Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Парно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Парно

    Първоначално публикуван от grendo77 Преглед на мнение
    Той може да работи но не както трябва, като си сменил радиатора на парното друго не ти остава. А алуминиевите отдават топлината по добре от медните радиаторчета.
    Сигурен ли си?
    Медта е по-топло и електропроводима от алуминия!Като двете свойства са взаимно свързани.
    Бакъра си е бакър!
    Иначе по темата-Имах Нива/и пак ще си купя/която беше 1,6 ,ама новите не ги знам.Вземат вода за парното от една тръба от главата,която е "джилязо"и корозира/натрупва бигор,като си стеснява лумена/дебита/ ,имат едно отопление на карбуратора с едни тънки тръбички,слагат изпарителя по-високо от нивото на блока и той има склонност да замръзва.Процеса на изпарение на газ/пробан-бутан/е -50градуса.Ако няма дебит на затопляща течност/в случая флуида се използва за затопляне/,няма как да очакваш парно!Между впрочем провери вентилатор,турбина,въздуховоди дали работят коректно и с достатъчен дебит.Виж дали има разлика при работа на бензин или газ.Толкова от клавиатура и Нет.
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • #17
      От: Парно

      Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
      Сигурен ли си?
      Медта е по-топло и електропроводима от алуминия!Като двете свойства са взаимно свързани.
      Бакъра си е бакър!
      При еднакви други условия, тоест абсолютно еднакви като конструкция, брой ламели, брой и сечение на тръбичките и т.н. Силно се съмнявам двата радиатора да са абсолютно еднакви според всичките тия критерии.

      Дори да са, пак не е сигурно - охладителната течност е с много по-ниска топлопроводност и от алуминия, и от медта, въздуха, на когото отдава топлина - много по-ниска и от на охлаждащата течност и на алуминия/медта. Дори при еднакви други условия разликата между алуминий и мед в случая може да се окаже само някой и друг градус в изходящата от парното температура. А при различна конструкция - като нищо алуминиевия може да се окаже че отдава повече.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        От: Парно

        Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
        Сигурен ли си?
        Медта е по-топло и електропроводима от алуминия!Като двете свойства са взаимно свързани.
        Бакъра си е бакър!
        Иначе по темата-Имах Нива/и пак ще си купя/която беше 1,6 ,ама новите не ги знам.Вземат вода за парното от една тръба от главата,която е "джилязо"и корозира/натрупва бигор,като си стеснява лумена/дебита/ ,имат едно отопление на карбуратора с едни тънки тръбички,слагат изпарителя по-високо от нивото на блока и той има склонност да замръзва.Процеса на изпарение на газ/пробан-бутан/е -50градуса.Ако няма дебит на затопляща течност/в случая флуида се използва за затопляне/,няма как да очакваш парно!Между впрочем провери вентилатор,турбина,въздуховоди дали работят коректно и с достатъчен дебит.Виж дали има разлика при работа на бензин или газ.Толкова от клавиатура и Нет.
        На алуминиевите ламелите са по-тънки от тези на медните и за това топлоотдаването е по добро. Единственото предимство на медните, е че са по здрави и издържат, когато колата се кара с вода!
        Но за желязната тръба си прав, ако колата е карана с вода е възможно да корозира и да намали диаметъра си. Ефекта ще бъде същия! Обикновено тази тръба протича преди да се запуши. Но като се има предвид сложността на демонтирането и монтиране на въпросната тръба, аз бих сменил първо термостата!

        Коментар


        • #19
          От: Парно

          Сега проверих на кранчето си сложих ръката и за 1 2 секунди докато е загряла и я дръпнах запари ме. Обаче не знам дали е дастатъчни топло. Пре монтажа на радиаторчето ползвах гумени гарнитури. Чудя си дали не съм затегнал прекалено много и да са си смачкали и да се е намалил дебота ня радиаторчето. Като бярам маркучите за към парното от този който идва таплото мага да се задържа ръката на него. Като барам на термостата единия е тапъл другия хладък.

