Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kia Sportage 2.0 дизел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Kia Sportage 2.0 дизел

    Здравейте , мисля да купя такава Киа около 1998г.Ще я ползвам главно за емоции в горите и полетата.По запознатите може ли да ми кажете заслужава ли си като джипка. Мисля да и направя лифт и по агресивни гуми , естествено ще се съобразя със слабия двигател и ще гледам да не са по широки от 215.Ще ми върши ли работа за по сериозни разходки и двигателя съобразен ли е с килограмите на купето? Благодаря предварително!

  • #2
    От: Kia Sportage 2.0 дизел

    Първоначално публикуван от M_Tenev Преглед на мнение
    Здравейте , мисля да купя такава Киа около 1998г.Ще я ползвам главно за емоции в горите и полетата.По запознатите може ли да ми кажете заслужава ли си като джипка. Мисля да и направя лифт и по агресивни гуми , естествено ще се съобразя със слабия двигател и ще гледам да не са по широки от 215.Ще ми върши ли работа за по сериозни разходки и двигателя съобразен ли е с килограмите на купето? Благодаря предварително!
    С тази от подписа ми дърпам и караваната. Близо тон е. Лятото обикновено съм на Голям Беглик. 1560мнв.

    Коментар


    • #3
      От: Kia Sportage 2.0 дизел

      Много е важно колко ще е уморена и тормозена от тия преди теб. И в какви легенди ще повярваш при покупката за да няма после теми от рода на ..." тия Кии са ебати боклуците"
      Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

      Коментар


      • #4
        От: Kia Sportage 2.0 дизел

        Ясно ми е че при всяка кола 2ра употреба си е риск и приказки от продавачи много , за това се допитвам до вас.Използвате ли ги за по сериозни разходки и още 2 въпросчета да допълня , full или part time е и всички ли са с лсд диференциал? Благодаря

        Коментар


        • #5
          От: Kia Sportage 2.0 дизел

          Айде и аз да попитам - след като знаеш, че са с проблемни глави и ГНП, защо искаш да си купиш точно дизел?
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #6
            От: Kia Sportage 2.0 дизел

            Всички мои коли до сега са били дизел и явно съм му свикнал.В интерес на истината не знаех точно за тези проблеми.Всяка информация ще ми е от полза.

            Коментар


            • #7
              От: Kia Sportage 2.0 дизел

              Първоначално публикуван от M_Tenev Преглед на мнение
              Всички мои коли до сега са били дизел и явно съм му свикнал.В интерес на истината не знаех точно за тези проблеми.Всяка информация ще ми е от полза.
              Гледам си от Ст.Загора,ела някой ден да покараш моята и ще прецениш.
              А има и какво да ти кажа.
              тел. ми е в профила
              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
              Киа спортаж2000тди 98г
              Ауди А3 1.9ТДИ
              Каравана Аdria 390Q

              Коментар


              • #8
                От: Kia Sportage 2.0 дизел

                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                Айде и аз да попитам - след като знаеш, че са с проблемни глави и ГНП, защо искаш да си купиш точно дизел?
                Малко подвеждащо. Далеч не е толкова проблем това. Просто, както писах по горе трябва задълбочено и внимателно гледане ( в раздела за Киа пише за какво) все пак в България влизат най-евтините които се продават из Европа. Сиреч намирането на читава си е късмет, но не невъзможно... Аз карам една от относително добрите. Пенчо също...и Соти, ма той съвсем спря да пише(защо ли).
                Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                Коментар


                • #9
                  От: Kia Sportage 2.0 дизел

                  Никого не подвеждам. Точно ако прочете раздела за Киа трябва да се замисли по-задълбочено.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Kia Sportage 2.0 дизел

                    Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                    Гледам си от Ст.Загора,ела някой ден да покараш моята и ще прецениш.
                    А има и какво да ти кажа.
                    тел. ми е в профила
                    Благодаря колега , ще отскоча за да чуя и твоето мнение

