Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изгоря ми радиото...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Изгоря ми радиото...

    Та тъй - изгоря ми радиото. Всъщност изгоря му само дисплея. Става дума за онова с навигацията, Becker RB3 е модела. Като това на картинката:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:radio.jpg
Прегледи:1
Размер:10.6 КБ
ID:6141546

    Почти съм сигурен, че беше студена спойка, щото ту работеше, ту не. Като не работеше целият дисплей седеше на линии. Като работеше - дисплея се виждаше, но целият трепереше.

    Свалих го, занесох го в порепоръчан сервиз и ми го върнаха съвсем неработещо. Диагноза - за ново съм, дисплеят не работел и нямало от къде да се намери такъв. Факт е, че след това дисплея въобще не пали - отворих да видя дали има нещо явно недосглобено. Имаше, но не помогна и дисплея си остана съвсем неработещ.

    Та сега питането ми е за съвет. Предплагам най-удачно е да търся същото втора ръка. Подозирам, че ще ми трябва код за да го пусна. Има ли други МПСта освен Grand Cherokee WJ/WG от които мога да взема такова?

    Има ли нещо aftermarket което може да замени това и да продължи да управлява cd changer-а, усилвателят и да чете бутоните от волана?

  • #2
    От: Изгоря ми радиото...

    Chrysler Grand Voyager
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      От: Изгоря ми радиото...

      Също и на Jeep Liberty KJ се монтира на някои модификации. На моя е такова. Често към автомобила, оборудван с такова аудио има и карта с кода за аудиосистемата. Ако е било вписано към Body Control Modul-а не иска код дори и след изключване на акумулатора.
      Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
      First impression is not always true. Get inspired.
      Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
      Reading is sooo boring, unlike writing!

      Коментар


      • #4
        От: Изгоря ми радиото...

        Та тъй - радиото само на VBAT не пали, иска и ACC. Дисплея не е по-зле от преди, на същото положение е. И ... не е изгорял. След 5 минути на духалката светна съвсем нормално.

        Ей ся приспивам лапето и хващам изстудяващият спрей да търся проблема. Ще пиша и в другата тема, че нямам код с който да го подкарам след като го оправя.

        А на тия в сервиза - поздрави. Хем им обясних, че най-вероятно става дума за студена спойка, но нямам време да се занимавам...
        Последно редактирано от brum; 12-01-18, 21:28.

        Коментар


        • #5
          От: Изгоря ми радиото...

          Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
          ...
          А на тия в сервиза - поздрави.
          Ако са ти взели пари, не е лошо да ги споменеш тия юнаци.

          Коментар


          • #6
            От: Изгоря ми радиото...

            Не са вземали пари. Просто се предадоха безславно и сега ще се боря аз. Пък много ми се иска някой друг да я свърши тая работа, че нямам никакво време за нея.

            Коментар


            • #7
              От: Изгоря ми радиото...

              Аз бих писал Л.С. на този участник. Дано не ме псувате и двамата...

              Коментар


              • #8
                От: Изгоря ми радиото...

                Предполагам е лентовия кабел залепен заводски към финните вакуумно метализирани пътечки върху стъклото на дисплея. Минава време и контактите се губят. Не знам да има сигурно работещо решение. С евентуално притискане може да поработи но не се знае до кога.
                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                Коментар


                • #9
                  От: Изгоря ми радиото...

                  Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                  Предполагам е лентовия кабел залепен заводски към финните вакуумно метализирани пътечки върху стъклото на дисплея. Минава време и контактите се губят. Не знам да има сигурно работещо решение. С евентуално притискане може да поработи но не се знае до кога.
                  Много правилно предполагаш. Ще се търси нов дисплей. Намирам някакви варианти за по 60 до 100 долара и за сега изглежда, че следните дисплей ще ми свършат работа - TM049WB-22L33, LQ049B5DG02, LQ049B5DG04. Иначе моят е точно LQ049B5DG04.

                  Та заръчах ей тоя - https://www.aliexpress.com/item/Orig...761435277.html . Да видим к'во ще се случи...

                  И сервиза са били прави, че е дисплея. Но не съм споменал защо не го оправиха - нямало номер на него и нищо не можело да се направи. Номера по-горе го взех от гърба на дисплея .
                  Последно редактирано от brum; 13-01-18, 07:21.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Изгоря ми радиото...

                    Щом са сервиз е трябвало тия неща да ги знаят и да не те мотат, не са го и бърникали, в противен случай задължително са щяли да го прецакат напълно.
                    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Изгоря ми радиото...

                      Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                      Та заръчах ей тоя - https://www.aliexpress.com/item/Orig...761435277.html . Да видим к'во ще се случи...
                      Мяза ми на втора ръка (единия от трите на снимките със сигурност е втора ръка). Дано изкара.

                      Няма ли за вашите автомобили рамка за стандартно 1-din радио?
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Изгоря ми радиото...

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Мяза ми на втора ръка (единия от трите на снимките със сигурност е втора ръка). Дано изкара.

                        Няма ли за вашите автомобили рамка за стандартно 1-din радио?
                        Виж серийните номера. Съвсем невероятно е да са втора ръка. Още повече, че бай китаец си е написал марката...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Изгоря ми радиото...

                          1DIN радио дето да управлява фабричният усилвател и да чете копчетата от волана май няма. Тия неща минават директно през сериината (или к'вато е там) шина на колата и всичко върви по една обща жица. Пък по нея протокола е някакъв специфичен крайслерски.

                          За дисплея съмнение винаги има, че китаеца може да е направил някоя шашма, ама aliexpress връща доволно пари при правилен подход от страна на купувача. Поне при мен връщат. Имам няколко стотин заръчани неща от там и съм сравнително наясно със схемите им .

                          Коментар


                          • #14
                            От: Изгоря ми радиото...

                            Колега,
                            Гледам си ентусиаст да го ремонтираш- нищо лошо но ако не стане алтернативи има.
                            Все пак -новото си е ново а и дава повече възможности.
                            Много набързо търсене в гугъла
                            jeep grand cherokee aftermarket stereo
                            и излизат бая неща.

                            Тия дето правят автермаркет радиа са се погрижили даже да направят да може да се ползват копчетата на волана.
                            Дори при това бързо търсене имаше и описания и снимки как да се постави 2 ДИН радио.

                            Ето и 2 саита дето са едни от наи силните в тая посока-
                            www.crutchfield.com
                            www.sonicelectronix.com

                            Не е нужно да купуваш от там ама ако им пишеш че ти трябва това и това 100% ще отговорят и ще имаш инфо .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Изгоря ми радиото...

                              Тъй, да разкажа за развръзката. Най-накрая успях да отделя време и да сменя дисплея. Заработи от раз. За момента всичко изглежда чудесно.

                              Старият дисплей също тръгна по едно време. Имаше си проблемите които имаше от както взех колата - най-дясната колона с пиксели седеше зелена, а тази преди нея - синя. Новият дисплей няма такива проблеми.

                              Новият дисплей не е стар и изваден от радио, а си е съвсем нов. Гледах го - няма следи от годините по него. Връзката на кабела към стъклото е като нова, без окиси и следи от стареене. Та надявам се да служи дълго време вярно .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X