Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за Suzuki Grand Vitara 2007

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнения за Suzuki Grand Vitara 2007

    Здравейте колеги и честита Нова година на всички с пожелания за здрави и надеждни автомобили !
    С баща ми се оглеждаме да му вземем нов автомобил и исках да се допитам за вашето мнение преди да отидем да го гледаме.
    Имаме няколко екземпляра, като всиките са 2007ма година и имат "онази врътка в блокажите". Според "картинките" мисля, че може да си избираш дали да е на постоянно предно, постоянно задно или 4х4. Исках да ви попитам няколко неща:

    1)Мнение за моторите 2.0 140кс бензин и DDiS 129кс дизел, впечатления, мнения.
    2)Как работи тази система с блокажите и правилно ли си представям за какво става дума.
    3)Надеждно ли им е 4х4, спира ли автоматично след 30-40км/ч
    4)Как са с цените на поддръжката и обслужването, ако можете даже да дадете примери
    5)Като цяло здрави машини ли са?

    Хиляди благодарности на отговорилите и успешна 2018та година

  • #2
    От: Мнения за Suzuki Grand Vitara 2007

    Здравей,в голяма грешка си относно задвижването.Витарите след 2006 са с постоянно 4х4 няма само предно или задно.Моята е двулитровия мотор на газ и за сега само консумативи.Дизелът е на Рено,аз лично друго не знам но и не бих рискувал.Всеки хвали своето и в този дух препоръчвам бензин-газ.Незнам как е с частите,не ми се е налагало.Поздрави
    +359 889 301 623 Явор
    Suzuki Grand Vitara 2,0л.2007

    Коментар


    • #3
      От: Мнения за Suzuki Grand Vitara 2007

      Имам наблюдения на 2л бензин газ. Постоянно 4х4 с избор за бавни. Разход на газ околу 12 евтини консумативи,за части не мога да кажа.
      Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

      Коментар


      • #4
        От: Мнения за Suzuki Grand Vitara 2007

        Добре, ако всички са с fultime 4x4, може ли да ми кажете каква е функцията на бутона долу в ляво ? Колко положения са и всяко какво прави ? Благодаря ви, насочваме се към бензиновия вариант.


        http://prikachi.com/images.php?images/648/9248648l.png
        Последно редактирано от PetioStoianov; 19-01-18, 14:07. Причина: качване на линк със снимка за да обясня визуално за какво говоря.

        Коментар


        • #5
          От: Мнения за Suzuki Grand Vitara 2007

          Бутонът е за смяна на решимите на раздатката - неутрал, 4х4 бързи с отключен междуосев диф, 4х4 бързи със заключен междуосев диф, 4х4 бавни със заключен междуосев диф. Режим само с две задвижващи колела няма. Блокажът е само един - на междуосевия диференциал=

          Относно 1,9 DDIS, както ти казаха - мотор на Рено. Наследник на стари и корави дизели на марката.

          За този конкретно има не много добри мнения, защото:

          Първоначално започнаха да го вграждат на Лагуна 2 от 2002 г. някъде във версия със 120 коня. Турбото е с променлива геометрия, съединителят е с демпферен маховик, комънрейл е. Понеже Лагуна е малко по-евтина от конкурентите си в своя клас, започнаха да ги внасят малко по-рано от конкурентите. Съответно хората си накупиха. Започнаха да реват, че турбината сдала багажа и струва 1500 лв, съединителят трябвало да се сменя заедно с демпферния маховик и цената му е към 2500 лв, дюзите и те се задръствали от хубавата ни нафта и те били едни пари ... И наплюха въпросния двигател. После започнаха да внасят и от другите марки пак с такива мотори със същя тип турбини, маховици и дюзи и се оказа, че и те имат същите проблеми и цените на частите хич не са по-евтини.

          Та моторът не е лош, нито трошлив. Просто си има болежките и потенциалните проблеми на всички комънрейл дизели от това поколение. Във версия 130 коня, турбинта е друга и по-рядко създава проблеми.