                    Коментар


                    • #11
                      От: Kia Sportage 2.0 дизел

                      Купих Кия Спортаж 2,0 турбо дизел за сина . Докара от Италия на платформа със спукана глава. Отворих я. Хонинговах и цилиндрите, смених и сигменти , лагери клапани , гарнитури, нова глава от Пловдив я купих. Махнах ГНП електронното сложих и механична отремонтирана от Мицубиши Паджеро. Подряването го направих с реле от Голф 2. Нови ремъци, обтяжки , водна помпа , термостат , подревни свещи,. Разпоих радиатора, почистих го, ново виско , домързяме да и сложа една ел перка от вито. Заработи като часовник . А сина ми каза: Колата не ми е приоритет искам максимално мощен лаптоп. Та КИята седи ако искаш дай тел ще ти пратя снимки.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Kia Sportage 2.0 дизел

                        Първоначално публикуван от Mais Преглед на мнение
                        Купих Кия Спортаж 2,0 турбо дизел за сина . Докара от Италия на платформа със спукана глава. Отворих я. Хонинговах и цилиндрите, смених и сигменти , лагери клапани , гарнитури, нова глава от Пловдив я купих. Махнах ГНП електронното сложих и механична отремонтирана от Мицубиши Паджеро. Подряването го направих с реле от Голф 2. Нови ремъци, обтяжки , водна помпа , термостат , подревни свещи,. Разпоих радиатора, почистих го, ново виско , домързяме да и сложа една ел перка от вито. Заработи като часовник . А сина ми каза: Колата не ми е приоритет искам максимално мощен лаптоп. Та КИята седи ако искаш дай тел ще ти пратя снимки.

                        Дай да я видим,таз красавица.
                        След хонинга,с какъв ремонтен размер бутала си?
                        Не пише да си сменял бутала?
                        Кои лагери си сменял,има ли шлайф на КВ?
                        Въпроси много,ще има и още.
                        Последно редактирано от georgipetkov64; 20-01-18, 00:28.
                        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                        Киа спортаж2000тди 98г
                        Ауди А3 1.9ТДИ
                        Каравана Аdria 390Q

                        Коментар


                        • #13
                          От: Kia Sportage 2.0 дизел

                          Не съм сменял бутала. Измерих цилиндрите с вътромер (микрометър) износването беше под 3 стотни. Компресията в един двигател се дължи на молекулите масло , които се задържат между буталото , сигментите и микрограпавините на цилиндъра. ИМа такъв инструмент, с който тези грапавини се възстановяват, като същевременно се изправят вълничките , който се образуват по цилиндъра от прегряване. Размера се увеличава с около 1 , 2 стотни. Но се изисква майсторък и наличието на измерителни инструменти. Ефекта е уникален. Практикувам го това от около 15 години. Сменени са белни лагети. Основните си бяха добре. Първите 1000 се чувства тягата на колата , но истинската пъргавина идва след изминаването на първата 1000 км. Почети събери мнения. Една вечер гледах на дискавъри някакви състезания с лодки. Вечерта след състезанието даваха как обслужват двигателите, Та там за първи път такъв инструмент. На другия ден бях на автосалон в София. С влизането във автосалона и на още след входа на един щанд високо го мернах инструмента. Казвам на продавача искам да го закупя това чудо. а той ми казва , че няма да ми го продаде защото е само за квалифицирани клиенти. Та със 100 молби ми го продаде. От тогава съм купил поне 10. Към инструмента се продават и абразивни камъни със различна твърдост. Първо направих на моята кола и така до сега . бая надрани , замазани и тем подобни двигателя са спасени , пък и аз изкарвам лев да си храня близките. Кията е с ЛСД деференциал. Имам и Витара, имам и Гранд чероки. Жена ми кара само автоматик а Киата е ръчна. Иначе бих продал витарата , че Кията е повече джип (Не е реклама а доказано). Не е задължително да правим сделка. Питай ако те интересува нещо по джиповете. За това е тоя форум.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Kia Sportage 2.0 дизел

                            Благодаря за изчерпателният отговор!
                            Дано Киата попадне в добри ръце,че гледам доста труд и пари си вложил.
                            А по написаното и в темата на Спарки,явно си разбираш от работата.
                            Браво!
                            пп: А това защо Киата е повече джип, го обясни на тези с Витарите.
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар


                            • #15
                              От: Kia Sportage 2.0 дизел

                              Моите уважения, но описания ремонт си е баш замазване на положението.
                              Затваряш мотор с около една десета хлабина бутало/цилиндър. С нов хонинг и сегменти, имаш ресурс колкото за продажба и да не те търсят после.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X