          Коментар


          • #20
            От: Парно

            Кранчето при загряла кола ще ти ощави ръката. Дори за секунда не можеш да го стиснеш. Изхода на термостата също.Не случайно ти писах:Ако наистина вдига 90 градуса...
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • #21
              От: Парно

              Така показва на уреда на таблото , но знам ли дали е верен. Уреда когато запаля в повечето случаи трябва да го почукна за да почне да показва. Ще сменя термостата тези дни.

              Коментар


              • #22
                От: Парно

                Читав термостат си е жив късмет,надявам се да намериш.При изправен термостат,ладата загрява на 85-90гр в порядъка на 7-10мин и никакви картони не и трябват отпред.Маркучите към главата и входа на парното не можеш да ги пипаш-парят.Парното трябва да топи балатума,това е единственото безпроблемно работещо нещо в лада и няма(или поне аз не знам) друг автомобил със такова жегаво парно.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • #23
                  От: Парно

                  Един приятел карал 20 години Жигули и Лади таксита в ДАПа също това казва за парното и че му се отлепват подметките на обувките от жега.
                  ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                  Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                  Коментар


                  • #24
                    От: Парно

                    Ами значи имам проблем някъде. Ще почна от термостата.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Парно

                      Има ли възможност да не е обезвъздушена , защото след като съм сменял преди 2 месеца не съм обезвъдушавал нищо. Само съм долял радиатора до горе после казанчето. След като съм карал един ден пак съм проверил радиатора течност до горе.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Парно

                        Ладите се самообезвъздушават,не са като нЕкои минетчийски дрегели.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Парно

                          Първоначално публикуван от sandro_pz Преглед на мнение
                          Има ли възможност да не е обезвъздушена , защото след като съм сменял преди 2 месеца не съм обезвъдушавал нищо. Само съм долял радиатора до горе после казанчето. След като съм карал един ден пак съм проверил радиатора течност до горе.
                          Няма такава вероятност, особено за 2 месеца. Освен това си сменил само кранчето и радиаторчето на парното, там няма повече от 300гр. течност. Има две възможности за този проблем:
                          1.Термостат
                          2.Запушена тръба към парното
                          Относно гумените гарнитури, не са проблем!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Парно

                            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                            Читав термостат си е жив късмет,надявам се да намериш.При изправен термостат,ладата загрява на 85-90гр в порядъка на 7-10мин и никакви картони не и трябват отпред.Маркучите към главата и входа на парното не можеш да ги пипаш-парят.Парното трябва да топи балатума,това е единственото безпроблемно работещо нещо в лада и няма(или поне аз не знам) друг автомобил със такова жегаво парно.
                            Балатума почва да се разтяга като дъвка,провери тръбичката дето са ти казали колегите,тя се запушва и/или прогнива и тече..
                            Ако е карана с вода,там се събира и нещо като кафява гъста каша
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #29
                              От: Парно

                              Първоначално публикуван от sandro_pz Преглед на мнение
                              Когато барам маркучите термостата работи горния кръг е топъл ...
                              Това някой чете ли го?
                              Да повторя за кой ли път. Ако температурата е наистина 90 градуса,да хванеш изхода на термостата или маркуча над него е все едно да си лепнеш ръката на тенджера в която ври вода.
                              Та вземи един термометър и премери температурата на изхода на термостата. За двадесетиа лева можеш да си купиш лазерен. По-евтино ще ти излезе от хаотичното бърникане и сменяне на части.
                              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Парно

                                Има ли газова уредба и ако да как е вързан изпарителя. Михов го намекна по-горе, но май никой не го отрази. Но по принцип, щом трябва да слагаш картон пред радиатора, значи не му е читава работата на термостата. между другото, руснаците слагат термостат от Шеви-Нива на старите Ниви.
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X