Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Парно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Парно

    Взех го термостата ще го сменя и ще кажа. Смятам че 80% е той. Има газ вързана е за карбуратора.

    Коментар


    • #32
      От: Парно

      Спарки обясни защо не трябва да обвинявате материалът на радиаторчето.Ново е дори.
      Аз бих посъветвал колегата да прежали няколко литра бензи и толкова антифриз.Първо да възстанови стандартната система на охлаждане.Ако моторът продължи да иска стелка , или картон на радиатора - да сложи читав термостат.Когато реши и този въпрос да види как му е "парното".Ако пак не е добре да се подготви с търпение и някои мами , щот тая тръбичка...ма става.Като тръгне правилно топлото да си подвърже отоплението на изпарителя.И ако нема ядове -газ.Ако има - да види къде байпасира.
      Успех!
      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

      Коментар


      • #33
        От: Парно

        Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
        Спарки обясни защо не трябва да обвинявате материалът на радиаторчето.Ново е дори.
        Аз бих посъветвал колегата да прежали няколко литра бензи и толкова антифриз.Първо да възстанови стандартната система на охлаждане.Ако моторът продължи да иска стелка , или картон на радиатора - да сложи читав термостат.Когато реши и този въпрос да види как му е "парното".Ако пак не е добре да се подготви с търпение и някои мами , щот тая тръбичка...ма става.Като тръгне правилно топлото да си подвърже отоплението на изпарителя.И ако нема ядове -газ.Ако има - да види къде байпасира.
        Успех!
        Забравих да напиша. Карах я само на бензин антифриза ми е на -18. Разлика няма все тая.
        Разлика усещам като температурите се вдигнат примерно ако е 1 2 3 градуса сега при нас вечер -1 -2 -3.
        На минусите почва да се тормози. Гледах къде е и датчика за температурата. И в магазина питах като купих термостата. Датчика бил на главата на двигателя.
        За това и си показва 90 градуса. Но ако термостата е отворен до във течността надали ще е 90 градуса. Мой размишления са това.

        Коментар


        • #34
          От: Парно

          [QUOTE=sandro_pz;3266785]
          Какво стана с парното? Не го ли оправи вече?

          Коментар


          • #35
            От: Парно

            Сандро , нали щото твоите размишления не удовлетворяват отоплението в купето ти разказваме неща.
            Когато караш на бензин , после прехвърлиш на газ , какво се променя по охладителната система?
            Възстановяване на охладителната система означава да се махнат всички елементи от нея към изпарителя.
            Ефектът от това ще е , че ако заработи правилно отоплението - значи охладителната система байпасира през изпарителя.Ако не заработи - търсиш причината в стандартното изпълнение.Просто , като постен боб.
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #36
              От: Парно

              Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
              Сандро , нали щото твоите размишления не удовлетворяват отоплението в купето ти разказваме неща.
              Когато караш на бензин , после прехвърлиш на газ , какво се променя по охладителната система?
              Възстановяване на охладителната система означава да се махнат всички елементи от нея към изпарителя.
              Ефектът от това ще е , че ако заработи правилно отоплението - значи охладителната система байпасира през изпарителя.Ако не заработи - търсиш причината в стандартното изпълнение.Просто , като постен боб.
              Термостата е купил съм го не съм го сменил още имам доста ангажименти сега. А и тя се запали преди 2 дена даде на късо навреме я изгасих смених само някои кабели и се ооправи не съм се занимавал с термостата още. Като го сменя ще кажа дали е от него ако не ще се търси друго. А за моите размисли не се бой. Като гледам твоите то по добре да сменя термостата отколкото да си играя с друго.

              Коментар


              • #37
                От: Парно

                Първоначално публикуван от sandro_pz Преглед на мнение
                Термостата е купил съм го не съм го сменил още имам доста ангажименти сега. А и тя се запали преди 2 дена даде на късо навреме я изгасих смених само някои кабели и се ооправи не съм се занимавал с термостата още. Като го сменя ще кажа дали е от него ако не ще се търси друго. А за моите размисли не се бой. Като гледам твоите то по добре да сменя термостата отколкото да си играя с друго.
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • #38
                  От: Парно