          А на какъв екземпляр ще попаднеш ти - това е съвсем отделен въпрос
          Последно редактирано от bullet_pk; 19-01-18, 14:53.
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • #6
            От: Мнения за Suzuki Grand Vitara 2007

            Преди 5 години карах пробно Suzuki Grand Vitara V6, май беше 2.5 бензин, която продаваха от Миркат. Толкова тромава кола не съм очаквал.
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • #7
              От: Мнения за Suzuki Grand Vitara 2007

              2010 година тествах 2.0 и 2.4 автомати. Ужасно мудни... Дори при натиснат спортен режим беше супер убита(поне за мен). Возията не ми хареса. Хем возеше твърдо, хем лашкаше и се накланяше много при завой...
              Отпадна от листа за избор извънредно бързо.
              Като система 4х4 предполагам има много достойнства, които за мен бяха неизползваеми.

              Коментар


              • #8
                От: Мнения за Suzuki Grand Vitara 2007

                Много смотани,Жената кара такава 01.10.10г.купена 2011 стана на 130000 и само масло и нафта.
                Друго си е да виси по сервизите.....

                Коментар


                • #9
                  От: Мнения за Suzuki Grand Vitara 2007

                  Не знам защо са я кръстили "Гранд" сигурно като са сравняали по размер с Джимнито 2,0 бензин автомат е най-невървящият автомобил, който съм тествал... 1.9 дизел върви прилично, но страшно много липсва 6-та скорост /по спомен 3000об си на 120кмч на 5-та/ Съответно на магистрала харчи колкото нормално размерен СУВ /например Санта Фе/... Много е удобна и маневрена за града. Аз продадох моята понеже ми трябваше семейно МПС основно за дълъг път...
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мнения за Suzuki Grand Vitara 2007

                    Скучна кола.Само си я карам без да бързам за никъде и само масла и филтри и бензин от време на време,че нали ГИ...
                    +359 889 301 623 Явор
                    Suzuki Grand Vitara 2,0л.2007

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мнения за Suzuki Grand Vitara 2007

                      Първоначално публикуван от bradi Преглед на мнение
                      Скучна кола.Само си я карам без да бързам за никъде и само масла и филтри и бензин от време на време,че нали ГИ...
                      То и да бързаш... пак толкова
                      Мойта беше дизел 2008г купих на 78000км от Миркат и продадох на около 120х /не помня точно/... Освен ГСМ сменях биалети, амортесьори... С двигателя никакви проблеми. Един -два пъти ми светва DPFa - караш малко магистрала /или градско по някой голям булевард на 3-та ск/ за 15-тина минути над 3000 об и се изчистваше.

                      Раздатката има отвратителната "екстра" да се самоизключва, ако побуксуваш няколко минути... Трябва да загасиш и да изчакаш... По никакъв начин не те уведомява, че е влязла в авариен режим. В книжката не пишеше нищо по въпроса...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мнения за Suzuki Grand Vitara 2007

                        Да споделя и моят опит.
                        Имах ГВ 2008 2.0 бензин ръчна кутия. Купих я нова и я търкалях до 90000км.
                        За този пробег освен масла и филтри съм сменил няколко дребни неща.
                        Тампоните на предната стабилизираща щанга са консуматив. Смених ги на 10к започнаха да скърцат, после на 25к пак скърцаха, после започнах да ги смазвам със спрей.
                        Никакви проблеми с колата, като цяло, Разбира се влизах си в гората често.
                        Имат няколко слаби места.
                        Задната врата започва да хлопа. Може да се регулира но е временно.
                        Тампоните на стабилизиращата ги казах.
                        Смених съединител на 75к. Слаби са им съединителите. 1-ва започва да влиза трудно, това е първия симптом. Комплект феродов, притискателен и лагер 900 лева ( това преди няколко години в Миркат)
                        Хубавото е че демферните пружини са на диска а не на маховика.
                        Клапаните не са с хидравлични компенсатори и трябва да се регулират на всеки 30к, по книжка. Аз съм правил регулиране веднъж на 60к и нямаше много за регулиране.
                        Топката на скоростния лост се изжули много бързо.
                        Друса много :-) твърдо окачване.
                        Не търпи газ. Прегарят леглата на клапаните
                        Мудна е с този двигател но тя не е и правена за скорост.
                        Разхода ми беше около 11 смесен.

                        Акумулатора, който идва с колата е много кекав и слаб. Смених го още втората зима.
                        Не съм имал проблем с раздатката при боксуване а съм боксувал доста

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X