел гуми подходящи за онроуд каране, и тук мисля е мястото да се обсъди пътното им поведение според условията в които са ползвани, като как се държат на сухо, на мокро, и съответно на сняг.

    Понеже темата беше провокирана от въпросите ми за Nexen HT, ще попитам, някой ползва ли такива и как се представят в различните условия ?
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

  • #2
    От: Избор и сравнение на HT гуми

    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
    ...гуми HT - Highway Terrain..
    Абе HT не е ли за Hard Terrain - т.е. твърд терен Сефте чувам за магистрален терен

    Коментар


    • #3
      От: Избор и сравнение на HT гуми

      Първоначално публикуван от martiob Преглед на мнение
      Абе HT не е ли за Hard Terrain - т.е. твърд терен Сефте чувам за магистрален терен
      Казано по твоя начин, това трябва да са точните гуми за у нас, че тука сичко е хард.

      Ако трябва да съм по-сериозен, не Колега, това е означението за по-асфалтова и високоскоростна категория гуми, която си има своите преимущества и недостатъци, и която бих искал да обсъдим в темата.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: Избор и сравнение на HT гуми

        Принципно и двамата сте прави.Водят ги HTR - "highway and rougher terrain" или магистрално груб терен ,непонятно за мен какво са искали да кажат.Тествах доста модели Нексън ,но точно с такава насоченост не.
        Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
        Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
        Nissan Terano 2.4i дълго с газ
        0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

        Коментар


        • #5
          От: Избор и сравнение на HT гуми

          Да, май има и HTR, както Toyo имат и само RT, но в случая имам предвид точно HT, които за мен са в нишата м/у АТтата и високоскоростните SUVови гуми.
          Като голям + виждам относително тихите шарки, но пък ми се виждат със доста семпли извънасфалтови възможности.
          Че няма пълно щастие е ясно, ама поне да си похортуваме за асфалтовото им поведение според метеорологичните условия.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #6
            От: Избор и сравнение на HT гуми

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            Колега, може ли да драснеш впечатленията си от H/T-то в тази тема, защото има малко отзиви за този тип гуми, а са доста подходящи ако джипа се ползва за ежедневна негорска употреба.
            Bridgestone Dueler H/T 689 се монтира от тайландските производители на всички пикапи и от повечето японски производители на джипове.

            Износоустойчива гума с ниско съпротивление на търкаляне обуславящи дълга и икономична експлоатация. С тях пикапът се „хлъзга“ леко по пътя.


            Издържаха на доста тормоз при офроуд разходки. Бордовете им се остъргаха до степен липсващи релефни надписи, две повърхностни резки, но не се пукат и не изпускат налягане.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00017.JPG
Прегледи:1
Размер:843.3 КБ
ID:5792726


            Шофирам предвидливо и никога не съм ги изпитвал с екстрено спиране или маневра. Но съдейки по лесното пробуксуване при потегляне, силното свирене при спиране и завиване не вдъхват сигурност.


            Т.Е. аналог на бусовите гуми – невзрачни и издържливи работни магарета

            Коментар


            • #7
              От: Избор и сравнение на HT гуми

              И моят Hilux дойде с Bridgestone Dueler H/T за летни (зимните бяха също някакви BF - не мога да се сетя сега).

              Навъртях не малко км по асфалт и черни пътища (включилтено и някои по-каменисти терени като Локорско, Балша, Кътина и около Бургас, някои пътчета в Родопите, Орлово Око) - нищо екстремно, даже за опитните от вас това си е лека разходка. Гумите се държат съвсем прилично, няма разни износвания или разпърпани връхчета на бутоните. Дават ми разход от 8/100 (при дадени от Тойота за пикапа 7.9 до 10). Май месец успях да ги покарам по едни черни пътища с коловози с дълбочина от около 30-35см и доволно кал - нямаше приплъзване или затъване в 4х4 бързи. Само веднъж на едно кално изкачване приплъзна отпред, но го издрапах - беше точно края на зимата.

              На асфалт в завоите на Хемус само на задно предаване не смея да настъпя повече от 130 км / ч, понеже започва да се чувства една нестабилност (даже и с пълен леген от около 300 кг товар).

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:30052241_10215388188555435_3710491977262366914_o.jpg
Прегледи:1
Размер:548.4 КБ
ID:5792900Натиснете снимката за да я уголемите

Име:27368360_10214837369945314_1455110497727277060_o.jpg
Прегледи:1
Размер:494.5 КБ
ID:5792901
              Последно редактирано от Sartor; 25-06-18, 14:28.
              Тел / Viber: +359 889 396 793

              Коментар


              • #8
                От: Избор и сравнение на HT гуми

                Колега,тези гуми нямат нищо общо с калта.
                За Н/Т става въпрос.
                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                Киа спортаж2000тди 98г
                Ауди А3 1.9ТДИ
                Каравана Аdria 390Q

                Коментар


                • #9
                  От: Избор и сравнение на HT гуми

                  Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                  Колега,тези гуми нямат нищо общо с калта.
                  За Н/Т става въпрос.
                  Че не са за кал, не са, но нека да чуем и неасфалтови впечатления, щото темата е за Н/Т.

                  P.S. Почвам да си мисля, че са доста добър вариант за обща употреба, особено ако живееш в по-голям град.
                  Единствено виждам проблем с тях зимата, за разлика от повечето АТ-та, които са удачен вариант за целогодишна употреба.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор и сравнение на HT гуми

                    Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                    Колега,тези гуми нямат нищо общо с калта.
                    За Н/Т става въпрос.
                    Ooo, да, дори и не бих си въобразил да ги вкарам някъде по-сериозно и с по-голям наклон - примерно като гадната лепкава лозенска кал. Това си е направо чисто асфалтова гума, както по-горе беше писано все едно си караш бусова гума

                    Публикувал съм снимките с цел да се види горе-долу по какви терени съм ги карал - както се вижда, не е нещо особено, а за някои от вас сигурено и с полско фиатче може да го минат.
                    Тел / Viber: +359 889 396 793

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X