                  Смених термостата колеги. Нещата малко се подобриха направи ми впечатление че на изпарителя каго си сложа ръката ме парва. За парното духа леко по топло. Обаче пак я няма жегата за каято говорите. Като барна сега кранчето на парното ме парва и веднага дърпам ръката и на изходната тръба е така топло. Значи дебит има. Стигам до извода че алуминиевото отдава много по малко. Или аз не съм го сглобил нещо както трябва.
                  За тази жега която говорите след колко време я пастига нивата като температура вътре.
                  Температерата на звигателя със закрит ратиатор е много леко под 90.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Парно

                    Първоначално публикуван от sandro_pz Преглед на мнение
                    Смених термостата колеги. Нещата малко се подобриха направи ми впечатление че на изпарителя каго си сложа ръката ме парва. За парното духа леко по топло. Обаче пак я няма жегата за каято говорите. Като барна сега кранчето на парното ме парва и веднага дърпам ръката и на изходната тръба е така топло. Значи дебит има. Стигам до извода че алуминиевото отдава много по малко. Или аз не съм го сглобил нещо както трябва.
                    За тази жега която говорите след колко време я пастига нивата като температура вътре.
                    Температерата на звигателя със закрит ратиатор е много леко под 90.
                    Най добре се качи в друга нива, но със същия двигател и направи сравнение. Провери пластмасовия кожух на радиаторчето, да ли е затворен плътно четирите щипки има ли ги?

                    Коментар


                    • #40
                      От: Парно

                      Първоначално публикуван от grendo77 Преглед на мнение
                      Най добре се качи в друга нива, но със същия двигател и направи сравнение. Провери пластмасовия кожух на радиаторчето, да ли е затворен плътно четирите щипки има ли ги?
                      Има ги сложил съм ги.
                      Съмнява ме да не съм пренатегнал гумените уплатнения и силикон сложих на изхода и входа на радиаторчето и да се е намалил дебита следващото което ще проверя когато мога е това. И друго остана трабичките на парното към двигателя. Аз свалях лятото малката която идва от главата мисля , че беше добре ако не е била както трябва щеше да ми направи впечатление. Не знам тази по дългата която е изхода на парното тя как се сваля и къде отива.
                      То това остана само да се провери .

                      Коментар


                      • #41
                        От: Парно

                        Първоначално публикуван от sandro_pz Преглед на мнение
                        Има ги сложил съм ги.
                        Съмнява ме да не съм пренатегнал гумените уплатнения и силикон сложих на изхода и входа на радиаторчето и да се е намалил дебита следващото което ще проверя когато мога е това. И друго остана трабичките на парното към двигателя. Аз свалях лятото малката която идва от главата мисля , че беше добре ако не е била както трябва щеше да ми направи впечатление. Не знам тази по дългата която е изхода на парното тя как се сваля и къде отива.
                        То това остана само да се провери .
                        По принцип силикон на гумените уплътнения не се слага, но не може чрез притягане да го запушиш. Водата през двете тръбички има посока, ако се разменят местата им ще е проблем!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Парно

                          Първоначално публикуван от grendo77 Преглед на мнение
                          По принцип силикон на гумените уплътнения не се слага, но не може чрез притягане да го запушиш. Водата през двете тръбички има посока, ако се разменят местата им ще е проблем!
                          Местата не са разменени . то няма как късата тръбичка не стига до мястото за дългата или обратното беше не помня.
                          А и ъгъла им е различен.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Парно

                            Първоначално публикуван от sandro_pz Преглед на мнение
                            Местата не са разменени . то няма как късата тръбичка не стига до мястото за дългата или обратното беше не помня.
                            А и ъгъла им е различен.
                            А ми то друго не остана! Желязната тръбичка под колекторите!
                            А относно закриването на предния радиатор, има нещо! При моята никога не съм го закривал. При мен няма постоянно въртяща се перка към радиатора, вентилаторите са електрически и се включват при нужда. До като при теб има. Да не би някой преди теб да я е модифицирал, за да не загрява през лятото?

                            Коментар


                            • #44
                              От: Парно

                              Тя загрява но много бавно и как падне - 2 3 и тогава и е трудно и на парното и на нея.
                              След смяната на термостата е по добре по двигателя си е както трябва сега и без закриване на радиатор ще загрява както трябва стария беше леко отворен.
                              Иначе останаха на радиаторчето уплатненията или тръбичките дългата под колекторите предполагам че е много шибана как се сваля. Преди 2 месеца свалях колекторите за гарнитури ако знаех тогава щях да я видя.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Парно

                                Имали развитие по темата

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X