Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся детайл/част на която не знам името.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Търся детайл/част на която не знам името.

    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
    На велосипедите това се казва "лапа".
    Само на български обаче.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #17
      От: Търся детайл/част на която не знам името.

      На моторните китайски коси, а и не само, се използва подобна сглобка за съединяване на основният прът с дръжките. В зависимост от изпълнението, цената започва от 5.00лв.

      Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

      Коментар


      • #18
        От: Търся детайл/част на която не знам името.

        Тези компоненти за косачки са здрави и евтини, на Илиенци в една от железариите са по около 4-5 лева. Позволяват и доста широк диапазон от диаметри на тръбите, които ще се захващат. От някава алуминиева сплав са и имат известна еластичност.

        Коментар


        • #19
          От: Търся детайл/част на която не знам името.

          От ЦАМ са. Три пъти купувам такава гад, защото винтовете и се завиват само веднъж. На втория опит превъртат. Не я препоръчвам тая част да се купува от там точно.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #20
            От: Търся детайл/част на която не знам името.

            Това един фрезист щеше да ти го е направил вече, докато се ровиш из нета.
            При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

            Коментар


            • #21
              От: Търся детайл/част на която не знам името.

              Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
              Това един фрезист щеше да ти го е направил вече, докато се ровиш из нета.
              Пък и ще знае на кого да се сърди ако нещо не пасне,а ако го купи от магазин иди търси кой китаец го е произвел.

              Коментар


              • #22
                От: Търся детайл/част на която не знам името.

                Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                На моторните китайски коси .....

                Първоначално публикуван от gkesov Преглед на мнение
                Тези компоненти за косачки са здрави и евтини, .....

                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                От ЦАМ са. Три пъти купувам такава гад, защото винтовете и се завиват само веднъж. На втория опит превъртат. Не я препоръчвам тая част да се купува от там точно.

                Това от "моторните китайски коси" колкото и да евтино и здраво - проблема за мен е, че е както при велосипедната част - много венчета и не е удобно за бързо стягане и отхлабване.

                Коментар


                • #23
                  От: Търся детайл/част на която не знам името.

                  Благодаря на всички включили се в темата.
                  Питането ми беше дали някой е виждал да се продава такава връзка (за информация, "Кръстач 90°" от последната снимка на първият пост струва 4.50лв - китайска/турска, цам, хиляди бройки - и накрая в магазина 4.50)
                  Стана ми ясно че ще трябва да си го направя сам.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Търся детайл/част на която не знам името.

                    Първоначално публикуван от Paladin Преглед на мнение
                    Стана ми ясно че ще трябва да си го направя сам.
                    То вЕрно можеш и сам. Трябва ти бормашина, ножовка или ъглошлайф, и метчик за резбата.
                    Кеф ти от алуминий, кеф ти неръждавейка, кеф ти обикновена стомана.

                    Е, на фреза ще да е по-лесно - това са 4 дупки, 2 среза и 2 резби. Не вярвам да отидат повече от 2 часа със все чесането и приказването на глупости междувременно. Смешно прост детайл е.

                    ...и не на последно място - може да се направи да отхлабва и двете тръби само с една врътка дори. Е, с малко повече ръчен труд, но нищо кой-знае какво.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Търся детайл/част на която не знам името.

                      Такова преди 3г. си правих за моторната коса. Три правоъгълника от алуминий с дебелина 20ммс, стегнати с 4 болта в ъглите и два отвора на кръст. Утре мога да ти пусна и снимка. Елементарно е за изработка, но си изглежда малко грубо.
                      [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                      Коментар


                      • #26
                        От: Търся детайл/част на която не знам името.

                        Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
                        Това един фрезист щеше да ти го е направил вече, докато се ровиш из нета.
                        Цъ ! Нямаше да го е направил вече . По простата причина , че колегата не е наясно какво точно иска .
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Търся детайл/част на която не знам името.

                          Нямам представа до къде стигна колегата, но му обещах снимки https://photos.app.goo.gl/BCYPO8qwOOGPa4xS2 https://photos.app.goo.gl/uAaob6ikIRMR31R02 https://photos.app.goo.gl/aqeo04VuCDOwbysS2 В случая е изработено от алуминий, но може и от стомана. При стягането на планките се поставя картон 0.5мм и след това се пробиват отворите на кръст. След махането на картоните се получава стегнатост на сглобката към тръбата. Лично аз съм го правил на фреза, но може на струг, а може и на колонна бормашина. Дано съм бил полезен.
                          [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                          Коментар


                          • #28
                            От: Търся детайл/част на която не знам името.

                            Първоначално публикуван от nola Преглед на мнение
                            Нямам представа до къде стигна колегата, .... .
                            До къде съм стигнал - ами направих си го.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180129_192046.jpg
Прегледи:1
Размер:86.0 КБ
ID:5779976 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180129_192105.jpg
Прегледи:1
Размер:117.8 КБ
ID:5779977

                            Благодаря, че си си направил труда със снимките, но както писах по рано "много венчета и не е удобно за бързо стягане и отхлабване".

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            ...и не на последно място - може да се направи да отхлабва и двете тръби само с една врътка дори. Е, с малко повече ръчен труд, но нищо кой-знае какво.
                            Ха, това би било хитро, но в моят случай няма да е удобно.

                            Цялата работа беше дали някой го е виждал готово в магазин.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X